شهرهای مخوف که نباید در آنجا پا گذاشت (کاراکاس)

کاراکاس، ونزوئلا

پایتخت کشور ونزوئلا است. این کشور در محدوده کشورهای امریکای لاتین واقع است. کاراکاس در شمال این کشور در امتداد پستی و بلندی‌های دره کوهستانی تنگ واقع در رشته‌کوه ساحلی ونزوئلا  واقع شده‌است. دره دارای هوایی بهاری است و منطقه شهری دره کاراکاس دارای ارتفاعی حدود ۲٬۵۰۰ و ۳٬۰۰۰ پا از سطح دریاست. این دره در مجاورت دریای کارائیب واقع است، و توسط رشته کوه پرشیب (سرو ال آویلا) که با ارتفاعی بیش از ۷۴۰۰ پا در امتداد جنوبی تپه‌ها و رشته‌کوه‌ها واقع شده از ساحل جدا می‌شود. در سال ۲۰۰۵ برآورد جمعیت این مرکز تاریخی کاراکاس، که به نام ناحیه لیبرتادور شهرت دارد، ۱/۲ میلیون نفر بوده‌است. در همان سال، برآورد جمعیت منطقه پایتختی رسمی ۳/۳ میلیون نفر بود. «ناحیه پایتخت» نام منطقه اصلی کاراکاس است، که بخشی از ایالت می‌راندا را پوشش می‌دهد. جمعیت کاراکاس حدوداً ۷/۴ میلیون نفر است.

1021181806

0821-caracas-venezuela-most-dangerous-city

کاراکاس به عنوان پایتخت ونزوئلا، دارای شرکت‌های خدماتی، بانکها، فروشگاهها و دیگر مراکز است. ۱۰۰ درصد این مراکز خدماتی هستند، به استثنای برخی صنایع که در حومه مادرشهری آن احداث شده‌اند، بورس اوراق بهادار کاراکاس نیز از دیگر مراکز مهم اقتصادی کاراکاس است، این مرکز درخواست خرید را مطرح کرده و اجازه فروش ابزار مورد نیاز برای مذاکرات خود در بازار سهام را صادر می‌کند. شرکت نفت ونزوئلا (PDVSA) که بزرگ‌ترین شرکت کشور است نیز در کاراکاس واقع شده‌است، این شرکت مسئول انجام مذاکرات تمامی موافقت‌نامه‌های بین‌المللی برای توزیع و صادرات نفت به سایر کشورهای جهان است.

caracas1-master1050-v2

caracas-014

پایتخت ونزوئلا از نظر آمار قتل، ششمین شهر مرگبار جهان است. فقط در سال 2011 در ازای هر 100 هزار نفر ساکن این شهر، 7/98 درصد قتل رخ داده است. این شهر یکی از مسیر‌های اصلی قاچاق مواد‌مخدر در آمریکای جنوبی محسوب می‌شود. این مشکلاتی که در این شهر وجود دارد، فقط به خشونت‌های باند‌های گنگستری و قاچاق مواد‌مخدر خلاصه نمی‌شود. با‌وجود آنکه نفت خیز بودن این شهر، وضعیت اقتصادی‌اش را بهبود بخشیده اما سطح فقر هنوز به اندازه‌ای بالاست که ساکنینش را به ارتکاب جرم وا دارد. هر روزه در هر گوشه کاراکاس این خطر وجود دارد که سرقتی صورت گیرد اما آنچه وضعیت این شهر را وخیم‌تر کرده این است که مسئولان پلیس و دستگاه قضایی نمی‌توانند کنترل زیادی روی معضلات داشته باشند. هیچ کنترلی روی خرید و فروش اسلحه وجود ندارد. کاری از دست پلیس هم برنمی‌آید. همه اینها باعث شده که کاراکاس یکی از خطرناک‌ترین شهر‌های جهان محسوب شود.

caracas-venezuela

Two armed men stand guard in a street of San Pedro Sula, 240 km north of Tegucigalpa, on March 7, 2012. 20 people die every day in San Pedro Sula, a rate ten times higher than the average in the world, making it known as the world's crime capital. AFP PHOTO/Orlando SIERRA (Photo credit should read ORLANDO SIERRA/AFP/Getty Images)

Venezuela-violence

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *