شهر کوش آداسی، مارماریس یا بدروم؟ | جاهای دیدنی شهر کوش آداسی | مناطق توریستی شهر کوش آداسی | جاذبه های گردشگری شهر کوش آداسی

جاهای دیدنی شهر کوش آداسی و البته ساحل های زیبای آن که هیچ کس نباید از دست بده!!

شهر شهر کوش آداسی جزو بهترین‌های ترکیه به شمار می آید. این شهر یکی از مهم‌ترین و زیباترین بندرهای مسافرتی ترکیه و مدیترانه است. ساحل شهر کوش آداسی زیانزد عام و خاص می باشد و  دل هر توریستی را با خودش خواهد برد. علی الخصوص اگر تابستان باشد و دل‌تان یک آب‌تنی بخواهد. شهر بندری آن با آفتاب درخشان، دریای آبی و مراکز تفریحی بزرگ به یکی از مقصدهای مهم گردشگری ترکیه است.

کدام یک از جاهای دیدنی شهر کوش آداسی را نباید از دست بدهید؟

جاهای-دیدنی-کوشی-آداسی

جاهای-دیدنی-کوشی-آداسی

کوتاه‌ترین جوابی که به این پرسش می توان داد، این است که همه‌ی جاهای دیدنی شهر کوش آداسی‌ را نباید از دست داد. یکی از دلایل شهرت و معروف بودن این شهر یعنی کوش‌ آداسی، بازارهای ارزان آن است. به‌علاوه، هتل‌های درجه‌یک در منطقه‌های ساحلی و چشم‌اندازی رو به بندر، دریا و ساحل‌های عالی از دیگر جاذبه‌های منحصربه‌فردش است.

در یک کلام شهر کوش آداسی فقط یک منطقه‌ی ساحلی معمولی نیست، منطقه‌ی «آیدین» و شهر کوش آداسی در کنار آثار تاریخی بزرگی همچون «پریه‌نه» (Priene) و جاذبه طبیعی مثل Dilek Peninsula قرار دارد که مقصدهای توریستی بسیار زیبا هستند. مناطقی که حتی آفتاب‌دوست‌ترین آفتاب‌گیرها را راضی می‌کند تا یک روز به ساحل نروند و به‌جای آن رهسپار دیگر جاهای دیدنی شهر کوش آداسی بشوند.

جزیره‌ی کبوتر ، زیباترین ساحل شهر کوش آداسی

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-جزیره‌ی-کبوتر

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-جزیره‌ی-کبوتر

اگر قدم زده و کمی آن طرف‌تر از بندر کوش‌ آداسی قدم بگذارید تا حس کنجکاوی تان ارضا شود، یک راه ۳۵۰ متری شما را به «جزیره‌ی کبوتر» می‌رساند. این جزیره متعلق به سده‌ی ۱۳ میلادی و امپراتوری بیزانس یا روم شرقی است و قسمتی از باروی بندری‌شان بوده است. این جزیره بعدها به خانه‌ی دزدان دریایی تبدیل و باروی خارجی جزیره در سده‌ی نوزدهم میلادی به آن اضافه شده ‌است. ساحل شهر کوش آداسی در جزیره‌ی کوبرتر استثنایی است. حتی رنگ آب آن هم در نوع خود بی‌نظیر است. رنگ دریا در جزیره‌ی کبوتر میان آبی و سبز که در نوسان است و تنها با نگاه کردن به آن به رویاهای باورنکردنی می‌روید.

جزیره‌ی کبوتر مکانی بسیار مناسب ساحل شهر کوش آداسی برای پیاده‌روی کنار دریاست و یک کافه‌ی دل‌انگیز در آن وجود دارد که لذت ماندن در این‌جا را دوچندان می‌کند. پیشنهادمان این‌ است که غروب خورشید را از جزیره‌ی کبوتر به تماشا بنشینید و از این طبیعت چشم نواز که قدرت خداوند همراه با زیبایی خالق را به رخ می کشد را از دست ندهید.

منطقه‌ی بندر ، تجربه‌ی دیدار از بندر ترکی

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-بندرگاه-کوش-آداسی

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-بندرگاه-کوش-آداسی

بیش‌تر جاذبه‌های توریستی شهر کوش آداسی در منطقه‌ی بندری آن قرار دارند. یکی از آن‌ها کاروانسرایی ا‌ست که به ‌دست «مهمت پاشا» درسال  ۱۶۱۸ ساخته شده است. در سمت جنوب غربی، هنوز می‌توان چندتایی از خانه‌های سنتی این منطقه را که پوششی نیمه چوبی داشته و متعلق به قرن نوزدهم هستند را دید.

دیوار شهر قدیمی، موسوم به دروازه‌ی جنوبی، هنوز به‌خوبی باقی مانده است. همین‌طور محوطه‌ی بازار که در همین منطقه قرار دارد پر از سوغاتی‌های ترکی است و درست از روبروی اسکله‌ی بندر شروع می‌شود.

ساحل خانم‌ها ، بسیار شفاف و شن‌های سفید و تمیز

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-ساحل-بانوان

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-ساحل-بانوان

یکی دیگه از جاهای دیدنی شهر شهر کوش آداسی ترکیه، ساحل خانم‌هاست که ۲ کیلومتر از شهر فاصله داشته و این ساحل، مهم‌ترین ساحل شهر کوش آداسی‌ است. این‌جا پر است از امکانات ورزشی ساحلی و کافه‌ها. گردشگران و توریستها در این ساحل می‌توانید چتر و جای آفتاب‌ گرفتن برای خودتان کرایه کنید. طبیعتاً ساحل خانم‌ها در تابستان شلوغ است و اهالی منطقه و توریست‌های خارجی هردو به این ساحل می‌آیند.

پیشنهاد ابرآسا این‌ است که رفتن به ساحل شهر کوش آداسی را بیش‌تر به روزهای وسط هفته موکول کنید و به آخر هفته نیندازید. در ضمن انتظار ساحل شنی خیلی دنجی را نداشته باشید، مخصوصاً اگر در ماه‌های جولای (تیر) و آگوست (مرداد) به شهر کوش آداسی سفر کرده‌اید. اما در خارج از این ماه‌ها این ساحل شهر کوش آداسی بی‌نظیر و خلوت است. شما می توانید همین حالا با رفتن به اینجا از تورهای شهر کوش آداسی ابر آسا با خبر شوید.

پری ‌ین ، معبدی به جامانده از پریان رومی

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-Priene

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-Priene

«پری‌ین» یک شهر باستانی در ۴۰ کیلومتری شهر کوش آداسی است که از دوران «هلنی»، دوران معماری یونان باستان، به‌جا‌ مانده است. چشم‌انداز کوهستان‌ها و ویرانه‌های این شهر، پری‌ین را به یکی از زیباترین‌ جاهای دیدنی شهر کوش آداسی تبدیل کرده است. این بندر باستانی در سال‌های ۳۰۰ تا ۴۵ قبل از میلادی رونق داشته است، اما حالا آن نقش گذشته را به‌خاطر آمد‌و‌رفت توریست‌ها دوباره به‌دست آورده؛ چراکه پری‌ین یکی از بهترین مکان‌ها برای عکاسی‌ شماست.

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های پری‌ین، معبد آتناست که معماری به شیوه‌ی یونیایی (یکی از شیوه‌های معماری یونان باستان) آن را یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی شهر کوش آداسی کرده است. در کنار این معبد، تئاتری با ظرفیت ۵ هزار و ۵۰۰ نفر، شما را مجذوب و خیره خواهد ساخت. پری‌ینه یک مقصد گردشگری بی‌نظیر است، علی‌الخصوص اگر به «ملیتوس» هم سر بزنید.

میلتوس ، تئاتر باستانی شهر کوش آداسی

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-Miletus

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-Miletus

مثل پری‌ین، میلتوس یکی دیگر از شهرهای بندری دوره‌ی هلنی در ۶۲ کیلومتری شهر کوش آداسی است. این بندر تا دوره‌ی سلجوقیان و قرن چهاردهم فعال بوده است. این به معنی آن است که بقایای این شهر ترکیبی از دوره‌های مختلف تاریخی‌ست. بنای تئاتری باستانی با ۱۵ هزار نفر ظرفیت در این شهر، یک چشم‌انداز فوق‌العاده برای‌تان فراهم می‌کند. این تئاتر در دوره‌ی یونان باستان ساخته شده بود، اما توسط رومی‌ها دوباره بازسازی شد.

دقیقاً پشت تئاتر می‌توانید برج و باروهای بیزانسی و دروازه‌ی شرقی معبد «آپولو» را دید. کاروانسرای سلجوقی و حمام‌های باستانی از دیگر جاذبه‌های این شهر است. به همین دلیل است که تور های شهر کوش آداسی ترکیه در ابر آسا بسیار پرطرفدار است.

دیدیما ، یکی از تنها معابد دلفی دنیا که بسیار دیدنی و جذاب است

جاهای-دیدنی-کوش-اداسی-Didyma

جاهای-دیدنی-کوش-اداسی-Didyma

از دیگر جاهای دیدنی شهر زیبای شهر کوش آداسی، «دیدیما» است که در ۷۷ کیلومتری جنوب شهر کوش آداسی قرار دارد. دیدما یک مرکز مذهبی‌ست که خانه‌ی دیدیمای و دومین معبد بزرگ جهان باستان است. معبد دیدما بعد از معبد «دلفی» مهم‌ترین معبد یونان باستان بوده است.

دیلک پنینسولا ، بکر و دست نخورده

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-Dilek-Peninsula

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-Dilek-Peninsula

یکی دیگر از ساحل‌ها و جاهای دیدنی کوش‌ آداسی، «دیلک پنینسولا» است که با چشم‌انداز کوهستانی و منظره‌های ساحلی سنگی یک سفر گردشی خوب را برای‌تان رقم می‌زند. باید بدانید که این پارک ملی با شهر کوش آداسی ۲۶ کیلومتر از سمت جنوب فاصله دارد. همچنین در نظر داشته باشید که این منطقه ساحل‌های زیادی برای آفتاب‌گرفتن و شنا کردن دارد.

ساحل «آیدین لیک» (Aydinlik Beach) و «کاراسو کویو» (Karasu Koyu Beach) دوتا از آن‌ها هستند. در جریان باشید که در این پارک ملی، «غار زئوس» هم قرار دارد که یکی دیگر از جاهای دیدنی شهر کوش آداسی است. این غار تاریخی، به شما فرصت کمی پیاده‌روی در منطقه‌ای جنگلی هم می‌دهد و دوست‌داران طبیعت‌گردی را راضی می‌کند.

همه‌ی ساحل‌های شهر کوش آداسی در یک نگاه

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-ساحل-طلایی

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-ساحل-طلایی

در این قسمت می خواهیم همه سواحل این شهر زیبا را در یک نگاه به شما معرفی کنیم :

ساحل طلایی (Gold Beach)

ساحلی مناسب برای گذراندن تعطیلات بین Emekli Sandigi camp  و منطقه‌ی Emektur.

ساحل سیلور سند (Silver Sand)

با چشم‌انداز دریای شفاف، بین محوطه‌ی Ozlem و SSK.

ساحل سبز (Green Beach)

ساحلی با فضای سبز و درختان نخل که ۳ کیلومتر به سمت جنوب شهر است. آخر هفته‌ها با حضور اهالی شهر معمولا شلوغ است.

ساحل بلند (Long Beach)

ساحلی که ۶ کیلومتر کنار آب ادامه دارد و در جنوب شهر کوش آداسی قرار دارد و هتل‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های زیادی برای سرویس‌دهی دارد و معمولا شلوغ است.

بهترین مراکز خرید شهر کوش آداسی که نباید از دست دهید

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-فروشگاه‌های-کوش-آداسی

جاهای-دیدنی-کوش-آداسی-فروشگاه‌های-کوش-آداسی

خوب تا اینجای داستان، بسیار جذاب بود، اما شهر کوش آداسی برای دوستداران خرید هم جذابیت های خاصی به همراه دارد. شما می توانید در این شهر بسیار زیبا، حس کنجکاوی خود را در مورد مراکز خریدی که دلربایی خاصی دارند، ارضا کنید.

مرکز خرید شهر کوش آداسی (Kusadasi AVM):

خیابان Yavansu Yolu. ساعت شروع فعالیت: ۱۰ صبح.

اسکالا نووا (Scala Nuova):

در منطقه‌ی Liaman cd

پاساژ آکدوگون (Akdogun passage):

در منطقه‌ی Kahramanlar cd. ساعت شروع فعالیت: ۱۰ صبح.

سوغات لیلی (Lily’s Souvenir & Gift Shop):

در منطقه‌ی در Tuna Sk

شهر کوش آداسی، مارماریس یا بدروم؟ | جاهای دیدنی شهر کوش آداسی | مناطق توریستی شهر کوش آداسی | جاذبه های گردشگری شهر کوش آداسی