شهرهای مخوف که نباید در آنجا پا گذاشت (سن‌پدروسولا)

سن‌پدروسولا، هندوراس 

کشوری است در شمال آمریکای مرکزی. پایتخت آن تگوسیگالپا است. جمعیت این کشور ۸٫۳ میلیون نفر و ۹۰ درصد مردم آن از تبار مستیزو (آمیخته اسپانیایی و سرخ‌پوست) هستند. واحد پول این کشور لِمپیرا و زبان رسمی آن اسپانیایی است. چند فرهنگ قدیمی مهم سرخ‌پوستان از جمله تمدن مایا در هندوراس حضور داشتند. این منطقه در سده شانزدهم از سوی اسپانیایی‌ها تصرف شد و در سال ۱۸۲۱ از اسپانیا استقلال یافت و از آن زمان نوع حکومت آن جمهوری است. هندوراس به خاطر مواد معدنی و میوه‌های گرمسیری خود و به تازگی نیز به خاطر صادرات پوشاک به بازارهای جهانی معروفیت دارد.

San-Pedro-Sula

san-pedro-sula-gang

گواتمالا از مغرب، السالوادور و نیکاراگوآ به همراه خلیج فونسکا از جنوب و نیکاراگوآ از مشرق این کشور را احاطه کرده‌اند. بیش از سه چهارم هُندوراس کوهستانی است، و جلگه‌های ساحلی کوچکی نیز وجود دارد. رودهای مهم آن پاتوکا، اولوئا و بلندترین نقطه آن قله لاس‌میناس، به بلندی ۲۸۴۹ متر است. میزان بارندگی در زمین‌های پست استوایی بالاست (۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی‌متر) و آب‌وهوا در مناطق کوهستانی آن معتدل‌تر و خشک‌تر است. مختصات جغرافیایی هندوراس ۱۵ درجه شمالی و ۸۶ درجه و ۳۰ دقیقه شرقی و مساحت آن ۱۱۲٫۰۹۰ کیلومتر مربع است. هندوراس ۸۲۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. شهرهای مهم آن سان‌پدرو سولا و لاسیبا است.

slide-san-pedro-sula_0

f29afba7ff043e11330f6a70670052ad

از هر 100 هزار نفر در این شهر، 159 نفر کشته می‌شوند. این مرکز صنعتی هندوراس که در شمال غربی این کشور قرار دارد، به خاطر تجارت مواد مخدر یکی از خطرناک‌ترین شهر‌های جهان محسوب می‌شود. به این معضل، فساد فقر شدید و خشونت‌های باند‌های گنگستری را هم اضافه کنید. خب با این حساب دیگر تعجب نمی‌کنید که چرا به این شهر لقب «پایتخت قتل جهان» را داده‌اند.

Alojamiento-en-San-Pedro-Sula-A-Good-Base-for-Entering-Honduras

130327152813-honduras-police-horizontal-large-gallery
طی 5 سال گذشته شمار قتل پلیس‌هایش بیش از 100 درصد افزایش یافته است. با در نظر گرفتن این حقیقت تلخ، معلوم نیست طی 5، 10 یا 15 سال آینده چه بلایی سر سن‌پدرو سولا خواهد آمد! هیچ وقت نمی‌توان وقوع خطر را در این شهر پیش‌بینی کرد. ظرف یک لحظه حتی امن‌ترین نقطه آن هم می‌توان تبدیل به جهنم شود.

000_Mvd6611491

View of guns surrendered during a ceremony with the Organization of American States (OAS) Secretary for Multidimensional Security, Adam Blackwell (out of frame), in donwntown San Salvador, on May 27, 2013. Gang members handed in about 150 guns used in crimes as a sign of support to the truce process.    AFP PHOTO / Jose CABEZAS

54ca09006

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *