برج چاچا (باتومی / گرجستان)

 

برج چاچا باتومی

برج چشمه که به اسم برج چاچا شهرت داره درست کنار دریای سیاه قرار گرفته و توسط چهار چشمه احاطه شده است.

1

4

 

گفته می شود لغت چاچا به معنای چشمه است و از جهت اینکه در پای این برج 4 چشمه وجود دارد به نام برج چاچا معروف شده . هر شب ساعت 7 بعد از ظهر نمایش کوچکی در زیر برج اجرا می شود که بازدید از آن خالی از لطف نیست. هر چند گاهی اوقات این برنامه با تعویق یا مشکل روبرو می شود.

452_chacha_fountain_1

chachatower-1

 

برج چاچا از مجسمه متحرک علی و نینو تنها 10 دقیقه پیاده فاصله دارد و چنان چه بعد از ظهر خود را به پیاده روی در کنار خط ساحلی اختصاص دهید می توانید از تمامی جاذبه های باتومی در این منطقه از جمله برج الفبا باتومی، مجسمه علی و نینو و برج چاچا دیدن کنید. یکی از خوبی های تور باتومی همین است که فاصله بین مکان های دیدنی کم و به هم نزدیک هستند و بیشتر توریست های تور گرجستان از این خوشحال اند که تمامی جاذبه ها را دیده اند و چیزی را از قلم نیانداخته اند.

chacha-tower-2

chachatower-3

 

چاچا نام یک نوشیدنی الکلی مخصوص گرجستان است و به اصطلاح نماد گرجستان محسوب می شود که همین دلیلی است برای نام گذاری این برج که در واقع نماد باتومی و استان آجارا است. برج چاچا شباهت فوق العاده ای به برج ساعت ازمیر ترکیه دارد که توجه بسیاری از کسانی که قبلا از برج ساعت دیدن کرده اند را به خود جلب می کند.

chachatower-4

stock-photo-151661887

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *