توسعه گردشگری زیارت راه حل اشتغال‌زایی دانشجویان این رشته است

رئیس دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: آموزش‌های کاربردی و توجه به توسعه گردشگری زیارت راه حل اشتغال‌زایی فارغ‌التحصیلان رشته‌های گردشگری و هتلداری استان است.
به گزارش ابرآسا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دکتر رضا جعفری اظهار کرد: مرکز آموزش علمی کاربردی میراث خراسان رضوی به عنوان تنها مرکز تخصصی با اساتید مجرب در حوزه‌های سه‌گانه سازمان از سال ۱۳۸۸ آغاز به کار کرده و در راستای اهداف و وظایف تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با توجه به موقعیت گردشگری زیارت استان که بیش از ۵۰ درصد تاسیسات اقامتی کشور در این استان واقع است، به منظور افزایش کیفیت در راستای خدمات به زائرین و گردشگران فعالیت می‌کند.
وی افزود: گردشگری مهم‌ترین کسب و کار انسان‌محور است. افراد، منابع و محصولات را به تجاربی تبدیل می‌کند که در نهایت توسط بازدیدکنندگان به مصرف می‌رسد. بنابراین سرمایه‌گذاری در آموزش نیروی انسانی برای افزایش ظرفیت بخش گردشگری و هتل‌داری در بالا بردن بهره‌وری و بهبود قابلیت‌های آن بسیار مهم و حیاتی است.
جعفری تصریح کرد: گردشگری مذهبی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین اشکال روابط فرهنگی بین اقوام و ملل از جمله پررونق‌ترین گردشگری‌ها در حال حاضر است و مشهد مقدس با داشتن این ظرفیت می‌تواند در حوزه تسهیل و ورود زائران خارجی به مشهد، برنامه‌ای جامع برای بهبود خدمات و افزایش انگیزه‌های سفر، کنترل آسیب‌ها و سلامت فرهنگی سفرها برنامه‌ریزی مطلوب و مناسبی داشته باشد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی خراسان رضوی عنوان کرد: بنابراین رسیدن به این مهم قطعا با افراد آموزش دیده و توانمند میسر خواهد بود و مرکز علمی کاربردی میراث خراسان رضوی با داشتن پتانسیل و ظرفیت مطلوب در شرق کشور می‌تواند باعث توسعه گردشگری زیارت باشد.
وی با بیان اینکه در این مرکز در حال حاضر حدود ۵۰۰ دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته‌های مدیریت هتل‌داری، مدیریت گردشگری، صنایع دستی صنایع فلزی، معماری شهری، مشغول به تحصیل هستند، بیان کرد: به منظور افزایش تعداد دانشجو برنامه‌های راهبردی علمی و متعددی را در نظر گرفته‌ایم. با توجه به مهارتی بودن رشته‌های کاردانی و کارشناسی موجود و نیاز مشهد به عنوان قطب گردشگری مذهبی به نیروهای متخصص و آموزش دیده، با تعامل مطلوبی که با اتحادیه هتلداران خراسان رضوی و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان و همچنین اتحادیه صنایع دستی و سایر تشکل‌های مرتبط داشته‌ایم، تبلیغات موثر و مطلوبی در خصوص جذب حداکثری دانشجو داشته و داریم و امیدواریم پذیرش دانشجو به ۲ برابر میزان فعلی برسد.
وی عنوان کرد: در مقطع کاردانی در رشته های معماری شهری، هتلداری، گردشگری، روابط عمومی، امور فرهنگی (امورموزه)، صنایع دستی (سفال و کاشی سنتی) برای ترم مهرماه پذیرش دانشجو خواهیم داشت.
جعفری خاطرنشان کرد: علاقمندان به ثبت نام و تحصیل در رشته های این مرکز در مقطع کاردانی می توانند از تاریخ ۷ شهریور لغایت ۱۳ شهریور۹۵ از طریق سایت رسمی سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org و یا از طریق مراجعه حضوری به آدرس مشهد –بلوار شهید منتظری –بین منتظری ۷ و سه راه بعثت و همچنین از طریق تلفن های۰۵۱۳۸۴۰۲۳۰۰و ۰۵۱۳۸۴۶۸۰۷۶ نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی خراسان رضوی افزود: ثبت نام مقطع کارشناسی از تاریخ ۱۳شهریور لغایت ۲۰ شهریور ماه و در رشته های مدیریت هتلداری، مدیریت گردشگری، صنایع دستی، صنایع چوبی، صنایع دستی، صنایع فلزی، مرمت و احیای بناهای تاریخی و ارزیابی صنایع دستی میراث فرهنگی امکان پذیر است.

عضویت در خبرنامه ابرآسا پرواز

برای اطلاع از تورهای جدید ابرآسا پرواز می توانید در خبرنامه عضو شوید

َشما هر لحظه می توانید از این فرم ، عضویت خود را لغو کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * کد امنیتی باطل شد ، لطفا دوباره درخواست کد امنیتی کنید