جاذبه های گردشگری تایلند | تاریخچه کشور تایلند | درباره کشور تایلند بیشتر بدانیم | نقاط گردشگری تایلند | تایلند ، سرزمین حوری یا تایی | در تایلند چه خبر است؟ 

چرا به تایلند سرزمین حوری یا تایی می گویند؟ آیا تا به حال چنین چیزی را شنیده بودید؟ آیا می دانید چه چیزی این کشور را به یکی از قطب های بزرگ گردشگری دنیا کرده است؟ آیا می دانید چه چیزی باعث شده که مردم برای رزرو تورهای این کشور سر و دست بشکنند؟ با این مطلب در ابرآسا همراه باشید تا شاید وسوسه بشید و سفر به این نقطه جذاب را برای تعطیلات همین تابستان انتخاب کنید. 

تور تایلند

چرا تایلند بهترین گزینه است؟

شاید نامگذاری تایلند به سرزمین حوری بی ارتباط به طبیعت بکر و رنگارنگ و البته حیرت انگیزش نباشد.

نقشه تایلند

نقشه تایلند

معرفی تایلند

این کشور زیبا با مشخصاتی که در بالا اشاره شد، با فضای گرم و صمیمی و دوستانه و مهمان نوازی بی پایانش هیچ خاطره ی بدی را برای گردشگرانی که به این سرزمین مسافرت میکنند باقی نمی گذارد.

تایلند کشور معابد طلایی پر زرق و برق، آفتاب سوزان و سواحل درخشان است که با طبیعت زیبا و بی پایانش سالانه به میلیون ها گردشگر عاشق طبیعت و گرمای دوستانه خود خوش آمد می گوید و هر چه از آن بگوییم کم است.

این کشور سالیان سال است که مورد توجه خیل عظیمی از گردشگران اروپایی و البته ایرانی می باشد. قابل توجه است که حدود 20 سال گذشته، سفر به این کشور را کاری شجاعانه می نامیدند، چرا ؟

به این دلیل که ترکیبی از تمامی تفریحات سنتی و مدرن و همچنین تفریحات آرام و در کنار آنها تفریحات بسیار مهیج را به مهمانان خود ارائه می کند، از هتل های 5  ستاره لوکس بانکوک تا کلبه های ساحلی ساده تا دشت های خیره کننده و سواحل شنی شیشه ای، همه و همه بهانه های مختلف جذاب و البته اقنا و اعوا کننده هستند که شما را ترغیب می کنند که حتی با یک بار امتحان کردن، حس کنجکاوی خود را ارضا کنید.

البته که یک بار سفر به تایلند کافی نخواهد بود و شاید دوست داشته باشید که تا زمان را به عقب بکشید تا این بهشت را مجدد و کمی عمیق تر کشف کنید.

غذای تایلندی

غذای تایلندی

تاریخچه تایلند

برای سالیان سال، این کشور زیر سلطه حکومت خمرها بود که بعد از فروپاشی این سلسله در قرن سیزدهم و تجزیه کشور های تحت قلمرو آن و پدید آمدن حکومت های مانند مالایی ها، مون ها، و تای ها به نام کشور “سیام” به وجود آمد و با آنکه امپراطوری های فرانسه و بریتانیا بر سر زمام داری آن رقابت داشتند، این کشور تحت استعمار هیچ کدام از آنها قرار نگرفت و در سال 1909 طبق معاهده بانکوک چهار شهر جنوبی این کشور به مالزی واگذار شد که معاهده ای بین پادشاه سیام و بریتانیا بود و سال ها بعد نام این کشور به مالزی واگذار شد که معاهده ای بین پادشاه سیام و بریتانیا بود و سال ها بعد نام این کشور به تایلند تغییر پیدا کرد و در سال 1935 به بعد این کشور توسط پادشاه رامای چهارم شروع به گسترش روابط بین المللی خود با کشور های بزرگ و پر سلطه دیگر کرد و بانکوک تبدیل به قطب تجاری این کشور شد که امروزه نیز این کشور از کشور های بسار پر در آمد از طریق صنعت توریسم است.

معابد تایلند

معابد تایلند

موقعیت جغرافیایی کشور تایلند

نگین آسیا، در جنوب شرقی قاره آسیا قرار گرفته و با کشورهای کامبوج، لائوس، میانمار و مالزی همسایه می باشد و پایتخت آن شهر بانکوک است و شهر های مهم آن را که از شهر های مهم و بسیار پرطرفدار برای گردشگران هستند را پاتایا، پوکت و سامویی تشکیل داده اند.

این کشور از طبیعت فوق العاده ای برخوردار بوده که از آنها می توان به کوهستان ها پوشیده شده با جنگل های انبوه، سواحل شنی بسیار تمیز و آبهای شفاف و درخشان اشاره کرد.

مجسمه و معبد

مجسمه و معبد

آب و هوای کشور تایلند

آب و هوای این کشور که یکی از مناطق بسیار زیبای آسیایی می باشد، تحت تاثیر آب و هوای منطقه جنوب شرقی این قاره است و بطور خلاصه می توان آن را در رده آب و هوای معتدل دسته بندی کرد.

تایلند سه فصل رسمی دارد، گرم، خنک و مرطوب، که فصل گرم ماه های آوریل حدود ماه فروردین و می حدود ماه اردیبهشت و ماه مارس حدود ماه اسفند تا ژوئن حدود ماه خرداد، داغ ترین ماه های سال هستند و در ماه های نوامبر تا فوریه یعنی آذر ماه تا بهمن ماه، شاهد آب و هوایی خنک در تایلند خواهید بود یعنی چیزی حدود 25 درچه سانتیگراد. همچنین سپتامبر یعنی حدود شهریور ماه و اکتبر، حدود ماه مهر آب و هوای این کشور بارانی ترین حد خود را سپری میکند که همان فصل مرطوب به شمار می رود.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

مذهب و زبان در کشور تایلند

در کشور تایلند، مذهب، دارای تاریخچه ی فرهنگی شگفت انگیزی است که می توان از طریق بسیاری از مکان های مقدس و معابد پراکنده در سراسر این کشور دیده شوند و معبد های درخشان و بوداهای طلایی، چشم انداز مدرن و روستایی این کشور را در هم ادغام می کنند، هیچ مذهب رسمی در تایلند وجود ندارد، این یعنی همه مردم تایلندی از آزادی مذهبی برخوردارند، ولی با این وجود رایچ ترین مذهب در تایلند که 99 درصد مردم این کشور به آن گرایش دارند، مذهب بودائیسم است، و بقیه تقریبا 4 درصد مسلمان، 7 درصد کاتولیک و یک درصد افرادی با مذهب هندو، سیک و یهودی تشکیل می دهند.

باید اشاره کرد که زبان تایلندی اصلی ترین و رسمی ترین زبانی است که در تایلند به آن صحبت می شود که عضو اصلی خانواده زبانی کرا دای “kra-dai” است.

تایلند توریست

تایلند توریست

آداب و رسوم در تایلند

تایلند به سرزمین دوستی و مهمان نوازی شهرت فراوانی دارد و همچنین سرزمین سنن و رسم و رسومات که به شدت با چیزی که در غرب وجود دارد متقاوت می باشد. به عنوان یک خارجی، ممکن است که توقع نداشته باشید که به این دنیای پیچیده از آداب تایلندی عادت کنید، با این حال، داشتن درک ابتدایی از آنچه که قابل قبول است و آنچه که نمی توان قبول کرد و یک تابو واقعی است، می تواند تفاوت زیادی در رفتار اجتماعی شما در سفرتان به این کشور ایجاد کند، به عنوان مثال همانطور که در بسیاری از فرهنگ های آسیایی مفهوم و حالت چهره افراد نقش بسیار مهمی در ارتباطات بین آنها دارد، از دست دادن کنترل و یا نشان دادن احساسات منفی قوی در مکان های عمومی، نشانه های بدی در فرهنگ تایلندی ها هستند، به طوری که اگر تایلندی ها این رفتار شما را ببینند ممکن است از شما دوری کرده و از اینکه با شما رابطه ای برقرار کنند سر باز بزنند، پس در سفر به این کشور سعی کنید که همیشه گشاده رو و مهربان باشید و این را بدانید که فرهنگ تایلندی به شدت سلسله مراتبی است، به این صورت که شما با توجه به وضعیت اجتماعی افراد، سن آنها، تحصیلات یا حرفه شان به آنها احترام خواهید گذاشت و همچنین وضعیت اجتماعی فرد نیز تغیین می کند که چگونه باید آنها را پذیرفت. همچنین دروغ گفتن در تایلند بسیار ناپسندیده است و هر جوری که شده باید از دروغ گفتن به آنها حتی از نوع مصلحتی دوری کنید و درک  کنید که صداقت، عرف فرهنگی در تایلند است. اینها تنها بخشی از فرهنگ و آداب و رسوم مهم و غنی مردم این کشور است.

جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری در کشور تایلند

از لحاظ مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری، کشور تایلند بسیار خوش پسند خواهد بود. شهرهای مهم آن که بانکوک، پاتایا، پوکت، سامویی و کرابی هستند هرکدام از طبیعت منحصر به فرد مخصوص خود برخورداند که بازدید از آنها در تورهای ترکیبی این کشور گنجانده می شود و میتوانید در صورت انتخاب این تورها به طور همزمان از این شهر ها و زیبایی ها و شگفتی های بی حد و مرز آنها دیدن کنید و از تفریحات مخصوص هر کدام نهایت لذت را ببرید.

جاذبه های گردشگری تایلند | تاریخچه کشور تایلند | درباره کشور تایلند بیشتر بدانیم | نقاط گردشگری تایلند | تایلند ، سرزمین حوری یا تایی |