شهر بلگراد

بلگراد ( شهر سفید ) پایتخت صربستان یکی از شهرهای کهن و تاریخی منطقه بالکان است. وسعت این شهر و حومه آن بیش از ۱۵۰ کیلومتر مربع می باشد.شهر بلگراد در ۱۳۲ متری از سطح دریا و در عرض جغرافیایی ۴۴ درجه و ۴۸ دقیقه به سمت شمال و طول جغرافیایی ۲۰ درجه و ۲۸ دقیقه به سمت شرق قرار دارد.گذر رودخانه های بزرگ و پرآب  دانوب  و ساوا از میان شهر، آن را از نظر موقعیت آب و هوایی، در شمار شهرهای اروپایی با آب و هوای معتدل قاره ای قرار داده است.

slike-beograda-novi-most-na-adi-bg002

شهر بلگراد در دوران حیات تاریخی خود در مدت چهارصدو پنجاه سال شاهد رویدادها و تحولات و جنگ های مختلفی بوده است.این شهر بارها توسط امپراطوران رومی و پادشاهان عثمانی تسخیر و ویران گشته است.شهر بلگراد گاه چهره اروپایی و گاهی چهره یک شهر شرقی را به خود دیده است.این شهر رسماً از سال ۱۹۱۸ پایتخت کشور یوگسلاوی شد.

most_na_Adi-slider

تاریخ این شهر تاریخ مردم صرب محسوب می شود.در جریان دو جنگ جهانی اول و دوم شهر بلگراد مهمترین سنگر مقاومت برای احقاق حقوق سیاسی و اجتماعی مردم یوگسلاوی به حساب می آمد این شهر با خطوط و راههای آبی، بالکان را به مرکز اروپا متصل کرده است و به واسطه همین موقعیت خاص جغرافیایی و استراتژیکی مورد حملات شدید و مورد توجه  فاتحان قرار گرفته است.ترکها تا سال ۱۸۶۸ آن را در اشغال  خود داشتند.

beograd-2 0d

نقاط قدیمی و مرکزی شهر آمیزه ای از سبک و سیاق کشورهای شرقی و متعلق به دوران رنسانس می باشد.معماری اسلامی در بناهای قدیمی و مذهبی و اسامی ترکی خیابانها در بافت قدیمی شهر نیز کاملاً مشهود است.

b1

6423

عضویت در خبرنامه ابرآسا پرواز

برای اطلاع از تورهای جدید ابرآسا پرواز می توانید در خبرنامه عضو شوید

َشما هر لحظه می توانید از این فرم ، عضویت خود را لغو کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * کد امنیتی باطل شد ، لطفا دوباره درخواست کد امنیتی کنید