۱۰ روش دزدی از توریست ها در کشور های مختلف جهان |مواظب جیب خود باشید

یکی از مصائبی که گردشگران وقتی به کشور های مختلف سفر می کنند دزدی بومیان آن کشور از آنان است. در مقاله زیر به بررسی ۱۰ تکنیک معروف در دزدی در کشور های مختلف پرداخته ایم.

۱) فرانسه و حلقه طلا

اگر در خیابان های پاریس در حال قدم زدن بودید و یک نفر ظاهر شد و یک حلقه طلا در جلوی پایتان پیدا کرد، تنها با لبخندی به او تبریک بگویید و به راه خود ادامه دهید. یابنده که به ظاهر آدم مهربانی است تنها می خواهد با فروش آن حلقه تقلبی، بخشی از جیب مبارک شما را خالی کند.

۲) ایتالیا و کودکان کارت پستال به دست

آه از این احساسات که همیشه کار دست آدمها می دهد.

در اطراف ایستگاه ترمینی شهر رم، کودکانی هستند که با کارت پستال و یک خودکار به سراغ شما می آیند و از شما می خواهند تا نامه ای کوتاه همراه با آدرسشان را بنویسید سپس شروع می کنند به گفتن داستانی اشک آور از وضعیت خود و اینجا است که بازی احساسات پول را به جیب این کودکان سرازیر می کند.

۳) بالی اندوزی و تجارت با میمونها

همیشه دزدها آدم نیستند و میمونها هم می توانند تبهکارانی حرفه ای باشند.

داستان از این قرار است که در کنار معبد “اولو واتو” بالی، تعداد زیادی میمون دست آموز وجود دارد که برای دزدین وسایلی مانند عینک آفتابی و دوربین تربیت شده اند.

بعد از دزدی، آنها با سرعت به نزدیکترین بوته گیاهی که وجود دارد فرار می کنند و خودشان را به صاحبان خود یا همان سر دسته دزدها که آدمی بس باهوش اما از نوع منفی است، می رسانند.

پرده دوم نمایش از اینجا آغاز می شود که سر دسته میمون ها یا همان مرد تربیت کننده با لباس رسمی بوداییها پیش شما آمده و به شما پیشنهاد می دهد تا در ازای پرداخت چند روپیه و خرید تعدادی موز، از میمون ها بخواهد وسایلتان را برگردانند.

خلاصه امیدی برای بازگشت وسایلتان هست.

۴)  ترینیداد و توباگو و دستگاههای خودپرداز دزد

داستان این گونه شروع می شود که دزدان در جای کارت دستگاه ATM مورد نظر، پاکت مخصوصی را که از فيلم X- RAY تهیه کرده اند، می گذراند.

سپس فرد بخت برگشته با مشکل روبه رو می شود و فریبکار محترم در همین موقع به عنوان تماشاگر وارد صحنه شده و برای حل مشکل از گردشگر می خواهد تا کد کارت و رمز خود را وارد کند.

در همین هنگام کارت از دستگاه خارج می شود.

اما قسمت دوم داستان دزد محترم به راحتی به صحنه بازگشته و پاکت دست ساز خود را که در جای کارت بوده، ابتدا با خالی کردن حساب فرد بخت برگشته پر پول کرده، به حساب اصلی خود ریخته و سپس از دستگاه خارج می کند.

۵) آمریکا، دربست در خدمت شما هستیم.

بیشتر اوقات در هتل ها و مکانهای اقامتی تا زمانی که شما کارت اعتباری خود را پیش رزرواسیون هتل گذاشته اید، هیچ پولی، چه نقدی و چه اعتباری، پرداخت نمی کنید. اما اگر این را تدانید، بعضی خدمتکاران هتل ممکن است برای فریب شما و برای آوردن چیزی مانند شام، از شما کارت اعتباری و یا پول نقد بخواهند.

۶) آرژانتین و پاک کردن فضله پرندگان

اگر در خیابان های بوینوس آیرس فردی برای پاک کردن فضله پرنده ای که روی لباس شما و پشت سرتان ریخته است خواست کمکتان کنده از او دور شوید.

این افراد که معمولا تیمی کار می کنند در هنگام دست کشیدن بر روی گردنتان، همه چیز را کامل پاک می کنند و وسایل شما را به سادگی می دزدند.

۷) باز هم بالی اندوزی و مشتریان خودپردازها

این دستگاه های خود پرداز برای حیله گران امکانات فراوانی به وجود آورده است.

حقه این بار بدین صورت است که فرد بعد از گیر کردن کارتش در دستگاه با یک شماره تلفن جعلی روبه رو می شود.

اما وقتی تماس می گیرید فرد پاسخگو که همان دزد محترم است، از شما شماره رمز کارت، اطلاعات شخصی و آدرس شما را می گیرد و به همین راحتی آن حساب به سرعت خالی می شود.

۸) زیمبابوه و بازی صرافها

در یکی از معروف ترین کافه های شهر و بر روی میزها همه در حال تبدیل ارز خود هستند، تبدیل با ترخی که بسیار وسوسه انگیز است و شاید شما هم بخواهید پول خود را تبدیل کنید. وقتی که پشت میز می نشینید و درخواست ارز می کنید، در جلوی چشمان شما اسکناسها شمرده می شود و شما هم می بینید که درست است.

اما هنگامی که پول را گرفتید متوجه می شوید که کم است. در همان لحظه تحویل، صراف جعلی با کفه زدن و باند کردن تعداد کمتری پول آن را به شما تحویل می دهد. حواستان به پول های تقلبی هم باشد.

۹) آمریکا و زنگهای شبانه مسئول رزرو

وقتی که وارد یک مهمان خانه یا هتل بسیار آرام و بی مشتری می شوید، نیمه شب حواستان را بسیار جمع کنید. شاید تلفنی از بخش رزرو هتل به شما بشود و درخواست اطلاعات کارت اعتباری شما را بکند.

اما بیشتر این تماس ها از فرد حيله گر داستان ماست و شما سعی کنید به خواب خود ادامه بدهید.

۱۰) چین و پولهایی تقلبی

این مورد در کشور چین بسیار دیده میشود که در دست گردشگران پول های تقلبی ردوبدل می شود. سعی کنید اسکناس ها و سکه های ۵۰ یا ۱۰۰ یوانی را یکجا و یا به تعداد زیاد نگیرید یا دست کم از بانک بگیرید زیرا بسیاری از دزدان و جعالان، این پول ها را بین مردم پخش می کنند و نظام بانکی این کشور هم سعی بر خارج کردن آنها دارد، اما تعداد آنها بسیار زیاد است.

مطالب مرتبط

دلیل انفجار بیروت
سامانه خود ارزیابی کرونا
جلوگیری از کرونا در سفر
ویروس کرونا و نوروز 99
ویروس کرونا
جزیره عشق
10 کشف عجیب بدون توضیح در جهان
کوچ سرفینگ
11 چیزی که در سفر کردن یاد میگیرید
بهترین دانشگاه های ترکیه
نحوه تمدید کردن پاسپورت
خدمات CIP چیست ؟
طول عمر هواپیما
سیگار کشیدن در هواپیما
اینترنت وایرلس در هواپما
تیراندازی در تهران
محدودیت زنان باردار در سفرهای خارجی
ُسفر با ویلچر
گروه سایپا
غذاهای معروف آنتالیا
ازدواج در تایلند و ویزای کاری
شهر شیطان
نقشه خیابانی آنتالیا
10 حقیقت عجیب درباره صربستان
عمان - پرچم روی میز
تفریحات-بدروم-و-لذت-بردن-از-جاهای-دیدنی-آن-18
جاهای-دیدنی-کوش-آداسی 01
هتل های لوکس مارماریس
منطقه کمر آنتالیا
معابد تایلند
حمله به دو نفنتکش در دریای عمان
فرودگاه عدنان مندرس
شهر اسپارتا
اعرام توریست به فضا توسط روسیه
کاخ کرملین روسیه
قوانین عجیب تایلندقوانین عجیب تایلند
شهر زیر زمینی در ترکیه
شهر سوخته
عجیب ترین هتل های جهان عجیب ترین معماری
بزرگترین میوه دنیا جک فروت
بزرگترین و قدرتمند ترین تانک جهان
عکس هایی از جالب ترین رکورد های گینس
قوی ترین اسلحه تک تیر انداز hs 50
خواص عسل و عسل در اسلام - در مورد عسل
جنگنده ایرانی,یکی از 10 جنگنده برتر دنیا
جان نش زیاضی دان نابغه
گرانترین و قویترین هواپیمای جنگی