تونل عشق (به زبان انگلیسی “Love tunnel”) در کشور اوکراین، در نزدیکی شهر کوچکی به نام کلوان قرار دارد. اطراف این تونل را درختان زیادی فراگرفته‌اند و با آغاز تابستان و در ماه‌های گرم سال با رشد درختان آنجا، تونلی سه کیلومتری در اطراف خط راه آهن به وجود می‌آید، که سرتاسر از شاخ و برگ درختان پوشیده شده است. راه آهنی از میان این تونل گذر می‌کند که متعلق به کارخانه فیبر تخته می‌باشد و لوکوموتیو باری در روز سه بار از تونل عشق می‌گذرد تا چوب‌ها را به کارخانه برساند. این تونل حاصل رشد خلاقانه و بی نظیر شاخه‌های درختانی هستند که اطراف راه آهن وجود داشته‌اند. زیباترین زمان تونل عشق در فصل بهار و پاییز می‌باشد که با زیبایی و رنگ‌های فوق‌العاده‌ای همراه است. در فصل‌های دیگر همچون زمستان از زیبایی خاص خود برخودار است و زمین به طور کامل سفدی پوش می‌شود. تونل عشق جزو یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور اکراین است کهتوریست‌های زیادی برای بازدید از این تونل به شرق این کشور سفر می‌کنند. اهالی منطقه معتقداند که راز ورمزهای پیچیده‌ای میان این تونل و درختان است که عشاق را به خود جذب می‌کنند و شگفتی‌های بسیاری درون خود پنهان کرده است.

تونل عشق اوکراین

تونل عشق اوکراین

ماجرای تونل عشق اوکراین

ماجرای تونل عشق اوکراین

تونل عشق اوکراین

تونل عشق اوکراین

این ایستگاه راه آهن شگفت انگیز و زیبا در شهر جینهای کشور کره جنوبی قرار دارد. در این شهر بیش از 340000 درخت گیلاس وجود دارد. به دلیل وجود تعداد زیادی از درخت های گیلاس در اطراف ریل راه آهن ایستگاه گینگوای شهر جینهای، در فصل بهار و در ماه آوریل، هنگامی که درخت ها شکوفه می دهند، صحنه حیرت آوری از رویش فراوان شکوفه ها در این ایستگاه به وجود می آید که همه را به وجد می آورد. این ایستگاه زیبا، یکی از سه جاذبه توریستی مهم این شهر است که همه ساله مسافران زیادی که از سراسر جهان به کره جنوبی آمده اند در ماه آوریل به این شهر سفر می کنند تا از ایستگاه راه آهن گینگوا دیدن کنند. اگر از طرفداران سینمای کره جنوبی بوده باشید این مکان زیبا را حتما در بسیاری از فیلم ها و سریال های کره ای دیده اید.

تونل عشق
این تونل بی نظیر لوکیشنی از یک فیلم یا برنامه تلویزیونی نیست، بلکه قسمتی از جاذبه های طبیعت است. تونل عشق، نامی است که مردم محلی به یکی از زیباترین نقاط کلوان در کشور اوکراین داده اند. سه کیلومتر از ریل راه آهن شهر کلوان که به کارخانه فیبرسازی ختم می شود از داخل این تونل می گذرد. البته هر قطاری، اجازه عبور از این ریل و تونل را ندارد فلکه فقط قطارهای باربری که مخصوص حمل چوب مورد نیاز کارخانه اند مجوز عبور از این تونل را دارند.

قطارها سه مرتبه در روز، با گذر از این تونل، چوب ها را به کارخانه می رسانند، این گذرگاه زیبا برای عده ای از مردم، یادآور داستان معروف باغ اسرار آمیز است، درختان درهم تنیده و زیبا، دالان سبز و دلربایی در این مسیر به وجود آورده اند و به همین دلیل، این گذرگاه دلفریب روزانه تعداد زیادی از زوج ها، عکاسان و علاقمندان به طبیعت زیبا را به سمت خود می کشاند.

با اینکه این تونل طول زیادی ندارد اما همین طبیعت مهیج داخل تونل هر چند برای مدتی کوتاه، برای خیره کردن چشم ها کافی است. علاوه بر این، از این تونل به عنوان لوکیشنی زیبا برای فیلمبرداری از عروس و دامادها نیز استفاده می شود، در یکی از افسانه ها گفته می شود که اگر خانواده ای وارد این تونل شوند و صادقانه آرزو کنند، آرزوی آنان به حقیقت می پیوندد. پس اگر روزی گذرتان به اوکراین افتاد زمین به این تونل جادویی را فراموش نکنید.