couchsurfing کوچ سرفینگ چیست؟

کوچ سرفینگ couchsurfing برای برقراری ارتباط میان مسافران و مردمان محلی طراحی شد که هیچکس فکر نمی کرد اینقدر مورد استقبال قرار گیرد و سریع محبوب شود. هنگامی که این سایت در سال 2004 راه اندازی شد، تعداد زیادی از مردم پرسیدند: کوچ سرفینگ چیست؟؟؟ در حال حاضر سایت couchsurfing.com دارای میلیون ها عضو از سراسر جهان است که ارتباطی دوستانه برقرار می کنند، میزبان مسافران می شوند و تجارب خود را با یکدیگر شریک می شوند.

تاریخ انتشار: ۲۲:۴۲ – ۰۹ تير ۱۳۹۸ – 2019 June 30
کوچ سرفینگ (couchsurfing) چیست؟ – کوله پشتی: در سال ۱۹۹۹ وب سایتی برای برقراری ارتباط میان مسافران و مردمان محلی طراحی شد که هیچکس فکر نمی‌کرد اینقدر مورد استقبال قرار گیرد و سریع محبوب شود. هنگامی که این سایت در سال ۲۰۰۴ راه اندازی شد، تعداد زیادی از مردم پرسیدند:کوچ سرفینگ چیست؟ در حال حاضر سایت couchsurfing.com دارای میلیون‌ها عضو از سراسر جهان است که ارتباطی دوستانه برقرار می‌کنند، میزبان مسافران می‌شوند و تجارب خود را با یکدیگر شریک می‌شوند.


کوچ سرفینگ (couchsurfing) چیست؟

کوچ سرفینگ (couchsurfing) چیست؟
اصطلاح “couchsurfing” به معنای ماندن مسافران در خانه ی میزبانان بالقوه در هر جای جهان است.اما چیزی که همیشه ذهن اعضای این سایت را به خود مشغول می کند، امنیت اینکار است. بعضی از میزبان مسافرین سابق یا مهاجرانی هستند که به کشور دیگری سفر کرده اند و می خواهند با دنیای مسافرت ارتباط برقرار کنند.از سوی دیگر برخی از میزبانان نیز علاقمند به یافتن دوست از کشورهای دیگر و یا تمرین زبان انگلیسی هستند. گاهی اوقات باز کردن در خانه به روی افراد غریبه تبدیل به دوستی های طولانی مدت می شود. حتی در برخی کشورهای گران قیمت، استفاده از ایده ی کوچ سرفینگ باعث کاهش هزینه های مسافرین می شود.


نکته: مسکن رایگان است عالی است، اما فضای شخصی و حریم خصوصی نیز باید در نظر گرفته شود.مثلا هر شب را در خانه ی دیگران نگذرانید.درست است که تعامل با دیگران نوعی سرگرمی خوب محسوب می شود اما چند روزی را هم در خوابگاه بمانید.


آیا کوچ سرفینگ ( Couchsurfing ) رایگان است؟
آیا کوچ سرفینگ ( Couchsurfing ) رایگان است؟
بله. در این نوع اقامت نباید پولی مبادله شود.درست است که از مسافر انتظاری نمی رود اما شما می توانید میزبان را با هدیه ای کوچک خوشحال کرده تا کارما در جریان باشد.با این کار از زحمات ان شخص که بدون شناخت میزبان شما بوده است تشکر خواهید کرد.

وب سایت CouchSurfing.com
وب سایت CouchSurfing.com
برای اولین بار در سال 2004 به عنوان یک راه برای تطبیق دادن مسافران با میزبان های دلخواه، یک وب سایت عمومی راه اندازی شد.این سایت دقیقا مانند دیگر سایت های اجتماعی، دارای قابلیت ایجاد پروفایل، افزودن دوست،آپلود عکس و ارسال پیام است.
ثبت نام در این وب سایت کاملا رایگان است اما کاربران به دلخواه می توانند برای بالا بردن امکانات سایت مبلغی پرداخت کنند.البته اغلب مردم هنگام اقامت در جایی به این سایت سر می زنند، زیرا این سایت در تمامی  زمانها در اختیار است. Couchsurfing.com برای دیدار با دوستان واقعی خود، پیدا کردن دوست و همچنین ملاقات خوب است.

مطالب مرتبط

دلیل انفجار بیروت
سامانه خود ارزیابی کرونا
جلوگیری از کرونا در سفر
ویروس کرونا و نوروز 99
ویروس کرونا
جزیره عشق
10 کشف عجیب بدون توضیح در جهان
کوچ سرفینگ
11 چیزی که در سفر کردن یاد میگیرید
بهترین دانشگاه های ترکیه
نحوه تمدید کردن پاسپورت
خدمات CIP چیست ؟
طول عمر هواپیما
سیگار کشیدن در هواپیما
اینترنت وایرلس در هواپما
تیراندازی در تهران
محدودیت زنان باردار در سفرهای خارجی
ُسفر با ویلچر
گروه سایپا
غذاهای معروف آنتالیا
ازدواج در تایلند و ویزای کاری
شهر شیطان
نقشه خیابانی آنتالیا
10 حقیقت عجیب درباره صربستان
عمان - پرچم روی میز
تفریحات-بدروم-و-لذت-بردن-از-جاهای-دیدنی-آن-18
جاهای-دیدنی-کوش-آداسی 01
هتل های لوکس مارماریس
منطقه کمر آنتالیا
معابد تایلند
حمله به دو نفنتکش در دریای عمان
فرودگاه عدنان مندرس
شهر اسپارتا
اعرام توریست به فضا توسط روسیه
کاخ کرملین روسیه
قوانین عجیب تایلندقوانین عجیب تایلند
شهر زیر زمینی در ترکیه
شهر سوخته
عجیب ترین هتل های جهان عجیب ترین معماری
بزرگترین میوه دنیا جک فروت
بزرگترین و قدرتمند ترین تانک جهان
عکس هایی از جالب ترین رکورد های گینس
قوی ترین اسلحه تک تیر انداز hs 50
خواص عسل و عسل در اسلام - در مورد عسل
جنگنده ایرانی,یکی از 10 جنگنده برتر دنیا
جان نش زیاضی دان نابغه
گرانترین و قویترین هواپیمای جنگی