شهرهای رویایی اروپا که ناشناخته اند

از هر کس پبرسید به کجای اروپا می خواهی سفر کنی یک سری شهرهای بزرگ مانند: پاریس، ونیز و… را به زبان می آورد. ما در این مطالب می خواهیم شهرهایی را در اروپا به شما معرفی کنیم که بایید حتما” به آنجا مسافرت کرد.

 

گنت، بلژیک

خِنت یا گِنت یا گان  شهری است در شمال بلژیک در ناحیهٔ فلاندرز و همچنین مرکز و بزرگترین شهر حوزهٔ شهرستان فلاندری شرقی. شهر خِنت در نزدیکی مرز جنوبیِ بلژیک با هلند است. جمعیت این شهر ۲۳۳٬۰۰۰ نفر است. شهر در محل تلاقی دو رود اشلده و لییه در قرون وسطی به‌وجود آمد و به بزرگترین و ثروتمندترین شهر شمال اروپا تبدیل شد. امروزه شهر شلوغی با بنادر و دانشگاه‌های زیاد است. فستیوال ده‌روزهٔ خِنت هر سال برگزار می‌شود و میزبان حدود دو میلیون نفر در هر دوره است.

Ghent_Belgium

Ghent_hist_centrum_2

Ghent-Web-14-20140522

 

تورون، لهستان

یکی از شهرهای شمالی لهستان است. این شهر در ساحل رود ویستولا واقع شده و جمعیت آن در ژوئن سال ۲۰۰۹ بالغ بر ۲۰۵٬۹۳۴ نفر بوده‌است. ترونی زادگاه نیکلاس کوپرنیک بوده و در سال ۱۹۹۷ از سوی سازمان یونسکو در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته‌است.

torun

Toruń_-_Rynek_Nowomiejski_01

torun_najlepszy_w_regionie

 

رتنبورگ، آلمان

تصویر این شهر در نگاه اول بسیار آشنا به نظر می آید چون انیمیشن های والت دیسنی مثل پینوکیو در تصاویر خود از این شهر الهام گرفته است.

{520ec050-91c7-7610-fab6-b5dec5ca06f1}

Rothenburg-ob-der-Tauber-Bavaria-Germany-1

stadtgeschichte_17

 

Arosa، سوئیس

شهری کوچک در کوه های آلپ سوئیس که از شهرهای محبوب خانواده سلطنتی بریتانیا می باشد. وقتی برای آن ها محبوب است حتما برای ما توریست ها هم می تواند باشد.

arosa_schiesshorn

Arosa-2

arosa-009

 

برگن، نروژ

دومین شهر بزرگ نروژ است که بپایهٔ سرشماری ۱ ژانویه ۲۰۰۹ ،۲۵۲۰۵۱ تن جمعیت دارد. برگن مرکز اداری شهرستان هوردالاند است. برگن یک مرکز فرهنگی مهم در منطقه‌است که در سال ۲۰۰۰ لقب یکی از پایتخت‌های فرهنگی اروپا را به دست آورد.

bergen-norway

bryggen_wharf_in_bergen_norway_2_1_cf2fbd46-e9f6-4ae0-a3b7-50a4655f8788

25. July 2014. The Tall Ships' Races crew parade in Bergen. PHOTO: EIVIND SENNESET

Norway---Bergen---View-xlarge

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * کد امنیتی باطل شد ، لطفا دوباره درخواست کد امنیتی کنید