کافه‌ , پول , زمان

“اسلو تایم” (Slow Time) کافه‌ای است که اخیرا در شهر ویسبادن آلمان افتتاح شده و بر خلاف کافه‌های عادی به جای پرداخت هزینه قهوه یا کیک باید هزینه زمانی که در آن سپری کرده‌اید را بپردازید. سرو قهوه و بیسکویت در اسلو تایم رایگان بوده و حتی مشتری‌ها می توانند غذای خود را به همراه بیاورند. اما در هنگام خروج باید هزینه دقایقی که در این کافه سپری کرده‌اید را پرداخت کنید.

Slow-Time-cafe

این ایده برای نخستین بار در روسیه و با عنوان “کافه زمان” اجرایی شد و “داریا وولکووا” که در سال 2008 از روسیه به آلمان مهاجرت کرده، نخستین کافه زمان به نام اسلو تایم را در این کشور افتتاح کرده است. ورودی این کافه برابر با 2 یورو بوده که 30 دقیقه ابتدایی حضور در آن را نیز شامل می شود. پس از آن، باید برای هر دقیقه 0.05 یورو و یا 3 یورو برای هر ساعت حضور اضافه را بپردازید. قهوه، چای و آب رایگان بوده، اما به مشتری‌ها توصیه می شود تا غذای خود را به همراه آورده و یا در صورت تمایل پیتزا سفارش دهند.

18810_867976359935906_2301812443630174992_n

به گفته وولکووا، در شرایطی که چندین ساعت در اسلو تایم قرار دارد، اما مشتری‌ها به زمان توجه ویژه‌ای نداشته و آرامشی که در این مکان کسب می کنند از اهمیت بیشتری برای آنها برخوردار است. مشتری‌ها هنگام ورود دستبندی تحویل می گیرند که زمان دقیق ورود روی آنها مشخص شده و صورت حساب آنها بر اساس مدت زمانی که سپری کرده‌اند، محاسبه می شود. از دیگر امکانات این کافه برای سپری کردن زمان می توان به اینترنت وای فای رایگان و مجموعه کتاب‌هایی که در آن قرار دارند، اشاره کرد.

slow-time-cafe-wiesbaden-5

slow-time-cafe-wiesbaden

اسلو تایم با مساحت 75 متر مربع گنجایش پذیرش 25 نفر را داشته و برای آنکه سودآور باشد حداقل به 11 مشتری در یک ساعت نیاز دارد. وولکووا معتقد است در آینده نزدیک شرایط کافه اسلو تایم بهبود یافته و به نمونه‌ای منحصر به فرد مبدل خواهد شد. وی برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با ایده این کافه دو پوستر بزرگ تهیه کرده که توضیحات کاملی در آنها ذکر شده است.

slow_time_cafe

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *