پرواز بزرگترین هواپیمای آبی – خاکی جهان در چین

در اواخر ماه مه امسال یعنی ۳۱ خرداد ۱۳۹۶، قرار است بزرگترین هواپیمای آبی- خاکی جهان برای اولین بار در کشور چین به پرواز دربیاید. این هواپیما قرار است اولین پرواز خود را بر فراز خشکی و پرواز بعدی اش را از روی آب انجام دهد. با جزییات بیشتر این خبر، همراه الی گشت باشید:

پرواز بزرگترین هوایپمای آبی- خاکی جهان

پرواز بزرگترین هوایپمای آبی- خاکی جهان

ساخت این بزرگترین هواپیمای آبی- خاکی دنیا که از نوع ای.جی ۶۰۰ است، حدود ۸ سال طول کشیده است و اندازه ای برابر هواپیمای بویینگ ۷۳۷ دارد. علیرغم اینکه شایعه شده بود در ابتدا هدف از ساخت این هواپیما، اهداف گردشگری بوده است اما حالا شرکت دولتی صنایع هواپیمایی چین گفته است که این هواپیمای غول پیکر آبی- خاکی، فقط برای عملیات دریایی و جلوگیری از آتش سوزی جنگل ها و محیط زیست طراحی شده است.
طبق خبرگزاری رسمی این کشور، خبرگزاری شین‌هوآ، شرکت صنایع هواپیمایی چین تا حالا و قبل از به پرواز در آوردن این هواپیما برای اولین بار، حدود ۱۷ سفارش ساخت دریافت کرده است که می تواند علامت خوبی برای موفقیت این هواپیما و مورد توجه قرار گرفتن آن باشد.
هواپیمای غول پیکر آبی- خاکی، توانایی پرواز تا مسافت ۴۵۰۰ کیلومتر را دارد و می تواند ۵۳ تن بار را از زمین بلند و جا به جا کند.
دولت چین گفته است که موفق بودن اولین پرواز این هواپیما، نشانه ی خوبی از کیفیت آن و تولید انبوه در ماه های بعد و فروش آن به کشورهای دیگر دنیا است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *