اتفاقات عجیب و جالبی که در کشور چین رخ می دهد

مردم چین دارای سنت های زیاد و همچنین عادات هایی هستند که تنها مخصوص به مردم این کشور است. مردم چین با اراده ترین مردم جهان هستند، و رتبه اقتصادی این کشور در بالاترین رتبه های جهانی قرار دارد. اما در این کشور رخدادهایی به وقوع می پیوندد که برای مردم دیگر کشورهای جهان به راحتی قابل درک نیست. فقط یک مورد از آن این است که ترافیکی، که بیش از ۱۱ روز طول کشید در کشور این مردم با اراده رخ داده است.

با این احتساب، تورهای زیادی به کشور چین وجود دارند که می توانید به آن سفر کنید و با عجایب این کشور آشنا شوید. ابرآسا پرواز در این مقاله، به سراغ اعجاب های جالبی از کشور چین رفته و دوست دارد آنها را با شما به اشتراک بگذارد. اگر مایل بودید، می توانید اطلاعات خود را با ما در میان بگذارید.

اتفاقات عجیب کشور چین

اتفاقات عجیب کشور چین

در چین، افرادی که همسر اختیار کرده اند و به صورت قانونی زن و شوهر نامیده می شوند، موظفند که ۲۰ درصد از سود فروش واحد مسکونی خود را به حساب خزانه دولت واریز کنند. اما از آنجا که چینی ها در تقلب و کپی کاری در جهان سرآمد هستند، برای فرار از این مالیات ابتدا طلاق می گیرند و سپس خانه خود را می فروشند به همین راحتی!

سرانه جمعیت

اتفاقات جالب کشور چین

اتفاقات جالب کشور چین

در میان کشورهای پر جمعیت در دنیا، چین و هند در رتبه های ابتدایی قرار دارند، اما چین سرآمد آنهاست؛ به عبارتی دیگر، از هر ۵ نفر در دنیا، یک نفر چینی است.

آلودگی هوا

کشور چین عجیب و جالب

کشور چین عجیب و جالب

آلودگی فقط مختص تهران بزرگ نیست، در برخی از شهرهای چین، آلودگی هوا بسیار زیاد و به عبارتی برابر با مصرف ۲۱ نخ سیگار برای هر فرد است. به گفته خود چشم بادامی‌ها، محیط زیست و آب و هوا در این کشور فدای صنعت شده است، تا این کشور به عنوان دومین اقتصاد جهان خودنمایی کند.

تک فرزندی و پسر دوستی

دانستی های چین

دانستی های چین

با توجه به فرهنگ مردسالاری و قانون تک فرزندی که در کشور چین حکمفرماست. زنان چینی تنها حق داشتن یک فرزند را دارند. به همین دلیل سالانه، ۱ میلیون مادر جنین دخترشان را از بین می برند تا نوزاد پسر بدنیا بیاورند.

ترافیک یازده روزه

اتفاقات عجیب چین

اتفاقات عجیب چین

این ابر ترافیک چین در شهر شانگهای با طولی حدود ۲۴۰ کیلومتر و به مدت زمان یازده روز به طول انجامید تا مسئولین و مردم توانستند راهی برای خلاص شدن از آن بیابند و در این بین شمع اقتصادی چینی های به خودشان نیز رحم نکرد و مردم محلی اجناس و خوراکی ها را به دو برابر قیمت به افراد گرفتار در ترافیک فروختند.

غارنشینی

اتفاقات عجیب و جالب کشور چین

اتفاقات عجیب و جالب کشور چین

دومین قدرت اقتصادی چرا باید ۳۰ میلیون غارنشین داشته باشد؟! عددی که در این کشور پیشرفته خیلی عجیب و غریب است، و با توجه به زندگی در قرن بیست و یکم این مسئله حیرت آور است. بله، حدود ۳۰ میلیون چینی غار نشین در غار زندگی میکنند که البته سه درصد جمعیت کل را تشکیل می دهند  و عجیبتر از آن تولد نوزادان معلول هر ۳۰ ثانیه یک بار است. به نظر می رسد کشور پهناور و دومین اقتصاد جهان همه چیز را فدای پول کرده است.

آقای جیرجیرک

اتفاقات عجیب کشور چین

اتفاقات عجیب کشور چین

در این کشور آسیایی، فرم دیگری از مبارزه حیوانات وجود دارد. البته شاید اگر دقیق تر بگوییم مبارزه حشرات طرفداران خاص خود را دارد. بله جنگ جیرجیرک ها در این کشور با حضور پرشور تماشاگران بسیاری بگذار می شود و ساعتها وقت و هزینه صرف تغذیه و آموزش این جیرجیرکها می شود. قیمت یک جیرجیرک قهرمان حتی تا ۱۰.۰۰۰ یوان نیز می رسد که در مقام مقایسه با سه درصد غارنشین این هزینه ها کمی عجیب به نظر می رسد.

قاشق و چنگال چینی

اتفاقات جالب کشور چین

اتفاقات جالب کشور چین

غذا خوردن با چوب های غذاخوری یا چاپستیک، تنها مختص چینی ها نیست و مردم ژاپن نیز به همین روش غذا می خورند، اما جالب چینی ها در سال ۴۵ میلیارد چوب غذاخوری را دور می ریزند. این آمار با توجه به جمعیت ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیونی این کشور، به ازای هر نفر چینی سالانه حدود ۴۰ عدد چوب غذا می شود. یعنی چینی ها هر ۹ روز یکبار چوب غذاخوری خود را دور می اندازند و اقدام به خرید چوب جدید می کنند.

شهر ارواح یا بهشت چین

کمتر از ده هزار نفر در شهری از چین که منبع استخراج زغال سنگ است، زندگی می کنند که کمترین سکنه را نسبت به مساحتش دارد. جالب اینجاست که کلیه امکانات رفاهی برای سکنه و اهالی شهر تامین است، اما دلیل این که افراد بسیار اندکی در این شهر زندگی می کنند هنوز مشخص نشده است .

آب ناسالم

اتفاقات عجیب کشور چین

اتفاقات عجیب کشور چین

هفتصد میلیون از جمعیت دومین غول اقتصادی جهان از آب آلوده استفاده می کنند که به دلیل بالا بودن جمعیت و عدم نظارت کافی بر روی آب رودخانه ها و منابع زیر زمینی این اتفاق افتاده است.

سود فراوان پرورش سوسک

یک دلار سرمایه گذاری در پرورش سوسک ده دلار بازگشت به همراه خواهد داشت. در گذشته برای هر کیلو سوسک خشک شده چهار دلار و پس از بالا رفتن تقاضا به دلیل مصارف پزشکی این حشره چندش آور قیمت هر کیلو آن به چهل دلار رسیده است.

خودکشی کارمندان

تور حفاظت از خودکشی کارمندان جز لاینفک ساختمان های بلند مرتبه اداری در کشور می باشند؛ به دلیل فشار روانی زیاد و حجم بالای کار و همچنین سختی های زندگی در چین خودکشی کارمندان هر روز بیشتر شد و دولت به دلیل بازتاب بسیار بد این موضوع در جامعه بر روی ساختمان های اداری تور حفاظت از خودکشی نصب کرده است.

خود سوزی

یکی دیگر از روش ها برای کسانی که موفق به پرش از ارتفاع نشده اند، خودسوزی است که جهت جلوگیری از این مسئله نیز واحد های آتش نشانی در تمامی مناطق شلوغ دیده می شوند و علاوه بر آن ماموران باید هر لحظه در دسترس هستند.

خرافات و ازدواج با ارواح

شغل دزدی از قبرستان در این کشور بسیار پر درآمد است؛ به خصوص وقتی که پای افراد خرافاتی در میان باشد. دزدان قبرستان در چین بقایای مردگان را به افرادی که می خواهند با ارواح ازدواج کنند می فروشند. برای جلوگیری از نشر این مسئله و از آنجا که زمین برای دفن بسیار گران است، دولت سوزاندن و یا انداختن مرده‌ها در دریاها را قانونی اعلام کرده است

یشم جواهر برتر از طلا

چشم بادامی ها به یشم بیشتر از طلا علاقه دارند و معتقدند که یشم برای آن ها خوش یمن است. به همین خاطر در سوغاتی های چین نیز به وفور می توانید این سنگ را در شکل های مختلف بیابید.

مطالب مرتبط

دلیل انفجار بیروت
سامانه خود ارزیابی کرونا
جلوگیری از کرونا در سفر
ویروس کرونا و نوروز 99
ویروس کرونا
جزیره عشق
10 کشف عجیب بدون توضیح در جهان
کوچ سرفینگ
11 چیزی که در سفر کردن یاد میگیرید
بهترین دانشگاه های ترکیه
نحوه تمدید کردن پاسپورت
خدمات CIP چیست ؟
طول عمر هواپیما
سیگار کشیدن در هواپیما
اینترنت وایرلس در هواپما
تیراندازی در تهران
محدودیت زنان باردار در سفرهای خارجی
ُسفر با ویلچر
گروه سایپا
غذاهای معروف آنتالیا
ازدواج در تایلند و ویزای کاری
شهر شیطان
نقشه خیابانی آنتالیا
10 حقیقت عجیب درباره صربستان
عمان - پرچم روی میز
تفریحات-بدروم-و-لذت-بردن-از-جاهای-دیدنی-آن-18
جاهای-دیدنی-کوش-آداسی 01
هتل های لوکس مارماریس
منطقه کمر آنتالیا
معابد تایلند
حمله به دو نفنتکش در دریای عمان
فرودگاه عدنان مندرس
شهر اسپارتا
اعرام توریست به فضا توسط روسیه
کاخ کرملین روسیه
قوانین عجیب تایلندقوانین عجیب تایلند
شهر زیر زمینی در ترکیه
شهر سوخته
عجیب ترین هتل های جهان عجیب ترین معماری
بزرگترین میوه دنیا جک فروت
بزرگترین و قدرتمند ترین تانک جهان
عکس هایی از جالب ترین رکورد های گینس
قوی ترین اسلحه تک تیر انداز hs 50
خواص عسل و عسل در اسلام - در مورد عسل
جنگنده ایرانی,یکی از 10 جنگنده برتر دنیا
جان نش زیاضی دان نابغه
گرانترین و قویترین هواپیمای جنگی