کشورهای ارزان برای مسافرت (بخش دوم / آخر)

سفر به دور دنیا، آرزوی هر کسی میتواند باشد اما خیلی ها از هزینه های بسیار زیاد سفر می‌ترسند و رویای خود را برای همیشه کنار می‌گذارند در اینجا با ابرآسا همراه باشید تا شما را با ارزان ترین مقصدهای گردشگری آشنا کنیم.

 

کشور تاریخی سودان

جمهوری سودان با یک میلیون و ۸۸۶ هزار و ۰۶۸ کیلومتر مربع گستره در شمال آفریقا و در کنار دریای سرخ، میان مصر و اریتره است. درازای کرانه‌های سودان به ۸۵۳ کیلومتر می‌رسد. همچنین این کشور از سوی شمال ۱۲۷۳ کیلومتر با مصر، از شمال باختری ۳۸۳ کیلومتر با لیبی، از سمت باختر ۱۳۶۰ کیلومتر با چاد، از سمت جنوب باختری ۱۱۶۵ با آفریقای مرکزی، از سمت جنوب با جمهوری سودان جنوبی و بالاخره از سمت شرق ۶۰۵ کیلومتر با اریتره مرز مشترک دارد. بخش پهناوری از سودان را دشت‌های بزرگی تشکیل می‌دهد که به دست دره بزرگ رودخانه نیل به دو بخش خاوری و باختری جدا می‌شود. همچنین ۵ درصد از خاک این سرزمین را زمین‌های قابل کشت و ۴۶ درصد از آن را چراگاه‌های طبیعی شامل می‌شوند. پست‌ترین بخش سودان در کرانهٔ دریای سرخ هم سطح آبهای جهان است و بلندای بلندترین بخش این کشور در قله «کینیتی» به ۳۱۸۷ متر می‌رسد. آب و هوای سودان گرم و خشک است.

آنچه باید درباره کشور سودان بدانید این است که مردم این کشور بسیار خون گرم و مهمان نواز هستند. سودان دیدنی های شگفت انگیز زیادی دارد و در شمال آن می توانید آثار باستانی و اهرام به جامانده از قرن های گذشته را ببینید. قیمت یک ساندویچ فلافل در سودان کمتر از یک پوند و هزینه اقامت در این کشور کمتر از 10 دلار برای هر شب است.

aerial_juba_south_sudan

india-tours-jaipur-gangaur-festival.jpg.1340x0_default

sudan

Western_Deffufa_-_Kerma

 

هندوراس کشور دنیای زیر آب

اقیانوس اطلس از شمال، گواتمالا از مغرب، السالوادور و نیکاراگوآ به همراه خلیج فونسکا از جنوب و نیکاراگوآ از مشرق این کشور را احاطه کرده‌اند. بیش از سه چهارم هُندوراس کوهستانی است، و جلگه‌های ساحلی کوچکی نیز وجود دارد. رودهای مهم آن پاتوکا، اولوئا و بلندترین نقطه آن قله لاس‌میناس، به بلندی ۲۸۴۹ متر است.
میزان بارندگی در زمین‌های پست استوایی بالاست (۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی‌متر) و آب‌وهوا در مناطق کوهستانی آن معتدل‌تر و خشک‌تر است. مختصات جغرافیایی هندوراس ۱۵ درجه شمالی و ۸۶ درجه و ۳۰ دقیقه شرقی و مساحت آن ۱۱۲٫۰۹۰ کیلومتر مربع است. هندوراس ۸۲۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. شهرهای مهم آن سان‌پدرو سولا و لاسیبا است.

اگر تصمیم دارید بیشتر بودجه خود را خرج غواصی و کشف دنیای زیر آب کنید، کشور هندوراس بهترین گزینه برای شماست. هزینه یک شب اقامت در هندوراس کمتر از 10 دلار است و با کمتر از آنچه فکر کنید می توانید غذاهای خوشمزه این کشور را امتحان کنید. بهتر است تا وقتی که این کشور مورد حمله گردشگران قرار نگرفته و سکوت و آرامش خود را از دست نداده به آن سفر کنید و ساعاتی در کنار دریای کارائیب به تماشای زیبایی های طبعیت بنشینید.

8420626_orig

Exterior_Fuerte_de_Omoa_Honduras

things-to-do

2_685

 

کشور مراکش. کشور بازارهای محلی 

مراکش در دورترین قسمت شمال غربی قاره آفریقا واقع شده‌است. از شمال به دریای مدیترانه و جبل الطارق (۴۶۸ کیلومتر) و از غرب به اقیانوس اطلس (۲۷۰۰ کیلومتر) منتهی می‌شود. این کشور از شرق با الجزایر (۱۵۵۹ کیلومتر) و از جنوب با سرزمین مورد اختلاف صحرای غربی (۴۴۳ کیلومتر) هم‌مرز است. بر اساس نظر دولت و مردم مراکش که صحرای غربی را به طور تاریخی از آن خود می‌دانند، این کشور در جنوب با موریتانی هم‌مرز می‌گردد. شایان ذکر است دو شهر سبته و ملیلا که مشرف بر دریای مدیترانه هستند در حاکمیت ۵ قرنی اسپانیا قرار دارند و از نظر دولت مراکش این دوشهر و چند جزیره کوچک دیگر متعلق به آنها است اما اسپانیا این سرزمینها را اسپانیایی می‌داند که در این صورت ۳/۶ کیلومتر به خاطر شهر سبته و ۶/۹ کیلومتر به خاطر شهر ملیلا مرز زمینی با اسپانیا وجود دارد. بطور کلی مراکش دارای آب و هوایی معتدل و بارانی است. این کشور در مناطق شمالی تحت تأثیر آب و هوای مدیترانه‌ای و در مناطق غربی و شمال غرب متأثر از آّب و هوای اقیانوس اطلس است. در مناطق داخلی، مراکش دارای آب و هوای قاره‌ای بوده و در رشته کوه‌های اطلس بارش برف و باران بیشتر می‌شود. مناطق جنوبی دارای آب و هوای گرم و بیابانی است.

اگر سری به کشور مراکش بزنید خواهید دید که در بازارهای محلی تمام فروشندگان قصد دارند هرچه که دارند به زور به شما بفروشند! با این حال سفر به مراکش جالب و مقرون به صرفه است چون هزینه اقامت و خورد و خوراک شما چیزی در حدود 40 دلار در روز خواهد بود ولی گردش در بازارهای محلی و ساحل رایگان است. همچنین اگر از اروپا به مراکش بروید بلیط هواپیما هم برای تان خیلی ارزان تمام میشود.

highlights-of-morocco0

Old Morocco Village on Hill Morocco

marrakech-lamps

morocco-tours-and-camel-trekking-in-morocco-3509-1

Picture_of_Morocco

 

سفر به اردن

اردن کشوری است در خاورمیانه که از شمال با سوریه، از شمال شرقی با عراق، و از شرق و جنوب با عربستان سعودی و از غرب با اسرائیل و کرانه باختری رود اردن همسایه‌است، که مجموع خطوط مرزی اردن با این کشورها به ۱۶۱۹ کیلومتر می‌رسد. اردن از جنوب به خلیج عقبه مماس است و از آن رو حدود ۲۶ کیلومتر نیز مرز آبی دارد؛ و این در میان کشورهای عربی کمترین مرز آبی به شمار می‌رود. مساحت کشور اردن به طور عمده از صحراهای خشک و بایر تشکیل شده‌است. اما در قسمت‌های غربی ارتفاعاتی نیز وجود دارد. در نوار مرز غربی اردن، رود اردن جاری است که این کشور را از اسرائیل جدا می‌کند. بلندترین نقطه اردن، قله جبل رم (۱۷۳۴ متر) است و پست‌ترین نقطه آن دریای مرده (البحر المیت) است. سرزمین اردن کنونی را بخشی از گهواره تمدن بشریت دانسته‌اند. شهرهای عمده اردن امان (پایتخت) در شمال باختری و شهرهای اربد و الزرقا در شمال هستند. از آنجا که قسمت اعظم اردن صحراست آب و هوای آن نیز خشک و بیابانی است. این در حالی است که قسمت باختری کشور در طول دوران بارندگی سالیانه، (از نوامبر تا آوریل) شاهد بارش نسبی است. در قسمت شرقی مرز اردن و عربستان زیگزاگ عجیبی دیده می‌شود. با توجه به این که این زیگزاگ دلیل روشنی ندارد داستانی در مورد آن ساخته شده که بر اساس آن وینستون چرچیل وزیر مستعمرات وقت بریتانیا که مسئول ترسیم مرزهای فرااردن در سال ۱۹۲۱ بوده بر اثر سکسکه دچار لرزش دست شده و مرز را به این صورت کشیده و بعد هم اجازه تغییر آن را نداده است. اما با نگاه دقیق‌تر مشخص می‌شود که چرچیل با دقت این زیگزاگ را طراحی کرده و بخشی از صحرا که از ازرق به سوی مرز عراق کشیده می‌شود را در خاک فرااردن قرار داده تا هم راه ارتباطی مهمی بین دمشق و شبه جزیره عربستان در خاک اردن قرار گیرد و هم با توجه به استقرار فرانسوی‌ها در سوریه یک خط هوایی مستقیم و امن از مدیترانه تا هند برای انگلیس فراهم شود.

وقتی نام اردن را می شنوید به احتمال زیاد فقط به یاد شهر پترا خواهید افتاد. شهری تاریخی در کشور اردن که پایتخت حکومت باستانی نبطی ها بوده است و سکانس آخر فیلم سینمایی ایندیانا جونز در آن فیلمبرداری شد که باعث معروفیت این شهر نزد مردم گردید. برای دیدن شهر پترا لازم نیست یک باستان شناس حرفه ای باشید، با کمک راهنمایان گردشگری می توانید تاریخ این کشور را مرور کرده و از دیدن شهری که در دل کوه تراشیده شده لذت ببرید. هزینه غذا و یک شب اقامت در این کشور کمتر از 5 دلار خواهد بود.

2014-01-24-DSC_0584

Petra Monastery

C098_rt

maxresdefault

petra-jordan

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *