چه اتفاقی در گشتی سانچی رخ داد؟

برخورد دو کشتی در حادثه ناگوار که موجب آتش سوزی کشتی سانچی شد که در آب های چین رخ داد که این دو کشتی دارای نفت از ایران در حال حرکت بود  قرار بود جهت تحویل میعانات گازی عازم داسان کره جنوبی شود،که در راه با یک کشتی فله‌بر چینی با ۶۴ هزار تن بار غله به نام «کریستال» در ساحل چین برخورد کردنند محمولهٔ نفتکش سانچی نفت فوق سبک با درجهٔ اشتعال بسیار بالا بود که این موجب آتش‌سوزی فوق‌سریع کشتی شد. بر اثر برخورد این نفتکش با یک کشتی باربری در ۳۰۰ کیلومتری بندر شانگهای در سواحل شرقی چین، ۳۰ ایرانی و دو تبعه بنگلادشی ناپدید شده‌اند که بعد از چند روز جستجو جسد ۳ نفر از ایرانیان مفقود در این حادثه پیدا شد.

افسر سوم کشتی سانچی به دیده‌بان دستور می‌دهد که با نورافکن علامت خطر به کشتی کریستال بدهد. آن‌طور که اطلاعات به‌دست آمده از جعبه سیاه نشان می‌دهد. در این زمان منظور افسر سوم کشتی سانچی ماهیگیری بوده که همچنان در حال عبور از سمت راست نفتکش سانچی بوده است.

اما درست در این زمان ساعت تغییر شیفت در کشتی کریستال فرا می‌رسد. افسر اول کشتی کریستال، پل فرماندهی را ترک می‌کند؛ بدون اینکه اطلاعات درستی از موقعیت این کشتی بدهد. بر اساس صداهای ضبط شده در جعبه سیاه کریستال، افسر اول به جایگزین خود می‌گوید ترافیک زیادی نداریم. خطای دومی که در این شرایط در کریستال رخ می‌دهد این است که بر اساس قوانین دریانوردی، باید ۱۵ دقیقه زمان صرف شود تا افسر جدید اطلاعات را دریافت کرده و با فضا آشنا شود. در حالی عملا برای تغییر شیفت تنها دو دقیقه در کشتی کریستال زمان صرف می‌شود. در مصاحبه‌ها گفته است که با توجه به درخواست کاپیتانش برای برگزاری یک جلسه اتاق فرماندهی را ترک کرده است.

در همین دقایق اما ملوانان ایرانی شرایط پراضطرابی را می‌گذرانند. کشتی ماهیگیری از سمت راست کشتی سانچی عبور کرده اما فاصله دوکشتی به قدری کم است که امکان تغییر مسیر را از سانچی می‌گیرد. این در حالی است که کریستال هنوز متوجه خطر تصادف نشده است. یعنی دو دقیقه قبل از وقوع حادثه ملوان سوم با کاپیتان تماس می‌گیرد و موقعیت را گزارش می‌دهد.

کشتی سانچی

کشتی سانچی

زمان برخورد دو  کشتی به یکدیگر:

با ورود کاپیتان به پل فرماندهی سریعا دستور تغییر مسیر می‌دهد. یعنی درست پیش از برخورد، کاپیتلن کشتی ایرانی و ملوانان کریستال تمام تلا خود را برای تغییر مسیر میکنند ولی  با وجود تلاش برای تغییر مسیر، اما دوکشتی به هم برخورد می‌کنند. کاپیتان سانچی در همین زمان دستور اعلام خطر در کشتی را صادر می‌کند. اما تنها ظرف یک دقیقه آتش همه بخش‌های کشتی را در بر می‌گیرد تنها صدای انفجارهای پیاپی از سانچی به گوش می‌رسد.

زمان برخورد کشتی ها

زمان برخورد کشتی ها

جعبه سیاه نفتکش سانچی:

VDR ها یا جعبه‌های سیاه این شناورها به تناسب نوعی طراحی می‌شوند که اطلاعات را از 12 و حداکثر 24 ساعت قبل از وقوع حادثه‌ تا زمان وقوع حادثه نگهداری کنند؛ درواقع اطلاعات درون این جعبه‌های سیاه بین 12 تا حداکثر 24 ساعت قبل از وقوع حادثه تا لحظه وقوع حادثه است

در 23 دی یک تیم چینی توانست وارد نفتکش کشتی سانچی شود و در جریان جستجوی انجام شده جعبه سیاه نفت‌کش سانچی پیدا شد.این جعبه سیاه به بندر شانگهای منتقل شد. از آنجا که نفت‌کش متعلق به ایران در پاناما ثبت شده‌است، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: «این جعبه سیاه برای بازخوانی تحویل مسؤولان کشور پاناما می‌شود.

طبق قوانین بین‌المللی رمزخوانی جعبه سیاه باید توسط کشور سازنده و کشوری که کشتی تحت پرچم آن حرکت می‌کند انجام شود بنابراین جعبه سیاه (VDR) نفتکش سانچی برای رمزگشایی به کشور پاناما می‌رود.

جعبه سیاه

جعبه سیاه

اشتباهی که از سوی کشتی چینی رخ داد:

اشتباه دیگری که احتمالا از سوی کشتی چینی انجام گرفته و صحت آن بعد از بررسی جعبه سیاه مشخص می شود، اقدام به جداشدن از بدنه نفتکش ایرانی بعد از تصادف است. با جداکردن بدنه کشتی‌ها از یکدیگر و با ساییده شدن دو جداره آهنی جرقه زده می شود و منبع اشتعال ایجاد می گردد و در نتیجه انفجار صورت می گیرد.

برخی همکاران دریانورد در واحد تحقیقات که در آن منطقه حضور داشتند از انفجارهای پراکنده در نفتکش گزارش داده اند و کل نفتکش یکجا منفجر نشده است.

اما در پاسخ به این سوال که خدمه کشتی چقدر فرصت دارند تا خود را نجات دهند باید بگویم تمام آن بستگی به انفجار اولیه دارد. در این مورد نیز متاسفانه انفجار اول بقدری مهیب بوده که در همان انفجار اول تمامی سرنشینان کشتی متاسفانه کشته شدند.

 اتفاقی که برای کشتی کریستال افتاد:

کشتی فله‌بر هنگ کنگی به نام «کریستال» با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی ۶۴ هزار تن غله بود که از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می‌رفت و در بین راه به کشتی سانچی با مالکیت شرکت «برایت» از ایران برخورد کرد.[۱] بعد از خبر تصادف این کشتی با نفت‌کش سانچی هیچ مصاحبه‌ای با خدمه این کشتی انجام نگرفته و حتی هیچ تصویری از برخورد این دو کشتی ثبت نشده‌است.

کریستال

کریستال

نیرو های امدادی:

چند روز اول حادثه نیروهای امدادی چین حضور داشتند، اما از روز پنجم امداد رسان‌های ژاپن نیز وارد عمل شدند و به گفته دوستانی که در آن منطقه حضور داشتند، علی رغم تعداد کم کشتی‌های امداد رسان، بشدت برای کنترل آتش تلاش میکردند. متاسفانه حجم آتش زیاد و امکان نزدیک شدن به منبع آتش بسیار سخت بوده است؛ بعلاوه انفجارهای پی در پی تلاش امدادگران را بی ثمر گذاشت.

کاپیتان مایلی گفت: تمام خدمه کشتی شاهدان عینی این ماجرا هستند و از آنجایی که کشتی متعلق به کمپانی دولتی بوده و چین می خواهد که خود را هرچه بیشتر از تقصیرات مبری نماید، تا به این لحظه اجازه مصاحبه و درج خبر به هیچ یک از این افراد داده نشده است.

واقعیت حادثه هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد و شایعات اطراف این ماجرا مثل هدف قرار گرفتن از سوی موشکها واقعا تنها در حد همان شایعه است.

نیرو های امدادی

نیرو های امدادی