مکان های گردشگری که به زودی زیر آب می روند(مجسمه آزادی)

دانشمندان و محققان به صورت گروهی به این اصل اعتقاد دارند که به زودی گرم شدن زمین باعث ذوب کردن لایه های عظیمی از یخچال های قطبی خواهد شد و آب دریاها و دریاچه ها تا حد زیادی بالاتر خواهد آمد.

این بالا آمدن آب سبب می شود آثار تاریخی زیادی نابود شوند و زیر آب روند. ما در مقاله هایی چند نمونه از این آثار را به شما معرفی می کنیم.

 

مجسمه آزادی

مجسمه آزادی یا تندیس آزادی  که نام رسمی آن آزادی روشنگر جهان است در سال ۱۸۸۶ میلادی توسط فرانسه به ایالات متحده آمریکا هدیه داده شد. در ۲۸ اکتبر آن سال ” استیفن گراور کلیولند ” ریاست جمهوری وقت آمریکا ،مجسمه آزادی را در محل فعلی آن، دهانه رود هودسن رجزیره آزادی که تا محله منهتن شهر نیو یورک دو هزارو ششصد متر و تا شهر جرسی سیتی ایالت نیو جرسی ۶۰۰ متر فاصله دارد قرار داد. این مجسمه بنا بود در سال ۱۸۷۶ به مناسبت یکصدمین سالگرد استقلال آمریکا به اتمام برسد ولی به علت پاره ای از مشکلات مانند حمل آن به آمریکا ، طولانی شدن جریان ساخت و… با ده سال تاخیر بر فراز آبهای آتلانتیس ایستاد این مجسمه با دست راست خود مشعلی فروزان را بالای سر خود نگه داشته و در دست چپ یک لوح سنگی را که بر روی آن با شماره های رومی نوشته شده JULY IV MDCCLXXVI که نشانگر ۴ ژوئیه۱۷۷۶ میلادی تاریخ استقلال آمریکا است.

5lSR8Ht

Ellis-Island

KgvyCNE (1)

 

مجسمه آزادی فقط یک تندیس ساده نبود بلکه نماد اسرار آمیزی از یک جریان مخفی و مخوف بود که سالها بعد نبض حیات سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و نظامی جهان را به دست گرفت لذا آنچه قرار است در این جستار به آن پرداخته شود، نگاهی جدید و از زاویه ای دیگر به اسرار پشت پرده مجسمه ای است که آنرا به اصطلاح تندیس آزادی می خوانند. سالها قبل تر از آن یک یهودی در یا نورد به نام کریستوفر کلمپ با مشورت با محافل یهودی اسپانیا و با توجه به اطلاعات و شواهدی که از وجود سرزمینی در آنسوی اقیانوس اطلس داشت ، با نیت پیدا کردن ارض موعود عهد عتیق ، سرزمین خالی از سکنه ای !!! را می یابد.

averillfwk-fig19_x001

Liberty-island

maxresdefault

 

اندکی بعد این سرزمین مورد توجه پیوریتن های انگلیسی قرار می گیرد. این مسیحیان یهودی به محض ورود به امریکا آنرا ارض موعود نامیده وبومیان آن سرزمین را کنعانیان پنداشته و تاجایی که می توانند آن هارا قتل عام می کنند. اولین کتابی که در امریکا به چاپ می رسد “مزامیر داوود” است ، پیوریتنها نام های عبری بر فرزندان ، خیابانها و شهر های خود می گذارند تاجایی که باید پسوند DC” ” در نام شهر ” Washington DC ” را David Capital یعنی (پایتخت داوود) دانست. نهایتا پس از مدتها جنگهای داخلی سرانجام در چهارم ژوئیه ۱۷۷۶ اولین کشور تمام فراماسونری جهان یعنی امریکا استقلال خود را اعلام می نماید. بیش از یک قرن پس از آن یعنی درسال ۱۸۸۶ میلادی فرانسه به مناسبت یکصدمین سالگرد استقلال امریکا مجسمه آزادی را در چند تکه مجزا توسط کشتی به امریکا هدیه می کند.

new_york_statue_of_liberty_river_evening_28423_1920x1080

statue_of_liberty_new_york_united_states_of_america_hdr_682_1366x768

statue_of_liberty_stone_landmark_47811_3840x2160

 

طراح اصلی این مجسمه “فردریک آگوسته بارتلدی” مجسمه ‌ساز ماسون فرانسوی بود البته سازه درونی آن را ” الکساندر ایفل” مهندس فرانسوی برج ایفل،طراحی نمود مهندسان و طراحان دیگری نظیر ” ژوزف پولیتزر ” و”اوژنویوله لودوک” نیز در جریان ساخت آن نقش داشتند.

the-statue-of-liberty

The-Statue-of-Liberty-in-New-York-Macbook-Wallpapers

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * کد امنیتی باطل شد ، لطفا دوباره درخواست کد امنیتی کنید