اسکندریه; عروس مدیترانه

شهر بندری مهم و دومین شهر بزرگ مصر است. نام شهر از ناماسکندر مقدونی گرفته شده است که پس از فتوحاتش دستور ساخت این شهر را داده بود. در دوره بطلمیوسیان پایتخت بود و بزرگ‌ترین شهر جهان یونانی شناخته می‌شد.

امروزه جمعیت این شهر ۳٫۵ تا ۵ میلیون نفر است و دومین شهر بزرگ مصر و پنجمین بندر بزرگ آن بشمار می‌آید. کتابخانه اسکندریه از کتابخانه‌های معروف جهان است.

اسکندریه همچنین بخاطر لوله‌های گاز و نفتی که از سوئز به آن ارتباط دارد منطقه صنعتی مهمی بشمار می‌آید.

 

alex-libarary

584401-panorama-of-alexandria-city

شهر افسانه ای اسکندریه، توسط اسکندر، زمانی که در حال لشکرکشی به مصر و به  قصد فتح تمام جهان بود بنا شد و اسمش رو روی شهر قرار داد و تو طول 100 سال به یکی از بزرگترین شهرهای دنیا تبدیل کرد.  این شهر به خاطر داشتن کتابخانه بزرگ که تو زمان خودش بزرگ ترین کتابخانه جهان بود و داشتن فانوس دریایی تو جزیره فرعون ها که یکی از عجایب هفت گانه جهانِ  شهرت داشت. بنا به اعتقاد بعضی باستان شناسان این شهر روی روستایی به نام راکتدت که مردمش به ماهیگیری اشتغال داشتن بنا شد. زمانی که از کف دریا در بندر اسکندریه لایروبی به عمل اومد معلوم شد که شهری بسیار بزرگ و پیشرفته هزار سال قبل از میلاد مسیح در این مکان وجود داشته. اسکندر این شهر رو برای حفاظت از بندر شهر، برابر توفان های زمستانی مدیترانه بنا کرد.

 

11094006713_bd596a9ea1_b

Alexandria-Waterfront

این شهر حرف های زیادی برای گفتن داره. باید تمام کوچه پس کوچه های شهر رو پای پیاده طی کنین تا با تاریخ و قدمتش آشنا بشین. به جرات میشه گفت که اسکندریه یکی از مهم ترین شهرهای قاره آفریقاست و حتما باید تو لیست گردشگری قرار بگیره.

 

alexandria

Monument_of_the_Navy_Unknown_Soldier_in_Alexandria_(6)

AlHaramlikPalace

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *