بدترین فصل تاریخ گردشگری آنتالیا رقم خورد

آمار و ارقام جدید از وضعیت گردشگری در آنتالیا حاکی از آن است که این مقصد گردشگری معروف، بدترین فصل ممکن خود را طی می‌کند.

 مقصد گردشگری مدیترانه‌ای آنتالیا که زمانی سومین جاذبه گردشگری بزرگ دنیا بود، اصلا حال و روز خوبی ندارد و عمدتا به دلیل بحران روسیه، ‌افزایش نگرانی‌های امنیتی و مشکلات سیاسی در بدترین شرایط سال‌های اخیر خود قرار دارد.

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی مقامات فرودگاهی آنتالیا، تعداد گردشگران ورودی به این مقصد گردشگری در ۷ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۶ میلادی تا ۵۰ درصد کاهش یافته است.

آنتالیا بیشترین نزول را از محل گردشگران اروپایی و روسی تجربه می‌کند که در مقایسه با آمار سال ۲۰۱۵ میلادی تعداد آن‌ها ۱٫۸ میلیون نفر کاهش داشته است.

در حالی که در هفت ماه ابتدایی سال ۲۰۱۵ میلادی (از ابتدای ژانویه تا انتهای جولای) ۵٫۲ میلیون گردشگر از آنتالیا دیدن کردند، این رقم تا جولای امسال به ۲٫۸ میلیون نفر نزول داشته است و شمار گردشگران روس و آلمانی به ترتیب با کاهش ۹۷ و ۲۹ درصدی روبه‌رو بوده است.

همچنین در جولای سال گذشته میلادی در مجموع ۱٫۷ میلیون گردشگر از آنتالیا بازدید کردند که این تعداد گردشگر در جولای سال جاری میلادی به ۸۵۷ هزار نفر کاهش یافته و در این میان شمار گردشگران روسی در مقایسه این دو بازه زمانی بیش از ۹۸ درصد ریزش داشته است.

با این وجود، تعداد گردشگران اوکراینی در آنتالیا با افزایش قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو بوده؛ به طوری که در ماه جولای ۲۰۱۶ در مجموع بیش از ۱۴۲ هزار اوکراینی به این مقصد گردشگری سفر کردند که در مقایسه با آمار جولای ۲۰۱۵ حاکی از رشد ۱۰۰ درصدی است.

کاهش شدید گردشگران در ترکیه و بویژه در آنتالیا در حالی رقم خورده است که پس از نامه آشتی‌جویانه رجب طیب اردوغان – رییس جمهوری ترکیه – به ولادیمیر پوتین، روابط دو کشور از سر گرفته شد و در همین راستا، چندی قبل کرملین از رفع محدودیت‌های ایجاد شده برای صنعت گردشگری ترکیه شامل سخت‌گیری در اعطای ویزا و هشدار نسبت به عدم سفر شهروندانش به ترکیه خبر داد و آژانس‌های مسافرتی نیز روابط خود را با همتایان ترک خود از سر گرفتند.

[showhide type=”pressrelease”]
ایسنا
[/showhide]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * کد امنیتی باطل شد ، لطفا دوباره درخواست کد امنیتی کنید