مجسمه ای زیبا برای یادبود (مجسمه یادبود مده آ / در باتومی)

در سراسر دنیا بناهایی، مجسمه هایی برای یاد بود از فردی یا اتفاقی نسب می شود. شهر باتومی از این اتفاق مستثنی نیست. در زیر ما شما را با این بنا بیشتر آشنا می کنیم.

 

مجسمه یادبود مده آ

مجسمه یادبود مدیا در باتومی می باشد .در میدان اوروپاس باتومی مجسمه یادبود مدیا (Medea) که سمبل شاهزاده ای از اساطیر یونانی است قرار دارد. نمایشنامه مدیا ( که فیلمی نیز بر اساس آن ساخته شده است ) از نخستین نمایشنامه های به جا مانده در تاریخ محسوب می شود .

65616

6618355_orig

 

این مجسمه سمبلی است از شاهزاده اساطیر یونانی که در شهر باتومی گرجستان واقع شده است. مدیا نام زنی می باشد در اسطوره‌ها و داستان‌های یونانی که از اهالی منطقه کولخیس در گرجستان بوده است. زمانی که یاسون برای یافتن پشم زرین به کولخیس می آید مدیا عاشق او شد و یاسون را در انجام شرط‌ های سخت پدر و سرانجام ربودن پشم زرین یاری داد بعد از آن آنها با هم گریختند و ازدواج کردند. بعدها یاسون او را رها کرد تا با گلاوکه، دختر کرئون ازدواج کند مدیا از شدت حسادت و خشم، گلاوکه و کرئون و فرزندان خود را کشت. امروزه این مجسمه یکی از دیدنی های باتومی می باشد که در منطقه ای زیبا قرار گرفته است.

img_3_207

20150321-14

 

این بنا برای زنده نگه داشتن این افسانه در شهر باتومی بر کرانه دریای سیاه، در کشور گرجستان ساخته شده است و امروزه بعنوان یکی از جاذبه های دیدنی باتومی محسوب می شود و شهردار باتومی در سال 2007 از این مجسمه که برای ساخت آن یک میلیون لاری هزینه شده بود رونمایی کرد و آنرا به مدیا، “شخصی که گرجستان را به اروپا نزدیکتر کرد” تقدیم کرد.

medea

medea-goldenes-vlies (1)

medea-goldenes-vlies

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *