ساختمان های شیشه ای مشهور (بخش دوم)

6- ساختمان کنگره مونترال، کانادا

ساختمان مرکزی کنگره مونترال کانادا در سال 1983 ساخته شد و در سال 1999 با دوبرابر ظرفیت بازسازی گردید. این ساختمان شامل 65 اتاق کنفرانس است.

36468026

Palais des Congrès - Montréal, QC

montreal_congress-940x380

palais_des_congres_halingberg010508_07

Palais_des_congres-Wikimedia-Commons

 

7- ساختمان W بارسلونا، اسپانیا

معمار هتل w بارسلونا، Ricardo Bofill معمار معروف اسپانیایی که زاده ی بارسلوناس می باشد.از جمله نمونه کارهای این بارسلونایی، می توان به طراحی ترمینال اول فرودگاه بارسلونا و برج مراقبت ایالت شیکاگو اشاره نمود. هتل w دارای اتاق ها و سوییت های از جمله Wonderfull Room ، Mega Room و همینطور Cool Corner Suite و Spectular Suite و بساری اطاق های متنوع دیگر اشاره نمود. در مجموع، این هتل به 473 اطاق و 67 سوییت مجهز است. به گفته ی Ricardo Bofill، نمای این هتل، پاسخی به دریای مدیترانه و هجواری با این دریا است. این هتل که در ورودی جدید بندر بارسلونا و در نوار ساحلی این شهر قرار دارد، به عنوان نمادی برای معماری مدرن و جدید بارسلونا شناخته می شود. این برج 26 طبقه، با نمای شیشه ای، نورگیر های فوق العاده ای دارد و قسمت زیادی از نور داخل محیط توسط نور خورشید تامین می شود.

EWOW-Cabana-1600x900

ocyr_w_barcelona_hotel_ricardo_bofill_taller_arquitectura_barcelona_spain_33

vczz_w_barcelona_280

w_barcelona_hotel_r011209_6

w-hotel-barcelona-01

8. ساختمان سیج گیت شید، انگلستان

این ساختمان عجیب یک مرکز آموزشی موسیقی است که توسط نورمن فاستر در شهر گیت شید انگلستان ساخته شده است. این بنا با ساختاری منحنی شکل از فولاد و شیشه ساخته شده و دارای سه سالن اجرا با 1700 صندلی، 450 صندلی و یک سرسرای کوچک برای فعالیت های چندمنظوره است.

fvzp_sage_gateshead

Img0

img11

The-Sage-Gateshead

630x397.fitandcrop

9. هرم لوور، پاریس

یک هرم بزرگ شیشه و فلز می باشد که توسط سه هرم کوچکتر احاطه شده ، در محوطه اصلی قصر لوور (Palais du Louvre) در پاریس قرار دارد .هرم بزرگ به عنوان ورودی اصلی موزه لوور می باشد . در سال ۱۹۸۹ ساخت هرم به پایان رسید و به نقطه عطفی از شهر پاریس تبدیل گردیده است .
هرم به سفارش فرانسوا میتران سال ۱۹۸۸ توسط ای. ام. پای معمار آمریکایی-چینی برنده جایزه معماری پریتزکر و یکی از مشهورترین معمارهای سبک مدرنیسم ساخته شده‌است.

Louvre_Pyramid

louvre-pyramid-early-X3

louvre-pyramid-jr

louvre-pyramid-scene_94324_990x742

dscf1452

10. ساختمان مرکزی وزارت بهداشت و درمان شهر بیلبائو، اسپانیا

ساختمان شیشه ای وزارت بهداشت شهر بیلبائو توسط معمار اسپانیایی به نام ژان کول بارئو در کشور اسپانیا ساخته شده است. این بنای چندوجهی از شیشه و فولاد ساخته شده و علاوه بر داشتن ظاهری حیرت انگیز، امتیاز بالایی در بهره وری از انرژی در صنعت ساختمان دارد.

ssgv29-2

Basque-Health-Department-Headquarters_1

guardian-s-sun-guard-series-fine-tune-your-solar-gain-large3

ssgv25-3

ssgv10-3

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *