همیشه در طول سفرهایمان نکات جذاب و جالبی یاد می گیریم که در تمام طول عمر در خاطرمان ثبت می شوند؛ اما این دفعه قصد داریم به مکان هایی برویم که هنوز هم رازهای سر به مهر بسیاری را در خود نهان داشته اند و برای گشت و گذار در آن ها باید کمی از قوه ی تخیلمان کمک بگیریم.

رودخانه کانو کریستالیز:

رودخانه کانو کریستالیز در منطقه سرینیا د لا ماکارنا کلمبیا واقع شده است، اما این یک رودخانه معمولی نیست؛ البته در چند ماه از سال با سایر رودخانه‌های این سیاره تفاوت زیادی ندارد، اما در بازه زمانی کوتاهی از مهر تا آذر در این رودخانه می‌توان رنگ‌های بسیار زیبایی چون قرمز، صورتی، سبز، زرد و سبز را مشاهده کرد. بسیاری آن را به عنوان زیباترین رودخانه جهان می‌شناسند. کارشناسان دلیل تغییر رنگ این رودخانه را به گیاهانی که در بستر آن رشد می‌کنند مربوط می‌دانند.

کوه سانتی شان چین:

همواره در هنگام نام بردن از مناطق طبیعی ناب کشور چین به کوه سانتی شان نیز اشاره می‌کنند که حتی به آن لقب باغ خدایان (The Garden of the Gods) نیز اختصاص داده‌اند. این کوه جزو اماکن مقدس تائوئیسم محسوب می‌شود که در آن ستون‌های متعدد و عجیب سنگی در بین پوشش‌های گیاهی وجود دارد. جنس سنگ این کوه از گرانیت بوده و با توجه به شرایط آب‌وهوایی حاکم بر این منطقه در حدود 200 روز از سال مه تمام این کوه را فرا می‌گیرد که البته همین موضوع باعث خاص بودن آن شده است. گردشگران دلیل بازدید از این کوه را حس آرامش و سکوت خاص آن عنوان می‌کنند.

جنگل آئوکیگاها ژاپن:

جنگل آئوکیگاهارا در منطقه کوهپایه‌ای فوجی کشور ژاپن قرار دارد که در کنار زیبا بودن آن، محلی برای خودکشی افراد است و مردم نیز به همین دلیل آن را جنگل خودکشی، محلی برای مردن و دریای درختان می‌دانند. این جنگل با مساحتی حدود 3 هزار و 500 هکتار در ضلع شمال غربی کوه فوجی قرار دارد. در این جنگل شاهد انبوهی از درختان بزرگ و زیبا هستیم. البته غارهای این جنگل نیز مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. از این جنگل در اسطوره‌های ژاپنی به عنوان خانه ارواح و شیاطین یاد می‌کنند.

چشم زیبای صحرا:

چشم صحرا به گودالی در صحرای بزرگ آفریقا می‌گویند که به دلیل شباهت آن به چشم انسان چنین لقبی را برای آن در نظر گرفتند. این مکان به مدت زیادی کشف نشده باقی ماند و اکنون نمی‌توان آن را از نزدیک مشاهده کرد، اما تصویر هوایی که از صحرای آفریقا گرفته شده، شکل واقعی آن را نمایان کرد. محققان شکل‌گیری چنین گودالی را به برخورد یک سیارک با زمین مربوط می‌دانند، اما اکثر مردم بر این باورند که فوران آتشفشان یا لغزش لایه‌های زمین باعث شکل‌گیری آن شده است. فرضیه‌های دیگری چون بادهای شدید وجود دارد که ممکن است با فرسایش دایره‌ای شکل سنگ‌ها چنین ساختاری را به وجود آورده باشد. در حال حاضر چشم صحرا را به عنوان یکی از عجیب ترین و اسرارآمیزترین مناطق طبیعی جهان می‌دانند.

چشمه‌های پلکانی:

چشمه‌های پلکانی طبیعی پاموک کله ترکیه که بعضا آن را استخر نیز می‌دانند در گذر زمان به مکان زیبائی با رنگی کاملا سفید تبدیل شده است. در این مکان به وفور سنگ‌های رسوبی و تراورتن یافت می‌شوند که دارای قدمتی بیش از 2000 سال است. در فصل بهار این چشمه‌های طبیعی با آب‌های گرم خود صحنه‌های زیبایی را به وجود می‌آورند که آن را بسیار خاص کرده است و محلی برای بازدید توریست‌ها است.

جزیره عشق:

این تصویر مربوط به جزیره ای در نزدیکی کرواسی، با مساحتی حدود 130 هزار یارد مربع است که توسط ماهواره ها شکار شده است. هیچ انسانی در این جزیره زندگی نمی کند و صاحب آن هم تا زمانی که عروس و دامادها برای گذراندن ماه عسل خود در این جزیره به او مراجعه نکرده بودند از شکل ظاهری قلب مانند جزیره اش بی خبر بود!

کوه رورایما:

کوه رورایما دارای ساختار بسیار عجیبی است که همین موضوع آن را در لیست عجیب ترین و اسرارآمیزترین مناطق طبیعی جهان قرار داده است. اگر به سایر فلات‌های سیاره زمین نگاه کنید دارای ظاهری نامتعارف هستند، اما این کوه دارای طرح کاملا مستطیلی شکل بوده و دانشمندان دلیل آن باد و باران شدید می‌دانند. معمولا این کوه توسط ابر و مه پوشیده می‌شود. این کوه را به عنوان کهن‌ترین ساختار زمین‌شناسی در جهان نیز می‌شناسند. در کوه رورایما گونه‌های گیاهی و جانوری مختلفی نیز وجود دارد که مانند آنها در سایر نقاط زمین دیده نشده است و برای وجود این منطقه هیچ دلیل علمی قطعی وجود ندارد.