فاجعه‌ی “نیس”، ضربه‌ای دیگر به پیکر زخمی گردشگری فرانسه

حمله تروریستی مرگبار در شهر نیس فرانسه بار دیگر موجی از نگرانی را در صنعت حیاتی و مهم گردشگری در فرانسه ایجاد کرد.

57318742

صنعت گردشگری 7 تا 8 درصد از اقتصاد کشور فرانسه را به عنوان پرگردشگرترین کشور جهان و دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو به خود اختصاص می‌دهد و در حالی که این کشور در تلاش برای کمرنگ کردن آثار مخرب حملات تروریستی ژانویه ونوامبر سال گذشته در پاریس بود، کشتار تروریستی بیش از 80 نفر در شهر نیس ضربه دیگری بر صنعت مهم و حیاتی گردشگری فرانسه وارد کرد.

«وانگولیس پانایوتیس»، مدیر کمپانی مشاوره گردشگری «MKG» در گفتگو با رویترز عنوان کرد: فرانسه در 18 ماه اخیر تصویر بسیار خشنی در سطح بین‌المللی داشته و تاثیر این امر بر روی کسب کار بسیار بزرگ خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود فرانسه طی ماه‌های اخیر با کاهش 30 درصدی در جذب گردشگران خارجی مواجه شود.

تاثیر این حملات تروریستی بر شهر نیس که پس از پاریس پربازدیدترین شهر فرانسه است، سخت‌تر خواهد بود، این شهر که به عنوان یکی از اولین مقاصد گردشگری در قرن 19 ظهور کرد، سالانه 1.5 میلیارد یورو از محل صنعت گردشگری درآمد کسب می‌کند.

به گزارش رویترز، در حالی که چند روز از بروز اقدام تروریستی در شهر نیس فرانسه می‌گذرد، اما خیابان‌ها، کافه‌ها و بازارهای شهر خلوت شده‌اند و به گفته «جوانا مارات»، یکی از هتلداران در شهر فرانسه که نسبت به بازگشت گردشگران ناامید است، تعداد گردشگران از این هم کمتر خواهد شد.

این هتلدار همچنین عنوان کرد، قرار بود در ماه اوت افراد بیشتری را برای کمک در امور هتل استخدام کنم، اما حالا به آنها گفتم که شغلی در کار نیست.

در صورتی که این حملات تروریستی ادامه‌دار این تصور را ایجاد کند که فرانسه به طور کلی ناامن شده است، ضرر بسیار بزرگی در انتظار اقتصاد دو هزار میلیارد دلاری فرانسه خواهد بود، چرا که اقدام تروریستی در نیس به خوبی نشان داد که این گونه حملات تروریستی مختص پاریس نیست و می‌تواند در هر جای دیگر از فرانسه نیز روی دهد.

«ایرفرانس» به عنوان مهترین خطوط هوایی فرانسه و «آکور» بزرگترین مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای اروپا با بروز حملات تروریستی گذشته در پاریس از کاهش قابل ملاحظه درآمدهایشان خبر دادند و با بروز حمله پنجشنبه گذشته در شهر نیس نیز ارزش سهام آنها کاهش یافت.

فرانسه پر بازدیدترین کشور جهان است و سال گذشته پذیرای 85 میلیون گردشگر خارجی بود که از این رقم 16 میلیون نفر مربوط به پاریس بوده و امیداوار است تا سال 2020 میلادی پذیرای 100 میلیون گردشگر خارجی در سال باشد.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *