شهرهای مخوف که نباید در آنجا پا گذاشت (بلم)

بلم، برزیل

بزرگ‌ترین و پرجمعیّت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است. پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است. برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است. در حقیقت، برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد. برزیل دارای زمین‌های کشاورزی وسیع و جنگل‌های استوایی است؛ و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است.
برزیل مستعمرهٔ پرتغال بود و این کشور تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می‌گویند. برزیل کشوری چندملیتی است و جمعیت آن متشکل از نژادهای اروپایی، سرخ‌پوستان آمریکا، آفریقائی و نیز آسیائی است. مذهب اصلی این کشور کاتولیک کلیسای رم است.

960x0

Belém_Brazil_panorama_01

تا قبل از ۱۹۶۴ دوازده حزب موجود بود که به‌وسیله حکومت دیکتاتوری برانکو ممنوع از فعالیت شدند. حزب کارگر در قبل از آن هم یعنی در دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ وضعیت خوبی نداشت. آن زمان حکومت نیمه فاشیستی وارگاش و ونوو قانونچه کوربوراتیویستی را بر آن حزب تحمیل کرد. به هر حال در ۱۹۶۴ دو حزب اتحاد ملی و جنبش دمکراتیک ملی رسماً از طرف دولت اعلام شد.

Belem_hafen-600x450

cover83

چشم‌انداز اقتصادی برزیل شاید فواید زیادی را برای این شهر با خود به همراه داشته باشد اما این پیشرفت یک‌بدی هم دارد و آن این است که هرچه شهروندان این شهر پولدارتر و پولدارتر می‌شوند کوکائین بیشتری می‌خرند. بلم با موقعیت استراتژیک و همچنین جنگل‌های انبوهش، یکی از بهترین‌ها کانال‌ها برای توزیع کوکائین و سایر گونه‌های مواد‌مخدر در سراسر برزیل و سایر نقاط جهان محسوب می‌شود.
خشونت‌ مفرط و آمار بالای قتل مرتبط با قاچاق مواد‌مخدر، تنها معضلات بلم نیست. در این شهر اگر فعال سیاسی یا اجتماعی باشید و علیه نابودی جنگل‌های بارانی اعتراض کرده یا از اصلاحات حمایت کنید، ممکن است جان خود را از دست بدهید.

Brazilian drug gang members pose with weapons atop a hill overlooking a slum in Salvador, Bahia State, April 11, 2013. One of Brazil's main tourist destinations and a 2014 World Cup host city, Salvador suffers from an unprecedented wave of violence with an increase of over 250% in the murder rate, according to the Brazilian Center for Latin American Studies (CEBELA). Picture taken April 11, 2013.  REUTERS/Lunae Parracho (BRAZIL  - Tags: CIVIL UNREST CRIME LAW POLITICS)

Palioviatura_pmesp

RIP

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *