مسابقات جام جهانی چه تاثیری روی گردشگری روسیه داشته | اخبار گردشگری روسیه | تاثیر مسابقات جام جهانی و افزایش قیمت تورهای روسیه | قیمت تور روسیه

مسابقات جام جهانی چه تاثیری روی گردشگری روسیه داشته

 

روسیه مملوء از جاذبه های تاریخی و فرهنگی ست، کشور با میراثی غنی که پتانسیل ویژه ای برای جذب توریست و گردشگر دارد. تابستان امسال با برگزاری جام جهانی در این کشور و حضور فوتبال دوستان از سراسر دنیا،  پتانسیل های سفر و گردشگری در این کشور به رشد قابل توجهی رسیده است. در مدت جام جهانی طرفداران زیادی از سراسر دنیا به روسیه رفتند تا بازی های مهیج فوتبال را از نزدیک ببینند آن ها مطمئنا در این سفر تحت تاثیر جاذبه های تماشایی این کشور قرار گرفته اند و رونق خاصی را به گردشگری روسیه داده اند. می خواهیم درباره تاثیر جام جهانی روی گردشگری روسیه حرف بزنیم،

درآمد سفر و گردشگری در مسکو تا سال ۲۰۲۶ با نرخ رو به افرایش ۶٫۶ درصدی روبرو خواهد شد و پولی که به طور مستقیم از گردشگران بین المللی وارد سیستم روسیه می شود به طور متوسط در دهه ی پیش رو سالانه ۹٫۶ درصد افزایش پیدا می کند.

با اطلاعات ارائه شده از شورای جهانی سفر و گردشگری تخمین زده شده که پولی که امسال توسط گردشگران بین المللی خرج می شود حدود ۷ درصد افزایش می کند.

با تحقیقات شورای جهانی سفر و گردشگری مشخص شده که سفر و گردشگری آثار اقتصادی زیر را برای روسیه در پی داشته است:

 • صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۷ ۳٫۳ میلیون شغل برای این کشور ایجاد کرده است.
 • انتظار می رود تا سال ۲۰۲۸، تعداد شغل های ایجاد شده توسط صنعت گردشگری به بیش از ۳٫۸ میلیون شغل برسد.
 • در سال ۲۰۱۷ بخش سفر و گردشگری به رشد ۳٫۲ درصدی رسید.
 • روسیه از نظر اقتصاد سفر و گردشگری رتبه ۱۶ ام دنیا را دارد.

  طبق اطلاعات شورای جهانی سفر و گردشگری در ارتباط با گزارشات اقتصادی آکسفورد، مشخص شده که تا سال ۲۰۲۶ میزان درآمد صنعت گردشگری در مسکو، سالانه با ۶٫۶ درصد افزایش روبرو می شود و مقدار پولی که در دهه بعدی به طور مستقیم از گردشگران خارجی به سیستم روسیه تزریق می شود به طور متوسط هر سال ۹٫۶ درصد زیادتر می شود.

  حدود ۱۴ روز قبل از مسابقه فینال جام جهانی امسال، در ۱۱ شهر این کشور حدود ۱ میلیون طرفدار فوتبال وجود داشته است. طبق داده های فوروارد کیز(ForwardKeys) در فاصله ی روزهای ۱۴ خرداد تا ۲۴ تیر، رزروهای آینده برای مسابقات با ۵۰٫۵ درصد رشد روبرو شده است.

  به گفته مدیر عامل و رییس کل شورای جهانی سفر و گردشگری، صنعت گردشگری، شغل و رشد اقتصادی می آفریند و به ساخت جامعه ای بهتر کمک می کند. تاثیر مثبت گردشگری بر روی کشوری مثل روسیه به خوبی مشخص است چون این کشور از نظر اقتصاد گردشگری رتبه ۱۶ جهانی را دارد. بیش از ¼ درآمد گردشگری روسیه از شهر مسکو بدست می آید، این یعنی گردشگران از میان تمام شهرهای زیبای این کشور بیشتر از همه مسکو را می شناسند و از جذابیت های شهرهای دیگر بی خبرند. اما فرصت میزبانی جام جهانی باعث شد تا شهرهای دیگر هم به چشم بیایند و جاذبه های تاریخی و طبیعی آن ها برای گردشگران به نمایش گذاشته شود. جام جهانی میلیون ها نفر را به روسیه کشاند و به غیر از ایجاد شغل های فراوان باعث شد تا روسیه با رشد اقتصادی زیادی روبرو شود.

  بد نیست بدانید شورای جهانی سفر و گردشگری همه ساله بر  روی تاثیر اقتصادی سفر و گردشگری در ۱۸۵ کشور و ۲۵ منطقه پژوهش ها و تحقیقات قطعی ترتیب می دهد. در طول مدت جام جهانی گردشگری روسیه از مسافران زیادی که از سراسر دنیا به این کشور رفتند سود کلانی بدست آورده است.

مسابقات جام جهانی چه تاثیری روی گردشگری روسیه داشته

 

مسابقات جام جهانی چه تاثیری روی گردشگری روسیه داشته | اخبار گردشگری روسیه | تاثیر مسابقات جام جهانی و افزایش قیمت تورهای روسیه | قیمت تور روسیه