مکان های زیبا و متروکه جهان

مکان هایی در دنیا وجود دارند که متروکه هستند، ولی قابلیت این را دارند که در زمره مکان های توریستی محسوب می شوند.

 

1- ایستگاه قطار City Hall، نیویورک

شاید پیدا کردن ایستگاه قطار با سقف های گنبدی شکل و لوستر دار در نیویورک غیرممکن باشد ولی در سال 1904، وقتی رافائل گوستاوینو این ایستگاه قطار را درست در زیر city hall ساخت، آنقدرها هم غیر ممکن نبود. متاسفانه مسافران سرعت را ترجیح دادند و این ایستگاه در سال 1940 با توسعه ایستگاه پل بروکلین بسته شد. امروز اعضاء موزه ترانزیت می توانند از ایستگاه متروکه بازدید کنند. همچنین در ایستگاه پل بروکلین قطار downtown 6 را سوار شده و اگر خوش شانس باشید می توانید یک نگاه اجمالی به این ایستگاه بیندازید.

city hall station - photo by marc a. hermann, mta new york city transit

City_Hall_Subway_station

city_hall_subway_station-1

subway_main

title_ny_eastside_cityhall

 

2- Buzludzha، بلغارستان

Buzludzha در اواخر جنگ سرد توسط رژیم کمونیست بلغارستان ساخته شد که قصد داشت آن را تبدیل به مرکز فرماندهی اصلی این حزب کند. این ساختمان سفینه ای شکل شامل پوسترهای زیادی از لنین و مارکس بود. اگرچه این ساختمان در سال 1989 بسته و متروکه شد اما گردشگران کنجکاو هنوز هم برای سرک کشیدن در این ساختمان عجیب به اینجا می روند.

91293_990x742-cb1438197862

7568736922_adb5cde081_k

Mark-ONeill

maxresdefault (1)

maxresdefault

 

3- Six Flags Jazzland نیواورلئان

پارک تفریحی six flags از بناهایی بود که بعد از توفان کاترینا کاملا از بین رفت. در این پارک سیل جاری شد و آب برای هفته ها آنجا ماند. چیزی که باقی مانده یک خرابه رنگارنگ است. اسکلتی از ترن های هوایی، غرفه های وارونه و دلقک های ترسناک سربریده!!

New Orleans, LA, Sept. 14, 2005 -- Six Flags Over Louisiana remains submerged two weeks after Hurricane Katrina caused levees to fail in New Orleans. Bob McMillan/FEMA Photo

Cool-Zone-abandoned-Six-Flags-New-Orleans

f14f000000000000

On-Safari-abandoned-Six-Flags-New-Orleans

sf-1-1

 

4- ایستگاه مرکزی میشیگان، دیترویت

ایستگاهی که قبلا یک قطب تجارت خیلی شلوغ بود حالا فقط یادآور روزهای پر رفت و آمد دیترویت است. درایستگاه مرکزی میشیگان از سال 1914 روزانه صدها قطار عبور می کردند تا اینکه ترافیک در این ایستگاه کم کم کاهش یافت و پس از چند سال تقلا این ایستگاه در سال 1988 بسته شد.

5-samyh-krasivyh-pokinutyh-mest-v-Amerike-4-1

detroit

hsCiL

IMG_4878_B

joebraun_mcs0202

 

5- ایستگاه قطار کانفرانک، اسپانیا

ایستگاه باشکوه کانفرانک (Canfranc) در اسپانیا تاریخ بسیار دراماتیکی داشته است. زمانی که در سال 1928 افتتاح شد بزرگترین ایستگاه قطار اروپا بود. اما فقط 8 سال بعد تحت تاثیر جنگ داخلی اسپانیا قرار گرفت و سپس توسط نازی ها در جنگ جهانی دوم اشغال شد. برای راه اندازی مجدد این ایستگاه چندین بار تلاش شده اما دیگر هیچوقت شکوه سابقش را بازنیافت.

canfranc

canfranc1

canfranc-estacion-adl

Canfranc-Railway-Station-1024x681

canfran-rail-station

 

6- Kolmanskop، نامیبیا

شاید با دیدن چهره کنونی کلمانسکوپ باورتان نشود که این شهر متروکه در سال 1908 مرکز استخراج الماس بود. اما بعد از اینکه ساکنان این شهر الماس های بیشتری در جنوب کلمانسوپ پیدا کردند این شهر ناگهان به ویرانه ای تبدیل شد. حالا این شهر به خانه های مملو از شن معروف است.

Abandoned-Kolmanskop-Namibia

Kolmanskop-in-Lüderitz-Namibia

kolmanskop-namibia_3749_990x742

namibia-ghost-town-kolmanskop4

namibia-ghost-town-kolmanskop6

 

7- پریپیات، اوکراین

پریپیات (Pripyat) شهری بود که تحت تاثیر فاجعه نیروگاه هسته ای چرنوبیل در سال 1986 قرار گرفت. در اثر حادثه ای در نیروگاه حجم وسیعی از مواد رادیواکتیو آزاد شد و همه ساکنان این شهر از آنجا گریختند. این شهر یکی از معروف ترین نقاط متروکه دنیاست. علت آن یادگارهایی است که از اهالی این شهر باقی مانده است: عروسک های بچه ها، ساعت هایی که همه در یک زمان متوقف شده اند و معروف تر از همه شهر بازی که نابود شده است.

5056441-ruins-of-the-pool-in-the-pripyat-village-ukraine-26-years-after-the-chernobyl-disaster

20150328-15

67154771_2ferriswheel

 

Trees grow in a Pripyat school abandoned 19 years earlier. Today, nature is slowly dismantling the city, thriving among the evacuated homes and buildings, in stark contrast to the fear-plagued lives of the people who survived the world’s worst nuclear disaster to date. [Pripyat, Ukraine, 2005] The Long Shadow of Chernobyl - Photographs © Gerd Ludwig/INSTITUTE Bäume wachsen in einer seit zwei Jahrzehnten leer stehenden Prypjater Schule. Langsam wird die Stadt von der Natur auseinandergenommen, die Tier- und Pflanzenwelt innerhalb der Evakuierungszone gedeiht prächtig. [Prypjat, Ukraine, 2005] Der Lange Schatten von Tschernobyl - Fotos © Gerd Ludwig/INSTITUTE Des arbres poussent dans une école de Pripiat abandonnée 19 ans plus tôt. La nature démantèle lentement la ville, se faufilant dans les maisons et immeubles évacués. La végétation et le monde animal prospèrent au sein de la zone d’évacuation. [Pripiat, Ukraine, 2005] L'ombre De Tchernobyl - Photographies © Gerd Ludwig/INSTITUTE

pripyat-graffiti-chernobyl-ukraine-8

 

8- کاخ بانرمن، نیویورک

مهاجر اسکاتلندی فرانسیس بانرمن با جمع کردن و فروش محصولات جنگی و ارتشی (یونیفرم جنگ های داخلی، جنگ افزار) به رویای آمریکایی خود دست یافت. بعد از فروش فوق العاده ای که از محصولات جنگ آمریکا-اسپانیا داشت به جزیره پلپل (Pollepel) در نیویورک رفت و کاخ بانرمن را به سبک اسکاتلندی ساخت. در طول قرن بیستم این کاخ دوران خیلی بدی را گذراند: انفجار باروت، برخورد کشتی و آتش سوزی سه روزه. اما از سال 1990 حفاظت از این کاخ آغاز شده است.

Bannerman-Castle

Bannerman-Castle3

bannermans-island-800-01

bannermans-island-800-09

 

9- فانوس دریایی آنیوا، روسیه

جزیره آنیوا و فانوس دریایی آن برای حدود یک قرن درگیر نبرد بین روسیه و ژاپن بودند و بارها بین روسیه و ژاپن دست به دست شده و گاهی حتی به صورت اشتراکی بین دو کشور قرار داشته اند. اما شوروی ها بالاخره بعد از جنگ جهانی دوم کنترل کامل آن را به دست گرفتند و تولید کننده انرژی هسته ای را در آنجا راه اندازی کردند. انرژی هسته ای و روان کننده جیوه کمک کرد تا بخشی از این فانوس بتواند بدون نیرو کار کند. اما پس از سقوط اتحاد شوروی این فانوس هم از کار افتاد و رها شد.

aniva-01

aniva-lighthouse-russian-nuclear-abandoned2

aniva-lighthouse-russian-nuclear-abandoned3

Cape-Aniva-Lighthouse-abandoned-6

Lighthouses-Russia-7

 
10- El Hotel del Salto، کلمبیا

در دهه بیست میلادی این بنا به عنوان یک خانه اربابی ساخته شد. بعد از آن این ساختمان بارها بازسازی شد و در دهه پنجاه به هتل 18 طبقه تبدیل شد. اما خیلی زود متروکه شد و پر از خزه و گرد و خاک شد. اخیرا این بنا تبدیل به موزه شده است.

colombia-terror-hotel-del-Salto(3)

HoteldelSaltoAbandonado

Hotel-del-Salto-Colombia-01

Hotel-del-Salto-Columbia

maxresdefault

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *