جزیره کرت ،یونان

Crete (یا جزیرۀ کرت) بزرگترین و پرجمعیت ترین جزیرۀ یونانی و پنجمین جزیرۀ بزرگ در دریای مدیترانه است. این جزیره قسمت مهمی از اقتصاد و فرهنگ موروثی یونان را تشکیل می دهد و این در حالیست که خصوصیات فرهنگی و محلی خود را نیز حفظ می کند (مانند لهجه، شعر و موسیقی). همچنین کرت مرکز تمدن Minoan می باشد که از اولین تمدن های اروپا بوده است.

214_25102013_153928_GREEEEECE

agios-nikolaos-crete-greece-town

جزیرۀ کرت که در تاریخ بسیار کهنی غرق شده و زمانی خانۀ جانور نیمه انسان/نیمه گاو اسطوره ای بوده، بسیار عظیم است و از همه لحاظ به کشوری کوچک شبیه است. همچنین کرت به عنوان بزرگترین جزیرۀ یونانی غرق در مناظر جالب است؛ از قلعه های ونیزی گرفته تا بناهای بیزانسی و خصوصا بقایای قصرهایی عظیم از دوران تمدن Minoan.

carnival-europe-port-crete-1

crete

کرت همچنین بدلیل زیبایی طبیعی اش معروفیت خاصی دارد. چشم اندازهای این جزیره، گستره های کوهستانی، غارها، تنگه ها و سواحل متعدد با شن های وسوسه انگیز را شامل می شود. 2 بندر کرتی به نام های هانیا و رتیمنو شهرهای یونانی زیبا و استثنایی هستند. همچنین شهر هراکلیون (Iraklio)، شهر پایتختی کرات و مرکز توریستی آن است که محل استقرار مرکز اطلاعات توریستی یونانی (EOT) می باشد که این مرکز نیز در کنار Xanthoudidou و در مجاورت موزۀ باستان شناسی Iraklio واقع شده است.

crete-6

جدای از مناظر باستانی و تاریخی، این جزیره سواحل مخصوصی نیز دارد که معمولا برای حمام آفتاب و شنا ایده آل و مناسب هستند و ارائه دهندۀ ورزش های آبی متنوعی می باشند. بسیاری از سواحل این جزیره در ماه های تابستان که اوج تعطیلات کرتی است، بسیار شلوغ می شوند و این در حالیست که سواحل دیگر با اینکه خلوت هستند اما قابلیت ارائۀ سرویس های خصوصی هرچند با امکانات محدود را دارا می باشند. در نواحی هانیا و کرت مرکزی نیز تعدادی ساحل عالی وجود دارند اما ساحل پریولی ( Preveli) در جنوب شرقی جایی است که جمعیت بیشتری را به خود می خواند و یکی از سواحل این جزیره است که بیشتر برای عکاسی انتخاب می شود زیرا صخره های آن فرم و ساختار بسیار جالب توجه و عجیبی دارند.

crete-overview-harbour-large

EUROPEMEDITERRANEANGREECECRETEDES_000800

در کناره های دریا و سواحل کرت، سرگرمی ها و ورزش های آبی زیادی وجود دارند، مانند غواصی که بیشترین طرفدار را دارا می باشند. همچنین قایق رانی در اطراف کرت بسیار محبوب است. و اما در داخل جزیره، پیاده روی و گردش های کوهستانی ارائه می شود که با عبور از مناطقی مانند گلوگاه سامریه، چشم اندازهایی تمام نما به گردشگران عرضه می دارند. آکواریوم کرت و نیز باغ وحش واقع در باغات عمومی شهر هانیا، همواره برای کودکان جالب توجه بوده اند. در کل، ساحل شمالی کرت شلوغ تر و توریستی تر از ساحل جنوبی است و اگر در نظر دارید در کنار حمام آفتاب به بازدید از مناظر طبیعی نیز بپردازید، بهتر است به ساحل( Matala ) سری بزنید زیرا در آنجا تعداد زیادی غارهای ساختۀ دست بشر وجود دارند که در دل صخره ها و پرت گاه های کنار دریا حفاری شده اند.

quick-guide-to-crete-greece-960x550

Vai_R05

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *