درباره کشور تایلند:

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند واقع در جنوب شرقی آسیاست. زبان رسمی  مردمان آن  تایلندی است، پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است.

تایلند دارای دو شهر اصلی به نام پاتایا و بانکوک می باشد که اصلی ترین شهر های کشور تایلند است و وجود جاذبه های گردشگری و تفریحی سالانه توریست های زیادی را برای سفر به خود جذب کرده است در ادامه با موقعیت دو شهر اصلی تایلند و جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا می شویم با ابراسا همراه باشید.

موقعیت شهر های پاتایا و بانکوک:

شهر های ساحلی کوچکی که در نزدیکی کشور تایلند است و از نظر جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیار افراد زیادی را به خود جذب کرده است که پاتایا در جنوب شرقی شهر بانکوک است البته مسافت کمی بین این دو شهر برقرار است و وجود شهر های ساحلی به جذابیت این دو شهر افزوده است.

تایلند دارای شهر ها و جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد ولی برای سفر و گردش دو شهر پاتایا و بانکوک میتواند گزینه مناسبی باشد برای سفر باشد در تایلند با وجود مردمان شادی که در آن جا زندگی می کنند میتوانید اوقات خوبی را در سفر بگذرانید.

آب و هوای شهر های بانکوک و پاتایا:

بارش باران های مداوم در تایلند باعث شده هیچ تصوری از آب و هوای آن نداشته باشیم به طورکلی میزان میانگین بارش باران در شهر بانکوک از پاتایا کمتر است. البته هر دو این شهرها در تایلند پس از ماه اردیبهشت و اوایل خرداد وارد فصل بارندگی می‌شوند.

جاذبه های شهر پاتایا:

به دلیل وجود سواحل فراوان در شهر پاتایا تفریحاتی از جمله قایق سواری،موج‌سواری، چتربازی به کمک قایق موتوری، جت اسکی و غواصی میتواند بهترین انتخاب باشد زیرا ورزش های آبی طرفداران زیادی را به خود جذب میکند.

جزیره مرجانی:

جزیره مرجانی غیر قابل سکونت میباشد ولی برای ساعت ها تفریح و گردشگری مناسب میباشد این جزیره یکی از زیباترین جزایر پاتایا به دلیل وجود سواحل شنی سفید و آب‌های شفاف است .محسوب میشود  که می توانید در این جزیره  با قایق کف شیشه‌ای در آب های جزیره به گشت و گذار بپردازید و اطلاعات زیادی درباره ی مرجان ها بدست آورید.

مینی سیام پاتایا ( Mini Siam ):

در این جاذبه ، موزه ای از ماکت های آثار تاریخی از‌ کشور‌های مختلف جهان را خواهید دید ، از جمله این آثار می توان به برج ایفل فرانسه ، کاخ کرملین مسکو ، کاخ الیزه ، برج پیزا در ایتالیا ، طاق نصرت در شانزه لیزه پاریس و کاخ پادشاهی تایلند اشاره کرد و همین طور پرسپولیس یا همان تخت جمشید خودمان نیز در این موزه دیده می شود ، جالب است بدانید که مینی سیام به معنای تایلند کوچک می باشد.

باغ نانگ نوچ پاتایا:

یک باغ استوایی است و جالب است بدانید که نمایش‌های فرهنگی و نمایش های‌ معروف فیل‌ها در این باغ انجام می گیرد ، این باغ زیبا در غرب شهر ساحلی پاتایا و در فاصله 18 کلیومتری آن واقع شده است ، شما می توانید در این باغ استوایی زیبا که بهترین جاذبه های پاتایا محسوب می شود خانه‌های سنتی پاتایا و همچنین گل‌های زیبای ارکیده و دیگر گل‌ها را از همه جای این کره خاکی ببینید ، این باغ زیبا می تواند بهترین مکان برای افرادی باشد که به گل و گیاه و طبیعت علاقه دارند.

جاذبه های شهر بانکوک

وات آرون:

وات آرون به معنی «معبد سپیده دم» یکی از معابد بودایی واقع در کرانه غربی رود چائو فرایا است. این معبد به عنوان یکی از زیباترین و منحصربه‌فردترین معابد در بانکوک شناخته می‌شود که از طراحی زیبا‌، منظره رودخانه و دورنمای جذابی برخوردار است. وات آرون مکانی عالی برای شروع بازدیدتان در بانکوک است.

رود چائو فرایا:

رود چائو فرایا از داخل بانکوک می‌گذرد و در نهایت به خلیج تایلند می‌ریزد. این رود مهم‌ترین خصیصه شهر بانکوک است و بازدید کردن از شهر از روی این رود سوار بر قایق تجربه بسیار دلچسبی است که می‌تواند به شما کمک کند دید بهتری از بانکوک داشته باشید؛ از یک سو آسمان‌خراش‌های بزرگ در امتداد رودخانه و از سوی دیگر خانه‌های شناور چوبی برخی بومی‌ها در کنار کانال های کوچک آن را جذاب تر کرده است.

بازار روی آب آمفاوا:

بازار روی آب آمفاوا بانکوک یکی از معروف ترین بازارهای محلی بانکوک است. این بازار از لحاظ قیمت یکی از بهترین بازارهای شناور این شهر است و قیمت بسیاری از خوراکی ها و مواد غذایی به فروش رفته در آن معمولا ارزان و مناسب است. دلیل نامگذاری این بازار نیز قرار گرفتن آن بر روی کانال آمفاوا در بانکوک است.

در این بازار امکان خوردن غذاهای دریایی و یا انواع خوراک های محلی را دارید. علاوه بر آن می توانید به همراه بسیاری از توریست ها و یا همراهان خود از سوار شدن در قایق ها و گشت و گذار در این مسیر لذت ببرید.