پل شیشه ای ژانگجیاجی | طولانی ترین پل شیشه ای چین | ترسناک ترین پل شیشه ای چین

طولانی‌ترین و مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای جهان، پل شیشه‌ای دره بزرگ ژانگجیاجی چین در 20 آگوست سال 2016 به روی عموم باز شد. اگر جرات کنید بر روی آن قدم بزنید منظره‌ای خارق‌العاده از این دره زیبا در چین را زیر پای خود خواهید دید. این پل تنها به عنوان محلی برای پیاده‌روی نیست، بر روی این پل می‌توانید بانجی جامپینگ و zip-lining (سر خوردن بر روی کابل) انجام دهید.

طولانی ترین پل شیشه ای چین

طولانی ترین پل شیشه ای چین

این پل شیشه‌ای بلند در چین 430 متر طول دارد و عرض آن 6 متر است. این پل در ارتفاع 300 متری سطح زمین بنا شده است. ساخت این پل برای چین 3.4 میلیون دلار هزینه داشته است. هزینه ورودی برای منطقه خوش منظره دره بزرگ ژانگجیاجی چین مبلغ 118 یوان چین است. هزینه ورودی پل شیشه‌ای ژانگجیاجی، 138 یوان چین است. به خاطر محدود بودن تعداد بازدیدهایی که در روز از پل انجام می‌شود، برای راه رفتن بر روی آن باید بلیت خود را حداقل ده روز قبل‌تر رزرو کنید.

 پل شیشه ای در چین

پل شیشه ای در چین

پارک جنگلی ملی “ژانگجیاجی” (Zhangjiajie National Forest Park) مملو از شگفتی های طبیعی است. به طوریکه روزانه هزاران بازدیدکننده از آن دیدن میکنند.بازدیدکنندگان برای تجربه ی حس هیجان بر فراز پل شیشه ای ژانگجیاجی، در میان دره “گرند کنیون” (grand canyon) که دو صخره در پارک جنگلی را به یکدیگر وصل می کند، به این مکان روانه می شوند.

اگر این امر به اندازه ی کافی ترسناک نیست، باید بدانید که سال گذشته پل شیشه ای چین، درست دو هفته پس از بازگشایی آن زیر پای یکی از بازدیدکنندگان ترک برداشت. با اینکه مقامات به مردم اطمینان دادند که ترک ها سطحی بوده و هیچ کس در معرض خطر نیست اما ترس مردم کاملا قابل درک است.
هنگامی که پل شیشه ای ژانگجیاجی ساخته شد، تبلیغات متعددی برای اثبات استقامت پل انجام شد.از این جمله می توان به رانندگی روی پل و ضربه زدن به لایه های شیشه ای ضخیم پل با استفاده از پتک و چکش های بزرگ اشاره کرد.

معماری پل شیشه ای ژانگجیاجی:

در پروژه ساخت این پل مهندسان معمار ۴ ستون اصلی در لبه ی دیواره ها ی دره نصب کردند .و از یک قاب فلزی و بیش از ۱۲۰ صفحه ی شیشه ای ساخته شده است که هر کدام از این صفحه ها ۳ لایه میباشند .

نکاتی که قبل از بازدید از این پل هیجان انگیز بهتر است که بدانیم:

در همه ی مواقع سال به جز فصل زمستان و سرد امکان بازدید از آن وجود دارد.
برای افرادی که بیماری های قلبی و حتی ترس از ارتفاع دارند اصلا مناسب نمی باشد.
از دویدن و هرگونه اقدامی که امنیت گردشگران را بر هم می زند پرهیز کنید.
تنها اجازه دارید کیف دستی کوچک و تلفن همراهتان را با خود به همراه داشته باشید.

چگونه به پل شیشه‌ای ژانگجیاجی چین برویم:

برای رفتن به پل شیشه‌ای ژانگجیاجی چین باید ابتدا به شهر ژانگجیاجی رفته و از آنجا به ترمینال اتوبوس‌رانی Wulingyuan بروید. از آنجا می‌توانید به سمت منطقه خوش منظره دره بزرگ ژانگجیاجی (Zhangjiajie Grand Canyon Scenic Area) بروید.