ضربه ۶۶۰ میلیون پوندی داعش بر گردشگری اروپایی‌

 خسارت مالی که بر اثر حملات تروریستی گروه داعش در شهر پاریس به صنعت گردشگری اروپا وارد شده، حدود ۶۶۰ میلیون پوند تخمین زده شده است.

بررسی‌های اخیر نشان داده تاثیر انفجارهای گروه داعش در نقاط مختلف پایتخت فرانسه هنوز از بین نرفته و این حوادث ۶۶۰ میلیون پوند به بدنه صنعت گردشگری اروپا ضرر رسانده است.

آمار دقیق خسارات حملات تروریستی روز ۱۳ نوامبر داعش، هنوز اعلام نشده اما محاسباتی که تاکنون انجام شده این رقم قابل توجه را نشان می‌دهد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که درآمد هتل‌ها و رستوران‌های پاریس نسبت به سال گذشته در این دوره زمانی تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است. رزرو پروازها به مقصد پاریس در هفته پس از حملات ترویستی، ۲۷ درصد تنزل پیدا کرد و خسارتی ۵۰ میلیون یورویی را به خط هوایی KLM فرانسه وارد کرد.

به گفته تحلیل‌گران، ‌تاثیرات خسارت‌های وارده به صنعت گردشگری اروپا که ارزشی ۵۰۰ میلیارد یورویی دارد،‌ بین ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد یورو برآورد شده است.

به گزارش تلگراف‌، به گفته برگزارکنندگان تورهای اروپایی‌، هنوز هم گردشگران از سفر به فرانسه ترس دارند و استقبال از آن کاهش یافته است.

علاوه بر این، سرمایه‌گذاران گردشگری هم تمرکز خود را به جای کشورهایی چون فرانسه‌، مصر و تونس که اخیرا شاهد نابسامانی و ناامنی بوده‌اند، به سمت کشورهایی چون پرتغال‌، اسپانیا و جزایر قناری سوق داده‌اند.

منبع : ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * کد امنیتی باطل شد ، لطفا دوباره درخواست کد امنیتی کنید