معرفی ایرلاین ایران ایرتور

 • لوگو ایرلاین ایران ایرتور

 • نام ایرلاین

  ایرلاین ایران ایرتور – Iran Airtour Airline

 • کشور ایرلاین ایران ایرتور

  ایران

 • کیفیت ایرلاین ایران ایرتور

  خوب

 • نوع صندلی ایرلاین ایران ایرتور

  صندلی اکونومی دارد – صندلی بیزینس کلاس دارد

 • کترینگ

  کترینگ دارد

 • مقدار بار مجاز

  بار مجاز 20 کیلو

 • فرودگاه ها

  • فرودگاه بین المللی تبریز
  • فرودگاه بین المللی مهرآباد
  • فرودگاه بین المللی کیش
  • فرودگاه بین المللی مشهد
  • فرودگاه بین المللی امام خمینی
  • فرودگاه بین المللی اهواز
  • فرودگاه بین المللی آبادن
 • نام مدیر عامل

  سید رضا موسوی

هواپیمایی ایران ایرتور (به انگلیسی: Iran Airtour Airlines) یک شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی است که در سال ۱۳۵۱ توسط ایران ایر راه‌اندازی شد. خطوط هوایی آن میان تهران و دیگر شهرهای ایران و همچنین کشور ترکیه برجا است. این شرکت عضو یاتا بوده که دارای گواهینامه آیوسا می‌باشد. و دارای مجوز آموزش هوانوردی (ATO) است. هواپیمایی ایران ایرتور هم‌اکنون با ۱۲ فروند هواپیمای مسافربری در ناوگان هوایی خود به ۱۹ مقصد پرواز دارد.

تأسیس ایران ایرتور

ایران ایرتور در سال 1351، تحت نظر و پوشش شرکت هواپیمایی ملی ایران تأسیس شد و هدف از تأسیس آن توسعه‌ی گردشگری، به خصوص سفرهای زیارتی و برگزاری تورهای داخلی و خارجی بود. در سال 1361 ایران ایرتور تورهای منظمی را به مشهد مقدس آغاز کرد؛ استقبال فراتر از انتظار از این تورهای زیارتی، این شرکت را بر آن داشت تا مسیر تورهای خود را گسترش دهد، دو سال بعد این شرکت مسیر تورهای خود را به ورای مرزهای کشور گسترش داد و در مسیرهای جدیدی چون شارجه، چین، هند، کوآلالامپور، سنگاپور و دبی تور برگزار کرد. در کنار برگزاری این تورها، ایران ایرتور به توسعه‌ی گردشگری نیز توجه ویژه‌ای داشت، همین توجه و اهمیت بی‌نظیر به رشد و توسعه‌ی صنعت گردشگری بود که این شرکت را بر آن داشت تا سمینارها و کنفرانس‌هایی در زمینه‌ی توسعه‌ی صنعت توریسم با حضور مدیران شرکت‌های بزرگ گردشگری برگزار کند. ایران ایرتور در راستای همین سمینارها و فعالیت‌هایش در توسعه‌ی صنعت گردشگری، موفق به کسب جوایز بین‌المللی فراوانی شد.از سال 1371 نخستین فعالیت پروازی ایران ایر تور آغاز شد. شهر مقدس مشهد به‌عنوان مرکز فعالیت‌های این شرکت در نظر گرفته شد و با آغاز به کار خطوط پروازی ایران ایرتور، مسیر ارتباط هوایی شهر مشهد با سیزده مرکز استان کشور برقرار شد. در کنار پروازهای داخلی با تمرکز بر شهر مشهد، ایران ایرتور مسئولیت برگزاری پنجاه و پنج درصد از پروازهای حج عمره و حج تمتع را نیز برعهده گرفت. در کنار این پروازها، این ایرلاین با بیست و شش فروند هواپیمای مسافربری، پروازهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای به مقصد شهرها و کشورهایی چون دمشق، استکهلم، مسکو، عشق آباد و تاشکند را نیز برگزار می‌کرد.در اواخر دهه‌ی هشتاد خورشیدی، ایران ایر تور هم مانند شرکت‌های دولتی دیگر، طبق اصل خصوصی سازی، از زیرنظر دولت جمهوری اسلامی درآمد و به بخش خصوصی واگذار شد. در سال 1390 ایران ایرتور تحت مالکیت شرکت هسایار از زیرمجموعه‌های وزارت دفاع درآمد، اما پس از 4 سال و در پی برگشت خوردن چهار چک پرداختی این شرکت، مالکیتش بر ایران ایرتور لغو و مزایده‌ی دیگری در سال 1394 برگزار شد. از سال 1394 تا به حال ایران ایرتور با هشت فروند هواپیما در ناوگان هوایی خود، تحت نظارت و مدیریت بخش خصوصی است و کماکان به کار خود ادامه می‌دهد. شرکت هواپیمایی ایران ایرتور اکنون عضو انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی یا همان یاتا است و مجوز آموزش هوانوردی دارد، این شرکت اکنون با هشت فروند هواپیما در بیست و چهار مسیر پروازی فعال است.

مقاصد ایرلاین ایران ایرتور :

از مقاصد خارجی هواپیمایی ایران ایرتور میتوان کشور ترکیه را نام برد که بیشتر پرواز ها

راه به فرودگاه های دنیزلی ، اسپارتا  و فرودگاه قاضی پاشا استانبول را داراست ، سایر

مقاصد پرواز ایران ایرتور را می توان کیش  اصفهان ، شیراز ، بندر عباس ، بوشهر ، تبریز ،

 سبزوار کرمانشاه ، اصفهان ، بندرعباس و … اشاره نمود .

کیفیت خوب ایرلاین ایران ایرتور

ایرلاین ایران ایرتور یکی از ایرلاین های موفق داخلی می باشد و کیفیت خوب کابین ، 

کیفیت مناسب کترینگ ، تاخیر پروازی کم یا عدم تاخیر در کیفیت ایران ایرلاین تاثیر مثبتی

داشته است .

نکات مهم درباره ایرلاین ایران ایرتور  :

به شکل رایگان پذیرایی از شما صورت میگیرد .

بلیط رزرو شما غیر قابل تغییر و استرداد می باشد .

دارای بیزینس کلاس می باشد .

وزن بار 20 کیلوگرم می باشد و ساک دستی در داخل هواپیما 8 کیلوگرم

ایرلاین ایران ایرتور در حال حاضر فول چارتر مجموعه ابرآسا پرواز می باشد .

معرفی ایرلاین ایرن ایرتور

ایران ایر در سال ۱۳۴۸ جزو بهترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه بود. ایران ایرتور در سال ۱۳۵۱ با هدف توسعه گردشگری، سفرهای زیارتی و انجام تورهای داخلی و خارجی تحت پوشش شرکت هواپیمایی ملی ایران تأسیس شد.

ایران ایرتور از سال ۱۳۶۱ تورهای منظمی در مسیر مشهد مقدس را آغاز و استقبال از این تورها موجب شد تا دو سال بعد از آن اقدام به توسعه آن به سایر کشورها نماید که تورهای شارجه، دبی، چین، هند، کوالالامپور و سنگاپور از جمله آن هستند. در کنار آن نیز به منظور توسعه گردشگری و جلب جهانگرد از سایر کشورها، اقدام به برگزاری سمینارهایی با شرکت مدیران و مسئولان شرکت‌های توریستی نموده و کسب جوایز از کشورهای مختلف نظیر آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، سوئیس، اتریش، انگلستان، امارات، بحرین و کویت از افتخارات آن است.

فعالیت پروازی ایران ایرتور از سال ۱۳۷۱ شروع و شهر مشهد به عنوان مرکز عملیات پروازی انتخاب و بدین ترتیب ارتباط هوایی مستقیم مشهد با ۱۳ مرکز استان میسر شد. علاوه بر آن مسئولیت انجام ۵۵ درصد از پروازهای حج عمره و حج تمتع از شهرهای مختلف و پروازهای منطقه‌ای مانند دمشق، استکهلم، مسکو، عشق‌آباد و تاشکند را با استفاده از ۲۶ فروند هواپیما برعهده داشت.

ناوگان های ایرلاین ایران ایرتور

ناوگان هواپیمایی ایرلاین ایران ایرتور به شرح زیر می باشد : 

 • بوئینگ ام دی – 83 (Boeing MD-83)
 • ایرباس ای 320  (Airbus A320)
 • ایرباس ای 310  (Airbus A310)
 • ایرباس ای 300 – 600 (Airbus 300-600)

ایرباس 300 / 600 – Airbus 300/600

ایرباس 300 - 600 ایران ایرتور

ایرباس- A310

ایرباس- A320

MD-82-83

ام دی 800

کترینگ ایرلاین ایران ایرتور

مجموعه کترینگ شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

ایران ایر تور در سال 1391 برای حمایت از گرامیداشت سال تولید ملی و حمایت از کار و همچنین خدمت رسانی هرچه بهتر به تمامی مسافرین عزیز، بخش کترینگ را در این شرکت راه اندازی کرد، این کترینگ قادر به ارائه بیش از 10000 سرویس غذا با کیفیت بی نظیر در طول روز می باشد.

هواپیمایی ایران ایرتور – فول چارتر مجموعه ابرآسا پرواز

مجموعه ابرآسا پرواز سالیان سال اقدام به قول چارتر نمودن هواپیمایی ایران ایرتور نموده و بسته های سفر با قیمت مناسبی را همیشه به مسافران عزیز ارائه نموده است .

از فعالیت های ابرآسا پرواز می توان به ایجاد بسته های سفر آنتالیا  که البته پرواز به فرودگاه دنیزلی یا اسپارتا بوده و همچنین کوش آداسی و بدروم اشاره کرده که پرواز ها به مقصد ازمیر می باشد اشاره نمود .

فیلم هواپیمایی ایران ایرتور – ناوگان فول چارتر ابرآسا پرواز

تورهای ابرآسا پرواز با ناوگان هوایی ایرلاین ایران ایرتور ( فول چارتر )

تماس با شرکت