۱۸ کاری که در تعطیلات دوست داریم اما در خانه از آنها متنفریم

کودک‌ درون همه ما هنگام سفر زنده می‌شود، هر تجربه‌‌ای برایمان لذت‌بخش و به یاد ماندنی است و به انجام کارهایی روی می‌آوریم که در حالت عادی از انجام آنها بیزاریم. با ابرآسا همراه باشید تا با بعضی از این کارها آشنا شویم.

وسایل حمل و نقل عمومی؟ احساس می‌کنیم یک قطار جادویی بسیار جذاب سوار شده‌ایم. فروشگاه‌های مواد غذایی؟ شبیه به غار علاءالدین با سبزیجات ناآشنا و نام‌های تجاری خنده‌دار هستند.

اما هنگام برگشت به خانه، باید فیلتر امنیتی‌مان را در حالت آماده‌باش قرار دهیم. درباره یک فرد غریبه با رفتار دوستانه فکر می‌کنیم او حتما یک آدم خوش‌گذران، دیوانه یا سرخوش است. مراسم رژه کارناوال یک اختلال ترافیکی است و نوازندگان خیابانی نفرت‌انگیزند.

اما در تعطیلات به خودمان استراحت می‌دهیم و ذهن‌مان را بازتر می‌کنیم. یک سوفله را می‌چشیم، آب نارگیل را امتحان می‌کنیم و پس از این همه پرخوری که معده‌مان را دگرگون ‌کرده هنوز هم سعی می‌کنیم خوشحال باشیم. در ادامه ۱۸ موردی که در هنگام سفر دوست داریم اما در خانه از آن متنفریم، را با هم مرور می‌کنیم.
وسایل حمل و نقل عمومی

برای افراد محلی مانند یک ارابه جهنم است که مسیر بی‌انتهای خانه و محل کار را طی می‌کند. برای گردشگران یک قایق پرنده است که بالای یک کارخانه رویایی پرواز می‌کند.
موزه‌ها

اطلاع ما از تاریخ و فرهنگ‌مان به دلیل وجود موزه‌ها است، اما نه موزه‌های کشور خودمان. نقاشی‌های رنگ روغن و لباس‌های افراد در موزه‌های کشورهای دیگر از موزه‌های کشور خودمان جالب‌تر است.

1-18-things-we-love-vacation-but-hate-homeمهمان‌نوازی محلی‌ها

در سفر اشتیاق و مهمان‌نوازی محلی‌ها به معنای اصالت آنها است. اما وقتی در خانه هستیم، جمله‌ی «می‌توانم به شما ملحق شوم؟» وحشتناک‌ترین جمله‌ای است که تاکنون شنیده‌ایم.

2-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

غذاهای ناسالم

استانداردهای بهداشت غذا برای زندگی روزانه هستند نه تعطیلات و سفر. مطمئن باشید علائم پرخوری و زیاده‌روی و بیماری‌های معده را به سختی متوجه می‌‌شوید، اما حداقل لازم نیست صبح روز بعد به سرکار بروید.

3-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

لباس شنا در خیابان

راه رفتن در خیابان با لباس‌های نامناسب فقط در نیمه شب و هنگامی که مضطرب هستید اتفاق می‌افتد، اما در تعطیلات؟ همه چیز خوب است.
گم شدن

وقتی که هیچ عجله‌ای برای رفتن از یک جا به جای دیگر ندارید، اتفاقی یک کافی‌شاپ یا یک مغازه دیدنی در مکانی دیگر می‌بینید. تا زمانی که بالاخره شب می‌رسد و ناگهان متوجه می‌شوید زیر یک پل ترسناک و نقطه‌ای دور از هتل‌تان هستید.

4-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

کارناوال

چیزی که یک توریست می‌بیند: عده‌ای افراد خوشحال که برای جشن دور هم جمع شده‌اند. چیزی که یک فرد محلی می‌بیند: یک اختلال ترافیک عظیم.

5-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

مکان‌هایی با «شخصیت»

در تعطیلات «شخصیت» از پاکیزگی و آرامش پیشی می‌گیرد. بنابراین چه اشکالی دارد سگ‌های ولگرد لندن آب دهان‌شان را روی ساندویچ گوشت شما بیندازند، یا بر اثر برخورد قطرات باران با لامپ‌های شانگ‌های قدیمی در Airbnb در معرض خطر برق‌گرفتگی قرار بگیریم؟

6-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

فروشگاه‌های مواد غذایی

اگر نیاز حیاتی به شیر و دیگر مواد غذایی نداشتیم،‌ هیچ وقت به این فروشگاه‌ها نمی‌رفتیم، ‌با این حال این فروشگاه‌ها در کشورهای دیگر مانند یک گنجه پر از وسایل شگفت‌انگیز از یک فرهنگ بیگانه هستند. همان شیر، ذرت و نان با یک بسته‌بندی و نام برند عجیب و غریب در مغازه‌ها وجود دارد.

7-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

خدمات بد مشتریان

«معذرت می‌خواهم، یک پشه در ساندویچ من است»

«من چیزی نمی‌بینم»

«نه، واقعا ۱۲ ۱۳ تا پشه اینجاست، دقیقا اینجا روی پنیر»

«داری به من می‌گی دروغ‌گو؟ داری میگی زن من که این ساندویچ رو درست کرده یک زن کثیف؟»

اگر چنین مکالمه‌ای نداشته باشیم، زمانی که به خانه برگشتیم چه چیزی برای دیگران تعریف خواهیم کرد؟

8-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

نمایش‌های خیابانی

یک مجسمه زنده برای شما لبخندی به همراه می‌آورد، از آواز خواندن با نوازنده دوره‌گرد خجالت نکشید. ممکن است باعث تنفر هموطنان‌تان شوید – مثل David Hasselhoff در آلمان- اما در اینجا مخاطبانی هستند که شما را دوست خواهند داشت.

9-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

مانع ایجاد کردن

ما این کارها را در شهر خودمان انجام نمی‌دهیم: مارپیچ راه رفتن در پیاده‌رو، توقف بدون هشدار یا برخورد کوله‌پشتی‌تان به فرد دیگر‌، پس چرا فکر می‌کنید در شهر و کشوری دیگر این کارها قابل قبول است؟

10-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

آب و هوای سرد

با اینکه در زمستان یخبندان، برف، کولاک، هرج و مرج و لوله‌های یخ‌زده و سرمازدگی وجود دارد، اما می‌توان در زمستان عکس‌های فوق‌العاده‌ای گرفت. فقط به یاد داشته باشید در هنگام عکس گرفتن با صفحه لمسی گوشی‌تان دستکش‌های مناسب تاچ بپوشید!

11-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

فیلم‌های بد

بلیط سینما ارزان نیست، به همین خاطر باید فیلم را به دقت انتخاب کرد. اما نشستن روی صندلی هواپیما با یک سیستم جذاب و تماشای یک فیلم کمدی بسیار بسیار بد، وسوسه‌کننده به نظر می‌رسد. اما مراقب نفر کناری‌تان باشید، او راجع به شما قضاوت خواهد کرد.

12-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

هیجان ارزان‌قیمت

راستش را بخواهید بقیه سال درباره فلسفه وجودی است، اما این رمان پروست (Proust) برای حمل خیلی سنگین است. این اثر هنری در فرودگاه، مربوط به یک ریاضیدان جذاب است که فقط جنایاتی را که باید حل می‌کند.

13-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

پوشیدن کلاه‌های احمقانه

اگر احساس سوءاستفاده فرهنگی یا رد شدن از یک آزمون مد را دارید، تعطیلات برای امتحان لباس‌های جدید عالی است. صدای تمسخر افراد را تصور کنید وقتی که با لباس محلی پانامایی بخواهید از کافه محل زندگی‌تان فرار کنید.

14-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

سطح بهداشت قرون وسطایی

اجدادمان برای چه فاضلاب و آب گرم و لوله‌کشی را به ما داده‌اند؟ پس می‌توانیم به راحتی به یک فستیوال گل و لجن برویم و اوقات خوشی داشته باشیم.

15-18-things-we-love-vacation-but-hate-home

نوشیدنی‌های عجیب و غریب

ترکیب کوکاکولا و استن را در نظر بگیرید. احتمالا هنوز هم فرصت زندگی خواهید داشت چرا که الان در تعطیلات به سر می‌برید.

16-18-things-we-love-vacation-but-hate-home
[showhide type=”pressrelease”] cnn / کجارو
[/showhide]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *