با شهر “چشمه” واقع در یکی از غربی ترین مرزهای ترکیه آشنا شوید

یکی از شهرهای ساحلی در ترکیه که مقر توریست های سراسر دنیاست شهر چشمه نام دارد که حدود بیست هزار نفر جمعیت دارد و از پتانسیل های گردشگری خوبی برخوردار است.

چشمه در واقع در غربی ترین قسمت این کشور واقع شده است و از سواحل دریای اژه بهره مند است. افرادی که به ازمیر و کوش آداسی سفر می کنند می توانند به ترتیب با پیمودن ۸۸ کیلومتر و ۱۸۰ کیلومتر از این شهر ها، به شهر توریستی چشمه برسند.

1-cheshme

از آن جا که در تمام مناطق این شهر از چشمه های آب معدنی طبیعی بهره مندند، نام این شهر را چشمه نهاده اند. نام هنری دیگر شهر نیز شهر بند کوچک است. از جمله امتیاز های چشمه .

سواحل زیبای شنی، رستوران‌های ماهی، و ارتفاعات زیبا، است که موجب شده تمام توریست ها با سلایق مختلف از آن لذت ببرند. از جمله آثار تاریخی چشمه یک قلعه تاریخی مربوط به قرن ۱۴ است که در قرن ۱۶ مورد بازسازی قرار گرفته است و هم اکنون مردم از آن دیدن می کنند

یک کاروان سرا هم در نزدیکی این قلعه قرار دارد که قدمت آن را به قرن ۱۶ ام ثبت کرده اند که می گویند سلیمان نبی آن را ساخته است. البته این کاروانسرا به یک هتل تبدیل شده است.

2-cheshme

افرادی که به موجب سواری علاقه دارند به این محل آمده و از امکانات موجود استفاده می کنند. از مزایای این محل این است که ساحل آن تا فاصله ی ۷۰۰ متری عمق یک متری دارد و این کار را برای موج سواران راحت کرده است. به دلیل این پتانسیل چندین مدرسه موج سواری در چشمه دایر شده است.

4-cheshme

در گذشته این محل محل استراحت و زندگی ثروتمندان بوده است. شهر چشمه دارای چشمه های آب سرد و گرم است که می توان از آن ها بهره مند شد و از خواص درمانی چشمه های آب گرم نیز بهره مند شد.

3-cheshme

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *