یریریر

در سفر به آنتالیا حتما غذاهای ترکی از جمله اسکندرکباب، بورک و باقلوا را تست کنید.

آنتالیا دو فرودگاه به نام فرودگاه بین‌المللی آنتالیا (فرودگاه اصلی) ، فرودگاه اسپارتا و دنیزلی دارد. اغلب پروازهای که با ایرلاین‌های ایرانی انجام می‌شوند به این فرودگاه می‌روند. پروازهای ترک به فرودگاه بین‌المللی آنتالیا وارد می‌شوند.

بهترین زمان سفر به آنتالیا ماه آوریل است، البته ماه‌های آوریل تا دسامبر فصل شلوغ گردشگری در این شهر است. ماه‌های ژانویه تا مارس چندان برای سفر مناسب نیستند زیرا هوا سرد و اغلب تفریحات تعطیل هستند.

آنتالیا یکی از مقاصد محبوب در میان گردشگران ایرانی است. این شهر جاذبه‌های بسیار دارد که برای برنامه‌ریزی سفرتان به منظور بازدید از جاذبه‌های این شهر می‌توانید از تجربیات مسافران قبلی کمک بگیرید. مسافران مکان‌های دیدنی آنتالیا را از نظر دسترسی، هزینه ورود، زمان بازدید و غیره بررسی و رتبه‌بندی کرده‌اند.

در سفر به آنتالیا حتما غذاهای ترکی از جمله اسکندرکباب، بورک و باقلوا را تست کنید.

واحد پول کشور ترکیه، لیر است. برای سفر به آنتالیا بهتر است بخشی از پولتان را به صورت لیر و بخشی را دلار آمریکا یا یورو به همراه داشته باشید. تبدیل پول در آنتالیا بسیار ساده است اما در انتخاب صرافی دقت کنید که صرافی بدون کمیسیون پولتان را تبدیل کند.

بهترین و سریعترین راه دسترسی به آنتالیا از طریق پرواز است. در فصل‌های که تعداد گردشگران آنتالیا زیاد می‌شود، از تهران به آنتالیا پرواز مستقیم وجود دارد.

زبان رسمی کشور ترکیه و شهر انتالیا ترکی است.

مهمترین مناطق گردشگری آنتالیا شامل منطقه کمر، لارا و بلک هستند.

بیشتر هتل‌های پنج ستاره آنتالیا پارک ابی دارند اما سه پارک آبی مهم آنتالیا عبارت است از: پارک ابی آکوالند، پارک آبی ریکسوس پرمیوم تروی و پارک ابی ددمان.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *