آسگاردیا و آدم فضایی | اولین کشور با 100 هزار ملیتی که به رسمیت شناخته خواهد شد

آسگاردیا نام یک ملت مستقر در فضاست. هدف از تأسیس آن نیز ایجاد یک فضای امن و مطمئن و صلح‌آمیز برای انسان‌هاست.

تاُسیس این ملت در ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ توسّط ایگور آشوربیلی ،بنیانگذار مرکز تحقیقات هوا و فضا بین‌المللی وین و رئیس کمیته علوم فضایییونسکو پیشنهاد شد.[۲] هدف وب‌سایت آن نیز در حال حاضر پذیرش مردم برای ثبت نام و شهروند پذیرفتن است با هدف این‌که سازمان ملل متحدآن‌ها را به عنوان یک دولت مستقل، به رسمیّت بشناسد. جزئیات فنّی و بیشتر، هنوز مبهم است.

این سازمان یک ماهواره به نام آسگاردیا-1 با ظرفیّت فضای دیجیتال حدود 512 گیگابایت را راه‌اندازی و در سال ۲۰۱۷ میلادی، به فضا فرستاد.[۴][۵]این فضا در اختیار شهروندان قرار گرفته و شهروندان بنا به اولویت زمان ثبت نام خود از 500 تا 100 کیلوبایت فضا برای آپلود فایل های خود در قالب های فیلم، عکس، و متن در اختیار دارند. در حال حاضر نیز، رای‌گیری‌ای برای انتخب اعضای پارلمان و دولت در حال برگزاری است.هم اکنون، میتوان با ورود به سایت رسمی ثبت نام کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کنید و به او رای بدهید.

همچنین به تازگی قانون اساسی این کشور نیز تدوین شده است و شهروندان میبایست آنرا تایید کنند.

این کشور توسّط ۱۲ وزارت‌خانه از جمله وزارت‌خانه‌های علوم، فضا، آموزش و پرورش، اطّلاعات و ارتباطات، امور خارجه، تجارت و بازرگانی، دارایی، ایمنی و امنیّت، دادگستری، ادغام و یک وزارت‌خانه دیگر که در فیسبوک آسگاردیا توسّط جامعه آن پیشنهاد می‌شود، اداره خواهد شد. وزرای این وزارت‌خانه‌ها نیز قبل از نخستین انتخابات، توسّط آشوربیلی انتخاب می‌شوند و انتخاباتی هم در ژوئن ۲۰۱۷ برگزار شد که در نتیجه آن دکتر ایگور آشوربیلی به سمت ریاست جمهوری منصوب شد.

آسگاردیا و آدم فضایی | اولین کشور با 100 هزار ملیتی که به رسمیت شناخته خواهد شد

آسگاردیا و آدم فضایی | اولین کشور با 100 هزار ملیتی که به رسمیت شناخته خواهد شد

طرح فوق هفته گذشته در پاریس معرفی شد، و نام آن برگرفته از شهر آسگارد است که اودین (سرکرده ایزدان در اساطیر اسکاندیناوی) بر آن حکومت می کند. پیشنهاد فوق از سوی «ایگور آشوربیلی» مدیر مرکز تحقیقات بین المللی هوافضا در وین و رئیس کمیته علوم فضایی یونسکو ارائه شده است.

ایگور آشور بیلی می گوید :

«آشوربیلی» می گوید در تأسیس این کشور، دانشمندان، مهندسین، کارآفرینان و متخصصینی از سرتاسر جهان مشارکت داشته اند. به گفته او در صورتی که آسگاردیا به رسمیت شناخته شود، می تواند ارزش های بنیادین مورد توجه دانشمندان را ترویج دهد.

دکتر آشوربیلی در این رابطه اظهار داشت:

آسگاردیا کشوری تمام عیار و مستقل است، و در آینده عضو سازمان ملل خواهد شد. جوهره این ملت، ایجاد صلح در فضاست تا درگیری ها و منازعات کنونی زمین به آسمان ها راه پیدا نکند.

این کشور از نقطه نظر فلسفی نیز منحصر به فرد است، زیرا در خدمت تمامی بشریت قرار خواهد گرفت و توجهی به ملیت قبلی شهروندانش نخواهد داشت.

آسگاریا

آسگاردیا

در همین راستا، تمامی افراد می توانند به وب سایت آسگاردیا مراجعه کرده و در آن ثبت نام نمایند. در حال حاضر این کشور 357073 نفر جمعیت دارد، ضمن اینکه در فرایند نام نویسی فقط لازم است نام، آدرس ایمیل و ملیت خود را اعلام کنید.

خلاصه
آسگاردیا و آدم فضایی | اولین کشور فضایی با 100 هزار نفر
نام تور
آسگاردیا و آدم فضایی | اولین کشور فضایی با 100 هزار نفر
توضیحات
آسگاردیا و انسان هایی که پا به فضا خواند گذاشت
نویسنده
نام نویسنده
abrasaparvaz
لوگو