خطرناک ترین مناطق جهان برای گردشگران(بخش دوم)

آبخازیا؛ گرجستان

این منطقه (که توسط یک دولت خودگردان اداره می‌شود) مرز میان اروپا و آسیا است. این کشور سال‌هاست که توسط جنگ‌های داخلی تکه‌تکه و ویران شده است. «تفلیس» پایتخت این کشور، شهر نسبتا آرامی به شمار می‌رود، اما مناطق مورد مجادله حتی بعد از گفتگوهای صلح و آتش‌بس، هنوز جزو منطقه جنگی بین دولت و جدایی‌طلبان محسوب می‌شود. این مکان زمانی برای توریست‌ها بیش از پیش خطرناک می‌شود که گروهک‌های در حال جنگ با دولت، هر از گاهی بعضی گردشگران خارجی را به گروگان می‌گیرند تا هم بتوانند اهرم فشاری در مذاکرات داشته باشند و هم خود را به صدر اخبار جهان بیاورند.

Kodori Valley, ABKHAZIA, 2009 - The Kodori Valley (also known as the Kodori Gorge) is a river valley in Abkhazia, Georgia's breakaway autonomous republic. The valley's upper part, populated by Svans, was the only corner of the post-1993 Abkhazia, directly controlled by the central Georgian government, which officially styles the area as Upper Abkhazia. On August 12, 2008, Abkhazian forces gained control of most of the Kodori Valley, previously controlled by Georgia. (source: Wikipedia) © ROB HORNSTRA/+31 6 14365936

T-55_main_battle_tank_Abkhazian_army_001

کاراکاس؛ ونزوئلا

ونزوئلا چهل و سومین کشور پرجمعیت دنیا است، اما در آمار جرم و جنایت رتبه دوم را دارد. همین آمار نشانه‌ای از وخامت اوضاع در این کشور دارد. حتی در مناطق گردشگری، قتل و دزدی مثل یک ویروس در حال افزایش است. دزدی‌های مسلحانه، آدم‌ربایی و البته تظاهرات مردم در خیابان‌های «کاراکاس» که باعث تعطیلی‌های مکرر این شهر می‌شود، همگی باعث ضربه به صنعت توریسم کلمبیا شده است. در کنار این آمار فاجعه بار هم باید اضافه کرد طبق گزارشات مقامات دولتی، ۸۰ درصد جنایات در این کشور به صورت گزارش نشده باقی می‌ماند.

01

20140116_venz5

مصر

شاید دیدن نام این کشور در این لیست تعجب‌آور باشد. کشوری با یکی از کهن‌ترین تمدن‌های تاریخ بشر و جاذبه‌های گردشگری بی‌شماری از جمله «اهرام ثلاثه» چگونه می‌تواند خطرناک باشد؟ متأسفانه با عوض شدن حکومت آن هم دو بار در طول چند سال اخیر، این کشور از ثبات لازم و امنیت کافی برای توریست‌ها برخوردار نیست. جدای از مشکلات داخلی، روند رو به رشد قدرت گرفتن گروه داعش هم در مصر مشکلات زیادی را در بر داشته است.

LM - egypt war street (2012 11 27) FR 1

damaged-buildings-syrian-civil-war

هندوراس

در سال‌های اخیر دولت «هندوراس» تمام تلاش خود را به کار بسته تا بار دیگر امنیت را به شهرهای این کشور بیاورد، ولی به دلیل قوانین ناقص این کشور، هر روزه صدها متهم از چنگ قانون فرار می‌کنند و دوباره کارهای خود را از سر می‌گیرند. البته نبود امنیت تنها مشکل این کشور نیست و فقر مالی و فرهنگی مردم هم باعث شیوع گسترده انواع بیماری‌های مسری و خطرناک در سراسر کشور می‌شود.

src.adapt.960.high.la-mosquitia-file-2012.1403548741845

headlineImage.adapt.1460.high.honduras_drug_war_a.1399845771623

هند

هند کشوری با فرهنگ غنی و مردمانی مهمان‌نواز است که یکی از مقاصد اصلی گردشگری برای کشورهای غربی محسوب می‌شود. همین دلیل باعث شده که این کشور مستعد حمله‌های تروریستی باشد و گروهک‌های مختلف شبه نظامی، عملیات مخرب خود را در قسمت‌های لوکس و توریستی شهرهای هند انجام دهند.

Police

4a107a32-071c-4436-8ad1-28877b7181be

سومالی شمالی

اگر قصد سفر به این کشور را دارید انتظار دیدن حوادثی مانند آدم‌ربایی، بمب‌گذاری، قتل، سد معبرهای غیرقانونی، راه‌زنی و… را داشته باشید. این کشور در حال حاضر در شرایطی بحرانی به سر می‌برد و نظام واحدی بر آن تسلط ندارد. حتی شهرهای امن‌تر آن مانند «موگادیشو» نیز زیر نظر گروه «القاعده» است و زندگی بدون پایبند بودن به قوانین آن‌ها تقریبا غیرممکن است. سومالی قطعا مکان مناسبی برای گذراندن تعطیلات تابستانی نیست.

KMO_085444_05513_1_t218_152043

somalia-21-1

دیترویت؛ آمریکا

شاید تعجب کنید؛ مگر می‌شود شهری در آمریکا جزو خطرناک‌ترین مقاصد برای گردشگران باشد؟ پاسخ مثبت است. این شهر در ایالات متحده به نام «جهان-سوم آمریکا» شناخته می‌شود. تقریبا نیمی از مناطق مسکونی «دیترویت» بدون برق‌کشی و آب شرب سالم هستند. طبق آمار در سال ۲۰۱۵، میانگین مدت زمان واکنش پلیس بعد از تماس مردم برای کمک اضطراری بیش از ۱ ساعت بوده است. سرانه قتل و جنایت در این شهر  حدود به ۱۰ برابر بیشتر از بقیه شهرهای آمریکا است و به همین دلیل به «بهشت قاتلان» شهرت دارد. ایالات متحده شهرهای بسیاری برای گردش و بازدید دارد که به طور حتم دیترویت یکی از آن‌ها نیست.

140130142733-most-dangerous-cities-detroit-1024x576

BLOG_KARL_POV

منبع:کجارو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *