معرفی ایرلاین آتا

 • لوگو ایرلاین آتا

 • نام ایرلاین

  ایرلاین آتا – ATA Airline

 • کشور ایرلاین آتا

  ایران

 • کیفیت ایرلاین آتا

  ضعیف

 • نوع صندلی ایرلاین آتا

  صندلی اکونومی دارد – فاقد صتدلی بیزینس کلاس

 • کترینگ

  کترینگ دارد

 • مقدار بار مجاز

  بار مجاز 20 کیلو

 • فرودگاه ها

  • فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز
  • فرودگاه بین المللی مهرآباد
  • فرودگاه بین المللی کیش
  • فرودگاه بین المللی مشهد
 • نام مدیر عامل

  سهیل قیاسی

ایرلاین آتا شرکت هواپیمایی ایرانی است، که در سال ۱۳۸۷ به مرکزیت شهر تبریز تأسیس شد. هم‌اکنون این شرکت با اختیار داشتن تعدادی هواپیما در ناوگان خود به مقاصد داخلی ایران از تبریز، تهران، مشهد و همچنین چند مقصد خارجی فعال بوده و پروازهای برنامه‌ای دارد.

تأسیس

شرکت هواپیمایی آتا شرکت هواپیمایی ایرانی است، که در استان آذربایجان شرقی، شهر تبریز تأسیس شده‌است و کلمه آتا واژه ای تُرکی می‌باشد. این شرکت با تصویب هیئت دولت، در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۸۷، به عنوان شانزدهمین شرکت هواپیمایی کشور ایران، راه‌اندازی شد. نخستین پرواز شرکت هواپیمایی آتا در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۸۸ هم‌زمان با افتتاح این شرکت توسط وزیر راه و ترابری وقت، از فرودگاه بین‌المللی تبریز به مقصد مشهد مقدس صورت پذیرفت و پروازهای رسمی شرکت هواپیمایی آتا از تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۸۸ از تبریز به مقصد تهران انجام شد. شرکت هواپیمایی آتا فعالیت خود را با ۴ فروند هواپیمای ام‌دی-۸۳ با ظرفیت ۱۶۵ نفر مسافر آغاز نمود.

مقاصد ایرلاین آتا :

از مقاصد خارجی هواپیمایی آتا میتوان کشور ترکیه را نام برد که بیشتر پرواز ها راه به

فرودگاه های دنیزلی ، اسپارتا  و فرودگاه قاضی پاشا استانبول را داراست ، سایر مقاصد 

پرواز آتا را می توان کیش  اصفهان ، شیراز ، بندر عباس ، بوشهر ، تبریز ، سبزوار ، 

کرمانشاه ، اصفهان ، بندرعباس و … اشاره نمود .

کیفیت ضعیف ایرلاین آتا

ایرلاین آتا یکی از ایرلاین های موفق داخلی می باشد ولی کیفیت کابین و تاخیر

در پرواز ها عامل کیفیت پایین و عدم محبوبیت این ایرلاین در بین مسافران شده است .

نکات مهم درباره ایرلاین آتا  :

به شکل رایگان پذیرایی از شما صورت میگیرد .

بلیط رزرو شما غیر قابل تغییر و استرداد می باشد .

فاقد بیزینس کلاس می باشد .

وزن بار 20 کیلوگرم می باشد و ساک دستی در داخل هواپیما 8 کیلوگرم

پرواز هواپیمایی آتا ممکن است دارای تاخیر باشد .

ایرلاین آتا در حال حاضر فول چارتر مجموعه ابرآسا پرواز می باشد .

معرفی ایرلاین آتا

شركت هواپيمائي در سال 1387 تاسيس و فعاليت رسمي و پروازي خود را مصادف با جشنهاي ايام الله دهه فجر سال 1388 آغاز نموده است. بدون اغراق بايد اذعان نمود كه همفكري و همكاري بي دريغ بخش خصوصي و دولتي به شايستگي به ثمر نشسته و علي رغم تمامي مشكلات داخلي و چالشهاي بين المللي، اين هواپيمائي به آينه تمام نماي استان آذربايجان شرقي تبديل شده است. در اين مجال به اختصار به مهترين اهداف تاسيس اين شركت و برخي از دستاوردها و اقدامات صورت پذيرفته در طول چند سال گذشته اشاره خواهد شد :

1. تقويت خطوط ارتباطي استانهاي شمالغرب با ساير مناطق كشور  
با توجه به جايگاه ويژه فرهنگي، اقتصادي، صنعتي و گردشگري استانهاي شمالغرب كشور به ويژه استان آذربايجان شرقي، گسترش راههاي ارتباطي اين منطقه با ساير مناطق كشور از اهميت ويژه اي برخوردار است؛ لذا بر اساس يك برنامه كوتاه مدت، تقويت خطوط هوائي اين مناطق با ساير مراكز مهم گردشگري و اقتصادي كشور در دستوركار هواپيمائي آتا قرار گرفت. همچنين علاوه بر پروازهاي تهران – تبريز و تهران- اروميه، مراكز اين استانها نيز به شهرهايي همچون مشهد، كيش و شيراز متصل گرديده و در آينده نيز به ساير مناطق كشور گسترش خواهد يافت. 

2. تقويت خطوط پروازي بين المللي  
شرکت هواپیمایی آتا با هدف مشتری مداری و درآمدزایی با شناسایی بازار های هدف اقدام به راه اندازی مسیرهای مختلف برون مرزی از فرودگاههای بین المللی امام خمینی (ره) شهید مدنی تبریز و همچنین شهید هاشمی نژاد مشهد نموده و درصدد توسعه این پروازها در آینده نزدیک می باشد. 

3. تقويت جايگاه كشوري و منطقه اي آتا 
هواپيمائي آتا با توجه به برنامه هاي ميان مدت و بلند مدت خود، علاوه بر تقويت ارتباطات هوائي منطقه شمالغرب، دستيابي به يك جايگاه شايسته كشوري و منطقه اي را جزو اولويت هاي مهم و اساسي خود قرارداده است. به همين منظور خطوط پروازي آتا، از تهران به مقصد بسياري از شهرهاي كشور همچون تبريز، اروميه، كيش، مشهد، شيراز و اهواز در سطح داخلي بر قرار گرديده و انشاءا… اين خطوط پروازي در آینده ای نزدیک به نحو چشمگيري گسترش خواهد يافت.

4. تجهيز ناوگان و تامين امكانات سخت افزاري و نرم افزاري مورد نياز

الف)شرکت هواپیمایی آتا با ورود یک فروند بوئینگ 737 به ناوگان خود در حال حاضر با ده فروند هواپیما که شامل شش فروند هواپیمایی MD83 ، سه فروند AIRBUS320  و یک فروند BOEING737 در مسیرهای خارجی و داخلی اقدام به ارائه خدمات و جابجایی مسافران مینماید.

ب)يكي از اهداف مهم آتا، تكيه بر نيروهاي بومي و بومي سازي هدايت، نگهداري و تعمير ناوگان خود مي باشد. معاونت عملیات شرکت هواپیمایی آتا مطابق سیاستها و اهداف شرکت، علاوه بر جذب بیش از یکصد و بیست مهماندار و سرمهماندار، اقدام  به اعزام تعداد سي و پنچ خلبان و كمك خلبان ايراني به كشورهاي سوئد، تركيه، اكراين و بلغارستان جهت طی دوره های  آموزشی نموده است و هم اكنون اين عزيزان پس از موفقيت در آزمونهاي مربوطه و ارتقاء به درجه سرخلبانی به جمع كرو پروازي آتا پيوسته اند. در همین راستا و برای حفظ خودکفایی شرکت این معاونت با استفاده از تجربیات مدیران خود زمینه های لازم را در جهت جذب و آموزش نیروهای جوان فراهم نموده است. .
در بخش نيروهاي فني نيز ، پس از طي مراحل مختلف تعداد قابل توجهي از نيروهاي توانمند داخلي جذب آتا گرديده اند و اين نيروها هم اكنون سكاندار بخش تعمير و نگهداري ناوگان آتا هستند. 

ج) معاونت مهندسی وتعمیرات شرکت هواپیمایی آتا با هدف بالا نگاه داشتن سطح استاندارد وایمنی پروازها با استفاده از مهندسین و تکنسینهای مجرب و آموزش دیده خود که دارای مدارک معتبر از سازمان هواپیمایی کشوری میباشند با ارائه برنامه های مناسب و کاربردی , عملیات تعمیر و نگهداری ناوگان  MD-83 و  A320 جهت پروازهای داخلی و خارجی شرکت را انجام میدهد. شرکت آتا دارای انبارهای قطعات , ابزارهای پیشرفته هواپیما از جمله ابزار و آلات دقیق تستهای غیر مخرب و همچنین تجهیزات زمینی کامل می باشد و برای اولین بار در ایران  به منظور انتقال دانش تعمیراتی کلاس آموزش تعمیر و نگهداری مکانیکB1  و تعمیر و نگهداری اویونیک B2 هواپیمای B737-300/400/500 را با استفاده از اساتید مجرب و معتبر خارجی و اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری برگزار نموده است تا با آموزش نیروهای متخصص خود بتواند کلیه فعالیتهای مهندسی و تعمیراتی خود را به ناوگان جدید ارائه نماید.

ناوگان های ایرلاین آتا

ناوگان هواپیمایی ایرلاین آتا به شرح زیر می باشد : 

 • بوئینگ ام دی – 83 (Boeing MD-83)
 • ایرباس ای 320  (Airbus A320)
 • بوئینگ 737 (Boeing 737)
 • هواپیمای امبرائر (EMB-145)

بوئینگ ام دی – 83

Boeing MD-83

ایرباس- A320

ایرباس A320

بوئینگ 737

بوئینگ 737

بوئینگ 737

کترینگ ایرلاین آتا

ایرلاین اتا با مسافران زیادی با سلیقه و ذائفه خاصی روبرو می باشد و سعی داشته است با در نظر گرفتن تمامی جوانب سرویس های غذایی خود را ارائه دهیم و هر گاه مسافری شکایتی داشته باشد کیترینگ همیشه گوش شنوای شکایات و اعتراضات مسافرین خود است. از آنجائیکه رضایت مسافران یکی از اهداف مهم شرکت میباشد ؛ امید است که هواپیمایی آتا با بهره گیری از نظرات و پیشنهادات شما گامی در جهت ارتقاء و بهبود محصولات این شرکت برداریم و خدمتی هر چند ناچیز را به میهن و ملت شریف خویش ارائه دهد .

کترینگ ایرلاین آتا
کترینگ هواپیمایی آتا
کترینگ هواپیمایی آتا

هواپیمایی آتا – فول چارتر مجموعه ابرآسا پرواز

مجموعه ابرآسا پرواز سالیان سال اقدام به قول چارتر نمودن هواپیمایی آتا نموده و بسته های سفر با قیمت مناسبی را همیشه به مسافران عزیز ارائه نموده است .

از فعالیت های ابرآسا پرواز می توان به ایجاد بسته های سفر آنتالیا  که البته پرواز به فرودگاه دنیزلی یا اسپارتا بوده و همچنین کوش آداسی و بدروم اشاره کرده که پرواز ها به مقصد ازمیر می باشد اشاره نمود .

فیلم هواپیمایی آتا – ناوگان فول چارتر ابرآسا پرواز

تورهای ابرآسا پرواز با ناوگان هوایی ایرلاین آتا ( فول چارتر )

تماس با شرکت