درباره شهر هابیت: 

هابیت در نیوزلند واقع شده که تنها 2 ساعت با شهرستان های بزرگ فاصله دارد. نام این روستا Matamata است و به خاطر شباهت زیاد به روستای Hobbiton ،سالیانه تعداد زیادی از طرفداران این فیلم ها به آن سر میزنند.

Matamata نام این روستای شگفت انگیز و زیباست و به جز خانه های جالبش دارای رستورانی سنتی با همان سبک درون فیلم ها وصنایع دستی جالب و ارزشمند است. این روستا در نیوزلند واقع شده و تنها 2 ساعت با شهرستان های بزرگ فاصله دارد.

روستای شگفت انگیز هابیت

روستای شگفت انگیز هابیت

ارباب حلقه ها در شهر هابیت :

معروف‌ترین اثر سینمایی که این موجودات را به تصویر کشیده است، سه‌گانه ارباب حلقه‌ها بود که در سال ۲۰۰۱ میلادی قسمت اول آن، «یاران حلقه» و در سال ۲۰۰۳ میلادی نیز قسمت آخر با نام «بازگشت پادشاه» به نمایش درآمد. «پیتر جکسون»، کارگردان معروف سینما نیز شهرت خود را به واسطه تولید همین سه‌گانه به دست آورده است. او پس از حدود یک دهه، سعی در تکرار همین موفقیت با سه‌گانه‌ای مشابه به نام هابیت نمود که به عقیده بسیاری منتقدان و علاقه‌مندان به سینما ناکام ماند.

پیترجکسون کارگردان معروف هنگامی که تصمیم به ساخت سه گانه ارباب حلقه ها گرفت، به دنبال مکانی مناسب، دیدنی و بی نظیر که برای بینندگان حیرت آور باشد می گشت.

شهر هابیت

شهر هابیت

نیوزلند همان جایی که دهکده کوچک، هابیتون ساخته شده، جایی که عناصر و المان های اصلی داستان را با گستره ی متنوعی از مظاهر طبیعت بکر و دلنشین، با آب و هوای اقیانوسی معتدل بود و برای هر ببینده ای جالب و شگفت آور است.

در فیلم خانه “بیلبوبگینز” به گونه ای به تصویر کشیده که گویی برای هابیت ها یا کوتوله ها ساخته شده اما امروزه تعدادی زیادی از گردشگران جذب این دهکده بی مانند می شوند و اوقات فراغت به یاد ماندنی ای را در آن می گذرانند. درواقع آنها این دهکده را به عنوان یک جاذبه گردشگری نیوزلند که در دنیا بی نظیر بوده، حفظ و آن را برای بازدید عموم نگهداری می کنند و  پس از ساخت این سری فیلم ها این مزرعه هیچ تغییری نکرد و به همان شکلی که در فیلم دیده می شود باقی ماند و امروزه جایی دیدنی در این شهر برای افرادی که علاقه به این سری فیلم ها دارند به شمار می رود.

هابیت

هابیت

هابیتون نه تنها دیگر لوکیشن فیلم‌برداری نیست، بلکه به عنوان مکانی توریستی در نیوزلند، همه ساله میزبان تعداد بسیاری توریست از سرتاسر جهان است. تورهای بسیاری مسئولیت هدایت و گردش بازدیدکنندگان از آن را بر عهده دارند. اگرچه که به صورت شخصی هم امکان بازدید از هابیتون هست، اما اگر به دنبال تجربه‌ای کامل به همراه راهنما باشید، بازدید به همراه تور منطقی خواهد بود.

حقایقی درباره هابیت

حقایقی درباره هابیت

هابيتون در شمال نيوزلند ،‌ نزديک شهر «ماتاماتا» قرار دارد. از زيباترين جاذبه هاي آن که در فيلم «هابيت» چندين سکانس از آن استفاده شده مي توان به دو کافه «شاير» و «اژدهاي سبز» اشاره کرد که «بيبلو باگينز» و دوستانش روزها و شبها را در آن به سر مي برند. همچنين خانه هاي آن كه شباهت زيادي به سوراخهاي زير زميني كوتوله ها دارد را نبايد فراموش كرد.

«پيتر جکسون» با بازسازي اين شهر ،‌ توليد دو قسمت از «هابيت» را در آن به اتمام رساند و در حال حاضر سعي دارد بار ديگر براي ساخت قسمت سوم اين فيلم به آنجا سفر کند.

معروف ترین این خانه‌ها، خانه «بیلبو بگینز» است که تصویر بالا آن را نمایش می‌دهد. اگرچه سکانس‌های داخل خانه تماما در استودیو ضبط شده‌اند، اما ورودی خانه به طور کامل برای دکور نیز ساخته شده است. علتش هم اگر به یاد داشته باشید سکانس ورود «گاندولف» به خانه «بیلبو بگینز» است که درب خانه باز می‌شود تا «گاندولف» وارد شود. همچنین جالب است بدانید درخت عظیم‌الجثه قرار گرفته بالای این خانه، جزئی از دکور ساخته شده بوده و تمام برگ‌های آن مصنوعی است.

خلاصه ای از فیلم ارباب حلقه ها: 

زمانی در سرزمین میانه شهری بنام اِرِبور قرار داشت که مرکز حکومت ترور، بزرگترین پادشاه دورف‌ها بود. این شهر در دامنه کوهستانِ تنها قرار داشت، این کوهستان پر بود از معادن طلا و یاقوت و چیزهای با ارزش دیگر. دِیر، شهر انسان‌ها هم در نزدیکی این حکومت بود. در هنگام استخراج گنجینه‌ها، سنگی سفید و رنگی را پیدا کردند، ترور آن را آرکِنِستون (گوهر پادشاه) نامید. با افزایش ثروت انبوه دورف‌ها، ذخیره خیرخواهی شان کم شد، عشق ترور به طلا بی پایان و وحشیانه شده بود. روزی از روزها، صوتی طوفان مانند از شمال به گوش می‌رسید که کاج‌های شمال کوهستان را می‌شکاند… اژدهایی با نفس آتشین به نام اسماگ از شمال به این شهر حمله کرد، پوست اژدها به قدری محکم و مقاوم بود به هیچ تیر و شمشیری از آن رد نمی‌شد، تنها تیری بزرگ و سیاه که تعداد کمی از آن توسط انسان‌های شهر دِیم ساخته شده بود از پوست اژدها عبور می‌کرد، گیریون فرمانده کماندارهای دیر، به اژدها چند تیر سیاه پرتاب کرد که یکی از تیرها به زیر بال چپش خورد. اژدها پس از آوارگی دورف‌ها و انسان‌ها به اِرِبور ورود پیدا کرده و بر گنجینه‌های عظیم دورف‌ها به خواب فرورفت. پس از این فاجعه، دورف‌ها به سرزمین موریا، مهم‌ترین شهر دورف‌ها حمله کردند تا آنجا را از دست اُورک‌ها پس بگیرند. در آن نبرد، ترور توسط آزوگ حرمت شکن فرمانده اورک‌ها کشته شد و پسرش تِرِاین ناپدید شد. تراین پسری به نام تورین مشهور به سپربلوط داشت، دورف‌ها با فرماندهی او اروک‌ها را عقب راندند و پیروز شدند.

ارباب حلقه ها در شهر هابیت

ارباب حلقه ها در شهر هابیت