کاهش هزینه های سفر به استانبول:

در هنگام سفر میتوان در کنار لذت هایی که  از سفر میبریم میتوانیم با برنامه ریزی و مدیریت درست قیمت های سفر را کنترل کنیم سوالی که برای بسیاری از مردم مطرح می شود این است که چگونه میتوان هزینه های سفر را پایین آورد؟ کسانی که اهل گذشت و گذار و سفر باشند این مطلب بسیار می تواند مفید باشد:

حمل و نقل در استانبول:

برای گشت و گذار در سطح شهر و اماکن دیدنی استانبول به جای خریدن بلیط یک طرفه اتوبوس یا مترو، بهتر است کارت استانبول را خریداری کنید. برای کاهش هزینه های سفر استانبول کارت ها را در کیوسک های سرتاسر استانبول خریداری کنید، در ورودی ایستگاه مترو و یا فرودگاه می توانید کارت خود را شارژ کنید و کم هزینه از سویی به سوی دیگر شهر بروید. هزینه حمل و نقل در استانبول با بلیط سفر یک طرفه در استانبول دو برابر هزینه گشت و گذار با کارت استانبول است.

کاهش هزینه های سفر استانبول

کاهش هزینه های سفر استانبول

هزینه پوشاک و لباس در ترکیه:

در این کشور هزینه پوشاک و لباس در ترکیه و کیف و کفش های بسیار زیبا و مناسب با قیمت های مناسب و ارزانی را خریداری کنید. یکی از مزایای کار و زندگی در ترکیه، همین نکته است. در حقیقت خرید لباس و کفش های تولید شده در ترکیه برای شهروندان آن کشور بسیار به صرفه و مناسب است.هزینه پوشاک و لباس در ترکیه ارزان است به طوری که تجارت در این زمینه بسیار رونق دارد.

هزینه پوشاک و لباس در ترکیه

هزینه پوشاک و لباس در ترکیه

صرفه جویی در هزینه خرید:

مراکز خرید  برای کاهش هزینه های سفر استانبول  مختلف و زیادی هستند. برای داشتن سفر ارزان به استانبول باید خرید خود را از پاساژها و بازارهایی که قیمت‌های کمتری دارند انجام دهید.در واقع این مراکز خرید خود از بهترین مکان‌های برای دسترسی به سوغاتی‌های آنتالیا هستند. سوغاتی‌هایی که قیمت مناسب آن‌ها به شما برای مدیریت هزینه در سفر ارزان به آنتالیا کمک خواهد کرد.

استفاده از دُلموش – dolmuş:

حمل و نقل در استانبول با دولموش که یک نوع مینی‌بوسی است که در مسیرهای مشخصی حرکت می‌کند و شما می‌توانید هر کجا که در طول این مسیر خواستید، پیاده شوید. این مینی‌بوس‌ها یک علامت مخصوص در جلوی شیشه خود دارند که باعث تفاوت آن‌ها با سایر وسایل نقلیه می‌شود، همچنین کرایه آن‌ها بسیار ارزان و در نهایت ۲ لیر (حدود ۲۶۰۰ تومان) خواهد بود.

حمل و نقل در استانبول

حمل و نقل در استانبول

هتل های کم هزینه استانبول:

استانبول شهر بسیار بزرگی است. شما در این شهرگزینه‌های متفاوت و متعددی در انتخاب هتل دارید. اگرچه تعداد هتل‌ها زیاد است اما شما با کاهش هزینه های سفر استانبول مشخص کردن بودجه‌ای که برای رزرو هتل کنار گذاشته‌اید، انتخا‌ب‌های‌تان را محدود خواهید کرد. بنابراین کار رزرو هتل در استانبول برای شما راحت‌تر خواهد شد.میتوانید با سرچ در سایت های مختلف بهترین و مناسب ترین هتل ها را انتخاب کنید.

تفریحات در استانبول با هزینه مناسب:

میتوانید با خرید کارت موزه استانبول که اعتباری ۵ روزه دارد و زمان شروع اعتبار آن درست وقتی است که برای اولین بار از کارت موزه استفاده کنید که یکی از مزیت های این کارت می باشدو با داشتن کارت موزه استانبول نیازی نیست در صف بیاستید و می توانید بدون معطلی وارد موزه مورد نظر شوید.کارت موزه استانبول را از کجا تهیه کنیم؟ کارت موزه استانبول را می توانید به به صورت حضوری تهیه کنید.

برای خرید کارت موزه استانبول لازم نیست به جای به خصوص و یا ناشناخته ای بروید. تنها کافی است برای بازدید یکی از جاذبه های معروف استانبول برنامه ریزی کنید و کارت موزه استانبول را از باجه بلیت آن جا تهیه کنید.

در حقیقت تفریحات زیاد رایگانی در این شهر شگفت انگیز وجود دارند که به اندازه تفریحات پولی جذابند. بسیاری از موزه های استانبول در روزها یا زمان های خاصی رایگان هستند. در ایستگاه های مترو و همین طور خیابان های اصلی شهر همیشه هنرمندان خیابانی حضور دارند و به اجرای موسیقی و رقص و نمایش خیابانی مشغولند.

کارت موزه

کارت موزه

برای کاهش هزینه های سفر استانبول در نهایت با پیگیری و ردیابی هر هزینه، به‌صورت دقیق متوجه می‌شوید که آیا به درستی در مسیری که برنامه‌ریزی کرده‌اید قرار دارید یا خیر. حتی ممکن است برنامه‌ی هزینه‌های شما نیاز به اصلاحی داشته باشد، با بررسی دوباره می‌توانید سریع این مشکل را نیز حل کنید.

این مهم‌ترین کاری است که با انجام آن دیگر دغدغه تمام شدن پول در سفر را ندارید. حتی اگر کوچک‌ترین هزینه‌ای متحمل می‌شوید، آن را یادداشت کنید.
[wpsr_button id=”sb-2″]