معبد باتوکیو، غارهای باتو كوالالامپور (مالزی)

 

معبد باتوکیو، غارهای باتو

يكي‌ از مراكز توريستي مالزي، غار باتو كيو يا غارميمون ها است.اين مكان از اماكن مقدس هندو هاست با پله هاي بسيار و منظره زيبا با يك مجسمه بزرگ از الهه اي هندو و چند معبد كوچك.اين غار كه در سال 1881 ميلادي به وسيله يك جستجوگر آمريكايي كشف شد. در شمال شهر كوالالامپور و درحدود 13 كيلومتري مركز آن واقع گرديده. اين مكان در طول دوران استعمار به عنوان يك منطقه تفريحي و پس از آن مخفيگاهي براي كمونيست ها بود و امروزه به عنوان محل مهمي براي عبادت،پرستش و تجمع هندوها است.

1-BatuCaves-mckaysavage

country-tour-batu-cave

IMG_9021

kuala-lumpur-7400-1024x680

 

جاذبه گردشگري غار Batu واقع در شهر كوالالامپور و محله ي Batu Caves مي باشد كه با شركت در تور مالزي مي توانيد از اين مكان ديدن كنيد اين غار در 13km تپه سنگ آهك در شمال كوالالامپور واقع شده است اين غار محلي مقدس براي هندوان در مالزي به شمار مي رود. اين تپه، كه داراي يك سري از غارها و معابد است. اين غار نام خود را از رودخانه Sungai باتو، كه در گذشته در آن جريان داشته گرفته است.
39704262-Batu-caves

batu-caves-coloful

batu-caves-malaysia-12

 

اين غار بعنوان يكي از ديدني هاي كوالالامپور شامل 3 غار اصلي و يك غار كوچك مي شود. و از سنگ آهك بوده كه 400 متر ارتفاع و طول آن به بيش از 100 مي رسد از Golden Triangle شما با تاكسي و يا اتوبوس خط 11 مي توانيد به راحتي به اين محل برسيد.وقتي به اين محل مي رسيد تعداد زيادي ميمون به استقبال شما مي آيند. اگر شما سر راه بادام زميني و  موز خريده باشيد آنها به قصد گرفتن آنها به شما نزديك مي شوند. شما بايد از 272 پله بالا برويد تا غار مقدس و باستاني Batu مي رساند.

batu-caves-temple-cave

Batu-interior

 

اتوبوس ها هر نيم ساعت يكبار از  Lebuh Pudu  به طرف غار حركت مي كنند كه اين سفر كوتاه 45 دقيقه طول مي كشد. اين معبد به دليل نزديكي به تپه.ها و مجموعه غارهاي اطرافش و نزديكي به رودخانه باتو كه در پشت اين تپه واقع شده.است. به معبد غارهاي باتو شهرت دارد اين معبد يكي از معروفترين معابد دين هندو در خارج از كشور هندوستان مي.باشد. سالانه بيش از ۱٫۵ ميليون نفر از اين معبد ديدين مي.كنند كه از اين رو اين معبد را به يكي از پر بازديدترين اماكن مذهبي جهان بدل كرده است. ساعت بازديد 7 صبح تا 9 شب است.

cave

img_0934

 

غارهاي باتو بعنوان يكي از ديدني هاي مالزي توسط تامبوسمي پلاي تاجر هندي به عنوان محل عبادت پيشنهاد شد. او در سال 1890 ورودي براي غار اصلي ايجاد و آنرا به معبد اختصاص داد يك مجسمه عظيم پروردگار مورگان به ارتفاع 42.7 متر نيز در جلوي غار اصلي نصب گرديد.اين بلندترين مجسمه پروردگار Murugan در جهان است. پلاي همچنين در سال 1892 مجسمه مجسمه وقف را نصب كرد. به همين مناسبت ، جشن تايپوسام در ماه تاميل تايلندي ( اواخر ماه ژانويه / اوايل فوريه) در اين مكان هرساله برگزار مي شود.

Stairs at Batu Caves

Kuala-Lumpur-468

 

1 پاسخ
  1. سهيل می گوید

    بسيار بسيار عالي . مطالب و راهنمايي هاي خوبي در متن بالا آورده شده كه ميتونه به هر گردشگر كشور مالزي كمك كنه

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *