معبد حقیقت پاتایا

در کشور تایلند و شهر پاتایا هستیم و می‌خوایم شما را با یکی از مکان‌های زیارتی این شهر که به شدت هم واسه مردم تایلند و به خصوص بودایی‌های تایلند مهم هستش آشنا کنیم این مکان معبد حقیقت نام دارد و اگر شما از علاقه‌مندان به تاریخ هستید می‌توانید با خرید بلیط  500 باتی این معبد به این معبد قدم بگذارید همچنین اگر مایل باشید میتونید با پرداخت 100 بات دیگر از لباس‌های سنتی نیز استفاده کنید و با این لباس‌ها عکس یادگاری بگیرید.شاید براتون جالب باشه که بدونید تمامی این معبد از چوب ساخته شده و جزء یکی از قدیمی‌ترین معابد کشور تایلند و شهر پاتایا است همچنین این معبد دارای چند مجسمه بودا نیز هستش که در دیدگاه بودایی‌های تایلند این مجسمه خدا هستش و اگر به زبان ساده‌تر بخوایم بیان کنیم منظور از این مجسمه همان بت هستش که اکثر ماها باهاش آشنا هستیم. ساختمان این معبد بر اساس معماری قدیم تایلند ساخته شده است و سعی شده در سقف این مکان نیز از مجسمه‌های کنده‌کاری شده استفاده بشه، میتوان به این موضوع اشاره کرد که این معبد بازتابی هست از دانش و معماری آسیای شرقی باستان.

اگر قصد سفر به تایلند را دارید این جاذبه شگفت انگیز را حتماً در لیست گردش خود قرار دهید.

در ساخت این معبد شگفت انگیز و خارق العاده،فقط و فقط از چوب استفاده شده. حتی یک میخ آهنی هم درساخت آن به کار نرفته است. با رفتن به معبد حقیقت، چشم انداز بسیار زیبایی به دریا و شهر، رو به روی شماست. معبد حیقیقت، به نوعی هم اثری هنری، هم معبدی مذهبی و هم بنایی فرهنگی است.
معبد حقیقت چهار گوشه اصلی دارد و هدف از ساخت این چهار گوشه، اشاره به چهار مذاهب تایلندی، هندو، چینی و خمر است. در نصب و ساخت این مجموعه بالاترین سطح دقت بکار رفته است.
این مکان در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ جایزه بهترین سایت فرهنگی – تاریخی را به دست آورد. معبد حقیقت یک سازه-معبد چوبی بسیار بزرگ است که ۱۰۵ متر ارتفاع دارد. در میان زمینی زیبا به مساحت ۳۵ هکتار قرار گرفته است. بیرون و درون این سازه با کندوکاری های چوبی هنرمندانه تزئین شده است. فلسفه ساخت این مکان، باوری باستانی از زمین، دانش و فلسفه را در خود نهان دارد. در این جا می توانید برنامه آموزش و هنرنمایی دلفین ها را از نزدیک ببینید و یا اطراف آن قایق سواری پرسرعت را تجربه کنید.
هدف از تزیین معبد حقیقت با خدایان باستانی، تلفیق هنر و سنت در یک پروژه باستانی است.
این معبد توسط یک میلیونر تایلندی بازسازی شد و هم اکنون استوار و سالم است.
هر بخش از این مجموعه شگفت انگیز توسط خدایان هندو و بودایی تزیین شده و افسانه های ملل مختلف در لابه لای معبد حقیقت آرام گرفته اند.
هر سی دقیقه یکبار تور های مختلفی به سمت معبد حقایق میروند . ساعت 11:30 قبل از ظهر و 3:30 بعد از ظهر، رقص تایلندی برپا میشود.
اکنون بیست سال است که این مجموعه زیبا در حال ساخت است. شاید پانزده سال دیگر هم برای اتمام پروژه زمان نیاز باشد.
زمانی که به معبد حقیقت میروید توضیخاتی راجع به کنده کاری ها و نمادها و خدایان میشنوید. سعی کنید با دقت کردن به هرکدام از این زیبایی ها، درک جدیدی از معماری و ساختشان خواهید داشت.
بازدید از معبد حقیقت تجربه ای به یاد ماندنی و دلنشین خواهد بود!