تم پارک آبی اوشن به مساحت ۵٬۶ هکتار در جزیره کیش، ایران بنا شده‌است. این پارک آبی، اولین تم پارک آبی ایران و نیز اولین پارک آبی روباز ایران است که بر اساس داستان راز قلعه خورشید طراحی شده‌است. این پارک در ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ افتتاح شده‌است و دارای ۱۳ راید، ۴ استخر شنا و یک اسپا، بعلاوه دو رستوران، چهار نوشیدنی فروشی و دو منطقه خرید است.[۱] تِمینگ تِم پارک آبی اوشن تحت نظارت احمد جعفری نژادصورت گرفته‌است که از مشاهیر NFFC دیزنی است.

این پارک آبی دارای برخی ویژگی منطقه ای و محلی منحصر به فرد است. از آنجایی که اوشن در منطقه ای عمدتاً مسلمان نشین بنا شده‌است برای بانوان روزهای مخصوصِ جدا ارائه می‌کند، که این به ویژه برای کشورهای عرب منطقه بسیار مناسب است. تِم پارک آبی اوشن همچنین دارای یکی از بلندترین سرسره‌های منطقه است؛ سرسره پیچالوپ که ارتفاعی ۲۴ متری دارد.

تم پارک آبی موشن کیش

تم پارک آبی موشن کیش

داستان پارک

داستان تم پارک آبی اوشن بر اساس ماجرای گروهی از دزدان دریایی است که به جزیره ای حمله می‌کنند. دزدان دریایی به رهبری کاپیتان سایان، برای دست یافتن به قرص خورشید و حکمرانی بر دریا به قلعه خورشید حمله می‌کنند و آن را تصرف می‌کنند. سه برادر به نام پولاد، ماهان و باشو که از ساکنان قلعه خورشید هستند تصمیم می‌گیرند با دزدان دریایی مبارزه کنند و قلعه خورشید را باز پس بگیرند…


.
رایدها
در حال حاضر ۱۳ راید در تم پارک آبی اوشن وجود دارد، از جمله:

راشین
پیچالوپ (AquaLoop)
آدرنالین (Free Fall)
رالی راید (Whizzard)
آناکوندا (Double Viper)
دینگِل (Boomerango)

راید گرداب
گرداب (Super Bowl)
مارپیچ 1 (Aqua Tube 1)
مارپیچ 2 (Aqua Tube 1)
چالاب (Aqua Play)
راشین ریوِر (Lazy River)
بِرکو (Kids Slides)
سونامی (Wave Pool)
موجاب (Flow Ride)
.

.

استخرهای شنا

تم پارک آبی اوشن چهار استخر شنا دارد:

  • آبان (Adult Pool)
  • آبتین (Teen Pool)
  • رابو (Jacuzzi)
  • دینگو (Family Jacuzzi)

دیگر جاذبه‌ها و خدمات
در محوطه پارک آبی چندین واحد غذا و نوشیدنی، فروشگاه و اسپا وجود دارد. این مکان‌ها انواع فست فود و کباب و نوشیدنی‌های سرد و گرم، سوغاتی و لوازم و وسایل شنا ارائه می‌کنند. همچنین 2500 عدد کمد در سایزهای مختلف برای 3000 نفر مشتری در پارک پیش بینی شده است که به صورت رایگان در اختیار میهمانان قرار می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های اوشن، در کنار روباز بودن، این است که روزهای مخصوصی را به بانوان اختصاص داده‌ است تا از محیط و جاذبه‌های پارک استفاده کنند و حمام آفتاب بگیرند، شاخصه‌ای که برای گردشگران مسلمان منطقه خاورمیانه بسیار مهم است.

پلومریا اسپا: پلومریا اسپا مرکز ماساژ تِم پارک آبی اوشن است.

پلومریا اسپا
مچ بند: مهمان‌ها هنگام ورود به پارک مچ بند مغناطیسی دریافت می‌کنند و می‌توانند آن را شارژ کنند و دیگر نیازی به حمل کیف پول در پارک برای خرید مواد غذایی و آشامیدنی و غیره نخواهند داشت و مبالغ استفاده نشده نیز هنگام خروج به آنها پس داده می‌شود.

غذا و نوشیدنی: دو رستوران تم شده و چهار دکه فروش نوشیدنی‌های سرد در محوطه پارک وجود دارد. زامبو زیمبو ساندویچ‌های ویژه سرد و گرم ارائه می‌کند که برای میان‌وعده مناسب هستند و چیکو رستوران اصلی پارک آبی است که سالاد، پیش غذا، پیتزا و مرغ سوخاری ارائه می‌کند. همچنین مهمانان می‌توانند در نوشاک، فروتیلا، کافیسا و کافه جتسمینا انواع نوشیدنی‌های سرد را تهیه کنند.