جزیره رودس ،یونان

Rhodes (یا جزیرۀ رودس) جزیره ای در یونان می باشد که در دریای اژۀ شرقی واقع شده است. ۱۱۹۹-Rhodes از لحاظ جمعیت و وسعت، بزرگترین جزیره از میان جزایر Dodecanese می باشد. جمعیت آن ۱۱۷٫۰۰۰ نفر است و مرکز آثار باستانی این گروه از جزایر می باشد. قانونا، این جزیره یک شهر مستقل در درون بخش وابستۀ ۱۱۹۹-Rhodes می باشد که همگی جزو محدودۀ اژۀ جنوبی هستند. شهر اصلی این جزیره و محل استقرار شهرداری آن، شهر ۱۱۹۹-Rhodes می باشد که ۵۳٫۷۰۹ نفر سکنه دارد (تا سال ۲۰۰۱) و در شمال شرقی جزیرۀ کرت، جنوب شرقی آتن و جنوب غربی ساحل آنتالیای ترکیه واقع شده است.

beaches of Rhodes

از لحاظ تاریخی، شهر ۱۱۹۹-Rhodes به این دلیل که پیکرۀ عظیم خداوند خورشید را در خود جای داده شهرتی جهانی دارد چرا که این پیکره جزو یکی از عجایب هفتگانۀ جهان باستان است. شهر قدیمی و قرون وسطی ایی ۱۱۹۹-Rhodes به عنوان میراثی جهانی شناخته شده و امروزه یکی از پرطرفدارترین مقاصد توریستی اروپاست.

rhodes3 rhodes-photo

۱۱۹۹-Rhodes به عنوان یکی از بزرگترین جزایر در گروه جزایری Dodecanese، شهری توریستی می باشد و هر سال بیشتر از ۳۰۰ روز از آفتاب درخشان یونانی بهره مند است. برای همین، سواحل رویایی آن در ماه های تابستان به سرعت مملو از جمعیت می شود. ۱۱۹۹-Rhodes اصولا جزیره ای تفریحی می باشد و هرگونه امکاناتی که ممکن است شما برای گذران یک تعطیلات کامل یونانی لازم داشته باشید را ارائه می دهد؛ مانند ساحلی فوق العاده، فرهنگ غنی و شب گذرانی های پرجنب و جوش.

rhodes Rhodes.original.3131
۱۱۹۹-Rhodes کاملا از کشور اصلی یونان مستقل است و درون آن بسیار سرسبز می باشد که با محیط اطرافش یعنی دریای اژه و سواحل آن تضاد عجیبی دارد. گردشگران معتقدند ۱۱۹۹-Rhodes شهر بسیار جذابی می باشد؛ خصوصا محدودۀ شهر قدیمی که بناهای عظیم الجثۀ قرون وسطی ایی و کوچه های پیچ در پیچ آن کیفیت بویژه ای بدان می دهد. این شهر پایتختی مرکز صنعت گردشگری نیز می باشد و مرکز اطلاعات گردشگری (EOT) در محلۀ Papagou و Makariou و در مجاورت بندر Mandraki واقع شده که روزنامه های انگلیسی زبان و “اخبار ۱۱۹۹-Rhodes” را نیز در دسترس شما قرار می دهد.

Lindos_Rhodes rho100des

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * کد امنیتی باطل شد ، لطفا دوباره درخواست کد امنیتی کنید