داستان سایلت هیل : اگر از آن دسته افراد هستید که فیلم های ترسناک دوست دارید ، حتما فیلم سایلنت هیل را دیده اید ، اما سوالی که پیش می آید ،
آیا سایلنت هیل واقعیت داشته است یا خیر و یا اصلا فیلم سایلنت هیل از چه ایده ای ساخته شده است ، ابتدا به تاریخچه سایلنت هیل می پردازیم :
بازی سایلنت هیل :
سایلنت هیل (به انگلیسی: Silent Hill) یا تپه خاموش یک سری بازی ویدئویی در ژانر ترس و بقا است که توسط کیچیرو تویاما خلق و توسط شرکت کونامی
منتشر شده است.سایلنت هیل (به انگلیسی: Silent Hill) یا تپه خاموش یک سری بازی ویدئویی در ژانر ترس و بقا است که توسط کیچیرو تویاما خلق و توسط شرکت کونامی منتشر شده است. نخستین بازی از این مجموعه در سال ۱۹۹۹ منتشر شده‌است. طراحی و ساخت این بازی را گروهی با نام تیم سایلنت که در داخل شرکت کونامی ایجاد شده‌بود برعهده گرفت وچهار بازی اول این سری را تولید کرد.[۱] سایلنت هیل ۲ در سال ۲۰۰۱، سایلنت هیل ۳ در سال ۲۰۰۳، و سایلنت هیل ۴: اتاق، در سال ۲۰۰۴ منتشر شد. از ویژگی‌های بارز اینمجموعه، سناریوی منسجم، داستانی مبتنی بر نشانه‌های روانشناختی، و وحشت‌آفرینی عمیق است. شهر سایلنت هیل نام شهری است متروک که تاریخچه آن‌ را می‌توان درلابه‌لای کتاب‌ها و خاطراتی که در نقطه‌های خاصی از این شهر پراکنده هستند مطالعه کرد.

فیلم سایلنت هیل برگفته از گذشته ای مبهم

شهر سایلنت هیل (به انگلیسی: Silent Hill) یک شهر خیالی در سری بازی‌های سایلنت هیل است. این شهر محل اصلی وقوع رخدادهای مرتبط با داستان بازی‌های این سریست.
شهر سایلنت هیل در محدوده ایالت مین در ایالات متحده آمریکا است. این شهر در گذشتهٔ خود یک شهر توریستی با جمعیت کمتر از ۳۰٬۰۰۰ نفر بود که از شهرهایی
معرفی شده بود که در ابتدای استقرار مستعمره نشینان انگلیسی در نیوانگلند بنا شده بود.فیلم سایلنت هیل از بازی سایلنت هیل ایده گرفت و ساخته شده است . برخی از ساکنان محافظه کار شهر سایلنت هیل، مخالف نوسازی و تحول در شهر بودند، این شهر گرچه در محدودهٔ جغرافیایی زیبا و حاصلخیزی قرار دارد اما درگذشته به دلیل توزیع گسترده مواد مخدر در میان شهروندانش، تیره روزی غیرمنتظره‌ای را تجربه نمود. در پشت تمام این رویدادها، فرقهٔ مذهبی آخرالزمانی به نام نظم قرار داشت. این شهر گرچه یک منطقه خوش آب و هوا و پر تردد بود اما این یک شهر نفرین شده بود که یک بار ساکنان آن به بیرون از شهرشان رانده شدند، اعدام‌های دسته‌جمعی بزرگی انجام شد و طاعون مرموزی در آن فراگیر شد. سایلنت هیل به دلیل استقرار در اطراف دریاچه تولوچیا، معمولاً در مه غلیظی فرو می‌رفت. این شهر، محلی است که به دلیل نفرین‌شدگی، افرادی که وارد آن می‌شوندنبایدهای زندگی خود را در آن مشاهده و در تلاشی نفس‌گیر برای رهایی از آن‌ها قرار می‌گیرند.شهر سایلنت هیل – واقعیت یا تخیل ؟

شهر سایلنت هیل نام دیگر شهر سنترالیا، پنسیلوانیا می باشد . سنترالیا شهر متروکه‌ای در شهرستان کلمبیا ایالت پنسیلوانیا آمریکا است. جمعیت این شهر به خاطر آتش زیر سطح زمین از بیش از ۱۰۰۰ نفر در سال ۱۹۸۱ به ۱۲ نفر در سال ۲۰۰۵، ۹ نفر در سال ۲۰۰۷ و ۱۰ نفر در سال ۲۰۱۰ رسیده‌است. بخارات ناشی از سوختن زغال سنگ در معدن زیرزمینی سنترالیا و فرونشست ناشی از آتش‌سوزی و فروریزش بعدی ستون‌های زغال سنگ که به عنوان حامل سقف در تونل‌های معدنی زیر شهر استفاده می‌شدند، از دلایل ترک شهر توسط مردم بود. سنترالیا، محل بزرگترین و مشهورترین آتش‌سوزی زغال سنگ است که از سال ۱۹۶۲ در حال سوختن است و به تغییر مکان همه ساکنین شهر منجر شده است .