کاخ های زیبا و تاریخی جهان (کاخ سلطنتی تایلند)

کاخ سلطنتی تایلند

مجموعه‌ای از ساختمانهای سلطنتی، در بانکوک (پایتخت تایلند) که از قرن هجدهم میلادی تا کنون، محل اقامت رسمی پادشاهان آن کشور بوده‌است. ساخت این مجموعه ساختمانی، از سال ۱۷۸۲ میلادی، آغاز شده و بطور مداوم، گسترش یافته‌است. هنگامی که پادشاه رامای اول، بانکوک را به پایتختی برگزید، تصمیم به بنای کاخی نوین، به عنوان مرکز دولت و محل اقامت خویش نمود. بدین ترتیب، ساخت و ساز برجی زرین، در روز ششم ماه می در سال ۱۷۸۲ میلادی، آغاز گشت. در ابتدا، کاخی که شامل چندین ساختمان چوبی در چهار گوشه دیوار دفاعی، به طول ۱۹۰۰ متر بود، با مساحتی، افزون بر ۲۱۸۴۰۰ متر مربع، بنا شد. اندکی پس از آن بود که وی، دستور بنای معبد بودای زمردین را به عنوان معبد سلطنتی، صادر کرد.

Grand_Palace_Bangkok,_Thailand

Grand-Palace (1)

grand-palace

 

اقامتگاه سلطنتی (Phra Thinang Chakri Maha Prasat) این ساختمان بی نظیر نماد معماری ملی شناخته می شود که پیش از این پذیرای میهمانان عالی مقام سلطنتی بوده است. در کنار محوطه پذیرایی، تصاویری از چهره ها تزئین شده است. طبقه دوم عبادتگاهی است که خاکستر سلسله پادشاهان راما در آن نگهداری می شود. بودای زمردین، مقدس ترین تندیس از تصویر بودا نزد مردم تایلند است که در بالای محراب طلایی در میانه معبد به حالت نشسته دیده می شود. نقاشی هایی با اندرزهای اخلاقی در قسمت غرب دیوار به کیهان شناسی و در قسمت شرق دیوار، روش ضمیری بودا را بازتاب می دهد.

bangkok-grand-palate-6

bangkok-grand-palate-10

bgk-grand-palace-last

 

گالری های Phra Rabiang این گالری ها سبک های هنری تایلندی را به نمایش گذاشته که این آثار داستان های اخلاقی را بازگو می کند.

2013-09-23-BangkokGrandPalace

(C) E Samy - www.ehabweb.net

تندیس هرمیت نشسته شاه رامای سوم دستور ساخت تندیس هرمیت نشسته را صادر کرد شخصی که گفته می شود پزشک بزرگ و قابلی بود. معبد فانو Pho (بودای لمیده) یکی از جالبترین معابد تایلند، بودای طلایی لمیده است که ۴۶ متر طول مرمرین جوانب گوناگون ماساژ تایلندی را بازگو میکند که در سال ۲۰۰۸ به عنوان یک مستند تاریخی میراث آسیا مورد تحسین يونسکو قرار گرفت.

20150119_96EED938AEBF5FEE

8589130408098-grand-palace-thailand-wallpaper-hd

Grand-Palace-Bangkok

 

 

عمارت Vimanmek اگر می خواهید قدری به عقب برگردید و سبک زندگی مردمان قدیم تایلند را تجربه کنید به این عمارت سلطنتی سری بزنید که در قرن نوزدهم و هم زمان با سلطنت رامای پنجم ساخته شده است. این بزرگترین عمارت سه طبقه در جهان است که با چوب ساج طلایی ساخته شده است. در این جا ۳۱ اتاق نمایش نقره افزار: شیشه افزار، سرامیک و آثاری از عاج فیل را خواهید یافت. برخی از اتاقها هنوز به شیوه قدیم نگه داری می شوند. برای حضور در این محل همراهی یک راهنمای مجرب سودمند خواهد بود. از ساعت ۱۰۳۰ تا ۲ بامداد نمایش حرکات موزون سنتی تایلندی در این محل برپاست.

Grand-Palace-Bangkok-Thailand

Info_GrandPalace01_0

klong-cruise-and-grand-palace

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *