آبشار زیبا دودن در دل مدیترانه

آبشار دودن آنتالیا

آبشارهای دودن در محوطه‌ای سرسبز در میان انبوه ی از درختان کاج و نارنج در امتداد رودخانه ی دودن خودنمایی می‌کنند. هوای خنک و مطبوع این منطقه از آنتالیا در روزهای گرم تابستان گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند که در آنجا در سایه ی آرامش‌بخش درختان و سرسبزی خیره‌کنندهی محیط اطراف به استراحت و خوش‌گذرانی می‌پردازند. رودخانه ی دودن در مسیر خود دو آبشار زیبا ایجاد کرده است که به آبشار بالایی و پایینی معروف هستند. آبشار بالایی دودن در دره‌ای زیبا، که محل فوق‌العاده‌ای برای گشت‌وگذار است، قرار دارد که باگذشت زمان غاری کوچک پشت آن شکل‌گرفته است و می‌توان به آنجا رفت و به تماشای آبشار نشست. آبشار پایینی دودن نیز در نقطه‌ای قرار دارد که دودن از صخره هایی به همین نام به دریای مدیترانه می‌ریزد. در آنجا می‌توان موسیقی حاصل از صدای ریزش آب از بالای آبشار را شنید و لذت برد.

2

Дюденский_водопад_(Анталья)

ترکیه با کوه های بلند و دریاهای آزاد احاطه‌شده است و آب‌وهوای متنوعی دارد. آب‌وهوای مناطق شمالی ترکیه اقیانوسی و مناطق جنوبی آن معتدل مدیترانه‌ای است. آب‌وهوای حاکم در مناطق داخلی نیز نسبتاً خشک و قاره‌ای است. می‌توان گفت زمان مناسب سفر به مناطق جنوبی ترکیه فصل تابستان و زمان مناسب برای مناطق مرکزی و شمالی فصل زمستان است. آنتالیا بندری در جنوب ترکیه در ساحل دریای مدیترانه است. آب‌وهوای آنتالیا مانند تمام سواحل مدیترانه معتدل و دل‌چسب است و در فصل‌های مختلف تغییرات کمی دارد. به همین خاطر لازم نیست نگران گرما یا سرمای هوا باشید. هرچند بهترین زمان سفر به آنتالیا فصلی غیر از زمستان است، یا بهتر است بگوییم فصل تابستان.

b15

maxresdefault

در اطراف پارک دودن و در محوله آن کافه‌ها و رستوران‌های مختلفی وجود دارد ازجمله خانه ی استیک تورگی، کوکویاکی سوشی، رستوران آلارا، کافه سو لارا. از رستوران‌های اطراف آبشار بالایی نیز می‌توان رستوران ساتو و دگیرمن را نام برد. همچنین در اطراف هر دو آبشار دکه‌هایی وجود دارد که انواع نوشیدنی‌های محلی و  غذاهای سبک را به شما عرضه می‌کنند.
duden-waterfall-28-1426147794
maxresdefault (1)
سرچشمه آبشار دودن، دو چشمه جوشان در رشته‌کوه های توروس در منطقه کیرک گوزلر است. نهرهای این دو چشمه پس از طی مسیری کوتاه به یکدیگر میپیوندند و رود دودن را می‌سازد. در مسیر رود دودن دو آبشار دودن شکل میگیرد تا درنهایت رود دودن به دریای مدیترانه بریزد.
227a_0174_1
antalya_duden_wasserfall
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *