آبشار هوانگ سی (kuang si):

آبشار کوانگ سی لائوس یکی دیگر از جاذبه های توریستی طبیعی لائوس در نزدیکی شهر لوانگ پرابانگ در شمال لائوس می باشد که در سفر به لائوس بازدید از این آبشار را نباید از دست داد. دهکده آبشار کوانگ سی در جوار این شهر قرار دارد و برای رفتن به این پارک از مرکز شهر میروند.

این آبشار از بالای یک تپه شیب‌دار سرازیر می‌شود و در استخر‌های متعدد جمع می‌گردد. آب جمع شده در حوضچه به رنگ آبی فیروزه‌ای است که تماشا آن ها میتواند لذت بخش باشد.

آبشار هوانگ سی (kuang si)

آبشار هوانگ سی (kuang si)

سفر به لائوس در اصل غوطه ور شدن در طبیعتی بسیار بکر و دیدنی است که از زندگی در آن سیر نخواهید شد. در ورودی پارک آبشار کوانگ سی لائوس مغازه هایی را خواهید دید که تقریبا همه نوع مواد خوراکی و آشامیدنی می فروشند.

پس از ورود به این پارک چند 10 متر بعد به استخر طبیعی بزرگی می رسید که مملو از آب تازه و در جریان رود مکونگ می باشد و می توانید به راحتی در آب پریده و شنا کنید. البته این هشدار را نیز به شما بدهم که آب این استخر بسیار بسیار سرد می باشد و  در صورتی که تاب توان این مقدار از سرما را دارید در آن شیرجه بزنید.

 آبشار کوانگ سی kuang si

آبشار کوانگ سی kuang si

تفریحات در آبشار کوانگ سی:

قایق سواری و دیدن آبشارها و قایق های موزی BB01 شما را به طول ۱ ساعت در میان مناظر شگفت انگیز این منطقه و رودخانه مکونگ می گرداند. شما توسط قایق نمی توانید کاملا به آبشار نزدیک شوید، بلکه در نزدیک ترین جا پیاده شده و یک تجربه جالب را با سوار شدن بر ماشین های کامیون مانند برای چند کیلومتر خواهید داشت. بهتر از همه این است که شما درست در حوالی غروب آفتاب مجددا به رودخانه بازمی گردید، که بهترین زمان برای دیدن آن است.

در این پارک رستوران هایی را نیز خواهید یافت که در کلبه های جنگلی احداث شده اند و غذاهای خوشمزه را با قیمت های مناسب به توریست ها عرضه می کنند غذا های موجود در این پارک بسیار میتواند دلچسب و لذیذ باشد.

تفریحات در آبشار کوانگ سی

تفریحات در آبشار کوانگ سی

آبشار دیدنی هوانگ سی سه لایه یا طبقه دارد و حدودا در 29 کیلومتر جریان یافته و در بالاترین نقطه 60 متر ارتفاع دارد. در قسمت انتهایی هر یک از طبقات آبشار، حوضچه ی نسبتا بزرگی برای تفریح و سرگرمی بازدید کنندگان به وجود آمده است. جنس سنگ های تشکیل دهنده هوانگ سی سگ تراورتن یا همان سنگ های رسوبی و آهکی هستند که به مرور توسط آب شسته و نرم شده اند و چهره ی بهتری به آبشار بخشیده اند. سنگ های آبشار سفید رنگ هستند و آب زمردینی که روی آن ها جریان دارد.

آبشار هوانگ سی

آبشار هوانگ سی

بهترین فصل سفر به آبشار هوانگ سی:

بازدید از این آبشار در هیچ یک از فصول سال با مشکلی رو به رو نیست و می توانید بنابر سلایقتان هر فصلی را برای سفر انتخاب نمایید:
بهار: باران فراوانی در این فصل در اطراف آبشار می بارد و باید مجهز به دیدار آبشار بروید.
تابستان: اغلب ساعات روز آفتاب درخشان در آسمان آبی این آبشار دیده می شود اما آفتاب سوزان و آزار دهنده نیست بلکه با نسیم خنکی همراه است.
پاییز: در اواخر فصل پاییز این آبشار پر می شود با درختانی با برگ های قرمز و نارنجی که زیبایی این ناحیه را دو چندان می کند اما باید توجه داشته باشید که در این فصل هوا تقریبا سرد است و بادهای یردی می وزد.
زمستان: در فصل زمستان اطراف آبشار هوانگ سی برف نمی بارد اما قسمت هایی از آبشار یخ می بندد.

بهترین زمان سغر به آبشار کوانگ سی

بهترین زمان سغر به آبشار کوانگ سی