تداوم و تعمیق برنامه های گردشگری علمی و فرهنگی ویژه نخبگان کشوری

 در جریان امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک معاونت فرهنگی بنیاد ملی نخبگان و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی بر تداوم برنامه های اردویی مشترک و بازدیدهای علمی و فرهنگی ویژه نخبگان تاکید شد.

در متن تفاهم‌نامه همکاری و همفکری مشترک بین معاونت فرهنگی بنیاد ملی نخبگان و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی با حضور دکتر سعید پورعلی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، دکتر آریا الستی معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان، رحیم یعقوب زاده رئیس مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران، دکتر انبیاء، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی فرهنگی بنیاد ملی نخبگان به امضا رسید، به تداوم اجرای برنامه های اردویی مشترک و بازدیدهای علمی و فرهنگی در قالب اردوهای ایران مرز پر گهر اشاره شده است.

از عناوین مهم مورد اشاره در این تفاهم¬نامه که در بردارنده اهداف و برنامه های اردویی در اجرایی‌سازی اقدام‌های فرهنگی سند راهبردی کشور در امور نخبگان است به مواردی چون: “ایجاد سازوکار مناسب جهت آشنا ساختن اجتماع نخبگانی با جاذبه‌های طبیعی، زیارتی، فرهنگی و اجتماعی کشور به منظور ارتقای خودآگاهی و حس دلبستگی ملی”، “ایجاد سازوکار مناسب گسترش اردوهای جهادی”، “بازدیدها و دوره‌های آموزشی و احیای دوره‌های کارورزی و کارآموزی اختیاری با هدف ارتقای خودآگاهی ملّی و حس دلبستگی به میهن در میان اجتماعات نخبگانی” و “ارتقای شناخت اجتماع نخبگانی از نیازها و شرایط واقعی جامعه، افزایش آگاهی از خدمات متقابل اسلام و ایران با تأکید بر جایگاه بی‌بدیل اسلام در شکل‌دهی به هویت ایرانی و ارتقای تمدن ایرانی” اشاره شده است.

مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران از شهریورماه سال جاری با همکاری ستاد اجرایی سازی سند راهبردی نخبگان به منظور آشنا ساختن اجتماع نخبگانی با جاذبه های طبیعی، زیارتی، فرهنگی و اجتماعی کشور اقدام به برگزاری بازدیدهای علمی، فرهنگی و پژوهشی ویژه این بنیاد در قالب یازدهمین دوره طرح ملی “ایران، مرز پرگهر” با رویکرد مهارت محور نموده است.
در این جلسه خانم دکتر نظری مدیر دفتر ارتباط و هم اندیشی با نخبگان،  محمدحسین جهانگیری، رئیس اداره اجرایی ستاد سند نخبگان و صدرا عمویی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گردشگری نیز حضور داشتند.

خاطرنشان می گردد طرح ملی “ایران مرز پرگهر” با هدف تقویت روحیه خود باوری و تاکید بر هویت ایرانی– اسلامی به منظور آشنایی با طرح ها و پروژه های بزرگ ملی و دستاوردهای عظیم صنعتی، علمی، پژوهشی، زیر بنایی و … می باشد که طی۳۷ سال نظام مقدس جمهوری اسلامی توسط مهندسین و متخصصین متعهد داخلی ساخته شده و همچنین به منظور شناخت مواریث فرهنگی و تمدنی ایران اسلامی در قالب بازدید از میراث های طبیعی، تاریخی، باستانی، فرهنگی و اجتماعی برنامه ریزی شده است. تاکنون ده دوره از این طرح توسط مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان با همکاری مجریان آن در واحدهای معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی سراسر کشور برگزار شده است که یازدهمین دوره آن نیز در سراسر کشور در حال اجرا می باشد.

لازم به ذکر است پس از امضای این تفاهم نامه دکتر آریا الستی و هیئت همراه از بخش ها و سرویس های مختلف خبرگزاری ایسنا بازدید کرد و در جریان شیوه تولید و نشر اخبار در حوزه های مربوط به علم و فناوری و فرهنگ و هنر قرار گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * کد امنیتی باطل شد ، لطفا دوباره درخواست کد امنیتی کنید