یک جزیره جالب / جزایر پالم جمیرا دبی

در این جهان پهناور با آب های فراوان جزیره های گوناگونی وجود دارد. در مطلب زیر ما شما را با جزیره ای جالب اشنا می کنیم. این جزیره یک مکان مصنوعی می باشد که با استفاده از علم فراوان ساخته شده است.

 

جزایر پالم جمیرا دبی از بهترین دیدنیهای دبی

نخل جمیرا یکی از ۳ مجمع‌الجزایری است که در دبی ساخته شده است. نخل جبل علی در سمت چپ و مجمع‌الجزایر جهان و نخل دیره در سمت راست آن قرار دارند. نخل جمیرا دارای ۱۷ شاخهٔ عظیم است که توسط یک حصار ۱۲ کیلومتری حفاظت شده می‌باشد. ساخت این جزیره در سال ۲۰۰۱ آغاز شده و در سال ۲۰۰۸ به پایان رسید. مساحت این جزیره ۵ در ۵ کیلومتر است و دارای ۸۶۰ ویلای ساحلی است. مونوریل نخل جمیرا با طول ۵.۴ کیلومتر و ظرفیت حمل ۲ تا ۳ هزار مسافر در روز در اواسط سال ۲۰۰۹ افتتاح شد. ابتدای این مونوریل به متروی دبی وصل است و انتهایش نیز به هتل آتلانتیس ختم می‌شود.

55ee9c60b379a-palmjumeirah-cnt-22mar10-rex-646

Dubai_Wingsuit_Flying_Trip_(7623566780)

 

پالم‌ جمیرا‌ از بهترین جاذبه های گردشگری دبی به شکل یک درخت نخل است که از یک تنه، یک تاج با 17 ساقبرگ‌ و یک جزیره هلالی پیرامون که به شکل یک موج شکن 11 کیلومتری است، تشکیل می‌شود. این جزایر پالم‌ جمیرا‌، پالم‌ جبل‌ علی و پالم دیره‌ نام دارند.

Dubai-City-Tour

DUBAI, UNITED ARAB EMIRATES - NOVEMBER 20: Dubai celebrates the landmark Grand Opening of Atlantis, The Palm Resort, and the Palm Jumeirah during unprecedented pyrotechnics and illumination sequences on November 20, 2008 in Dubai, United Arab Emirates. (Photo by Daniel Berehulak/Getty Images for Atlantis, The Palm)

 

این جزیره 5 کیلومتر در 5 کیلومتر بوده و مساحت کل آن بیشتر از 800 زمین فوتبال است. تاج با یک پل 300 متری به منطقه اصلی متصل می‌شود و هلال با یک تونل‌ زیر دریا به بالای نخل وصل می‌گردد. این جزیره به عنوان‌ هشتمین عجایب جهان شناخته شده است.

above-Palm-Jumeirah-in-Dubai-United-Arab-Emirates

aerial-26-Palm_Jumeirah-Dubai-U.A.E.-896x600

 

جزایر پالم‌ جزایر مصنوعی در دبی و از برترین جاذبه های دبی هستند. این جزایر بزرگترین پروژه‌های احیاء زمین در جهان به شمار می‌آیند که در آنها، بزرگترین جزایر مصنوعی جهان احداث خواهد شد.

maxresdefault

Palm_1

 

این جزایر توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم‌ به منظور افزایش میزان جهانگردی دبی راه‌اندازی شدند. پالم‌ دیره از تقریباً 1 میلیارد متر مکعب‌ تخته سنگ و ماسه تشکیل خواهد شد. کلیه مصالح از معادن امارات‌ متحده عربی استخراج خواهند شد.

Palm_Jumeirah_on_8_May_2008_Pict_6

Nakheel publicity photos. The Palm Jumeriah, Dubai, United Arab Emirates

 

بین این سه جزیره بیش از یکصد هتل لوکس‌، ویلاها‌ و آپارتمانهای‌ ساحلی مسکونی، تفرجگاههای‌ ساحلی، پارکهای‌ تفریحی‌ آبی، رستورانها، مراکز خرید، امکانات ورزشی و چشمه‌های آب معدنی درمانی وجود خواهد داشت.  این جزایر یکی دیگر از دیدنیهای دبی به شمار می رود.

hotel-atlantis-the-palm-the-palm-jumeirah-dubai-155917

maxresdefault (1)

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *