در این مطلب  به حقایق عجیب و شگفت انگیز آنتالیا که شما را علاقه مند سفر به شهر آنتالیا می کند می پردازیم

۱- آنتالیا دروازه‌ی ساحلی کشور ترکیه است

آنتالیا بزرگترین شهر ترکیه در منطقه‌ی ساحلی دریای مدیترانه است و از این رو دروازه‌ی ساحلی این کشور به حساب می‌آید. به قدری که آن را پایتخت سواحل‌ کشور ترکیه نیز می‌نامند. سواحل بی‌شمار آبی و آرام که امکانات رفاهی، تفریحی و اقامتی بی‌نظیری دارند این شهر را از خود انباشته کرده‌اند

حقایق عجیب و شگفت انگیز آنتالیا که شما را علاقه مند سفر به این شهر می کند

حقایق عجیب و شگفت انگیز آنتالیا که شما را علاقه مند سفر به این شهر می کند

۲- آنتالیا در پناه کوهستان قرار دارد

آنتالیا درحالیکه یک شهر ساحلی زیباست، در پناه کوهستان نیز قرار دارد. کوهستان معروف توروس در سمت غرب این شهر قرار دارد و حضورش سبب زیبای و منحصر به فرد شدن هوای آنتالیا می‌شود. در سفرتان با تور آنتالیا حتما از راهنمای سفر نوروزی برای لذت بردن از این شهر زیبا استفاده کنید

حقایق عجیب آنتالیا

حقایق عجیب آنتالیا

۳- آنتالیا پنجمین شهر پرجمعیت کشور ترکیه است

آنتالیا شهریست که نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت دارد و این جمعیت آن را در رتبه‌ی پنجم شهرهای شلوغ کشور ترکیه قرار می‌دهد. یک میلیون نفر جمعیت این شهر را آدم‌هایی اهل دل تشکیل می‌دهند که از دریا یک‌رنگی را آموخته‌اند و خویی آرام و باصفا دارند.

حقایق عجیب آنتالیا

حقایق عجیب آنتالیا

۴- آنتالیا شهر تاریخی کالچی را در دل خود جای داده است

در امتداد آب‌های مدیترانه و در خنکای نسیم ساحلی آنتالیا منطقه‌ای به نام کالیچی قرار دارد که پر از بناهای تاریخی است. بناهایی که نه تنها به یک دوره اختصاص ندارند بلکه گلچینی از دوره‌های تاریخی مختلف این کشور هستند. در این شهر تاریخی می‌توانید بناهایی از دوران سلجوقیان، روم، بیزانس و تاریخ عثمانی را در کنار هم مشاهده کنید درحالیکه بناهای امروزی و مدرن نیز هم جوار آنها قرار دارند.

حقایق عجیب آنتالیا

حقایق عجیب آنتالیا

۵- آنتالیا شهر شعله‌های بی‌خاموشی‌ست

یکی از عجایب این شهر که هنوز راز آن کشف نشده است شعله‌های سوزان شیمرا است. این شعله‌ها که از داخل سنگ‌ها زبانه می‌کشند، همواره روشن هستند و هیچگاه خاموش نمی‌شوند. در گذشته از این شعله‌ها به عنوان علامت‌هایی برای مسیریابی کشتی‌ها استفاده می‌کرده‌اند اما امروزه این شعله‌ها و سنگ‌ها تنها به عنوان جاذبه‌های گردشگری مورد استفاده قرار می‌گیرند. جالب است بدانید هنوز دانشمندان برای خاموش کردن و یا کشف و تحلیل این پدیده نتوانسته‌اند راه چاره‌ای ارائه بدهند.

حقایق شگفت انگیز آنتالیا

حقایق شگفت انگیز آنتالیا

۶- آنتالیا صاحب یکی از بزرگترین تونل‌های آکواریومی دنیاست

یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌ های گردشگری آنتالیا آکواریوم آن است. آکواریومی که زیستگاه طیف وسیعی از جانوران آبزی است. این آکواریوم در نزدیکی ساحل کنیالتی شهر قرار دارد و روزانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران و شهروندان آنتالیاست. بهترین زمان بازدید از این آکواریوم حوالی ظهر است. چرا که مسئولان آن به داخل آکواریوم می‌روند و به آبزیان غذا می‌دهند و در این زمان شما قادر خواهید بود غذا خوردن جالب آبزیان را نیز تماشا کنید.

حقایق شگفت انگیز آنتالیا

حقایق شگفت انگیز آنتالیا

۷- آنتالیا شهر موزه‌هاست؛ موزه‌های کهن و قدیمی

یکی از پر بازدیدترین مکان‌های این شهر موزه‌های پر تعداد و شگفت‌انگیز آن هستند. موزه‌هایی که به خوبی از گذشته تا به امروز این شهر را روایت می‌کنند و هرکس از آنها بازدید کند را به نوعی با تاریخ تمدن و بشریت آشنا می‌کنند. موزه‌ی کالیچی از معروف‌ترین موزه‌های کلاسیک این شهر است که هم تاریخ و هم هنر را برجسته کرده و شکل می‌بخشد

۸- آنتالیا شهر پیاده‌روی‌هاست

در میان دو شهر آنتالیا و فتحیه یک مسیر رازآلود پر پیچ و خم وجود دارد که طولش به بیش از پانصد کیلومتر می‌رسد. این مسیر یکی از طولانی‌ترین مسیرهای پیاده‌روی جهان است که هر ساله توریست‌های زیادی را به خود می‎‌کشاند.

حقایق شگفت انگیز آنتالیا

حقایق شگفت انگیز آنتالیا

[wpsr_button id=”sb-2″]

مطالب مرتبط با آنتالیا

منطقه کمر آنتالیا
منطقه لارا در آنتالیا 08
شهر اسپارتا

هتل های مرتبط با تور آنتالیا

هتل آستریا کرملین پالاس آنتالیا
بیر هتل یا پانچ هتل
هتل هیلتون کمر آنتالیا
هتل ورا مار ریزورت
هتل رامادا ریزورت سیده
هتل کلاب مگا سارای
هتل سارپ بلک آنتالیا
هتل کارمیر ریزورت
هتل کرنلیا دلوکس
هتل بلک سی گیت
هتل اورن کانتری آلانیا
هتل گرانادا بلک
هتل پورت نیچر
هتل سوینو دلوکس
هتل پاپیلون آیشا
هتل پاپیلون زیگما
هتل رگنوم
هتل آنابلا دیاموند
هتل رکسوس سان گیت
هتل دیاموند بیچ
هتل کالیستا
هتل مردان پالاس
هتل رکسوس پریمیوم
هتل دلفین ایمپریال لارا
هتل اورنج کانتی
هتل ازکایماک فالز
هتل دایما بیز
هتل پمار بیچ ریزورت
هتل کروانسرای لارا

تور آنتالیا